Pirmosiose RKL „B“ diviziono ketvirtfinalio rungtynėse „SC-Ataka“ nusileido „Rytui-MRU-VKM“

RKL „B“ diviziono ketvirtfinalio kovas Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai pradėjo nesėkme.

Ketvirtadienio vakarą T.Bietkio treniruojama ekipa po itin atkaklių rungtynių, jų pabaigoje nusileido Vilniaus „Rytui-MRU-VKM“ ir serijoje iki dviejų pergalių šiuo metu atsilikinėja 0:1.

Pirmoji akistata, vykusi Kazlų Rūdos sporto centro salėje, baigėsi rezultatu 65:75 (19:19; 14:15; 18:16; 14:25).

Nors mūšis ir pralaimėtas, tačiau karas dar ne! Atsirevanšuoti ir išlyginti serijos rezultatą Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai turės šansą šį šeštadienį Vilniuje. Rungtynės numatytos 13.00.

Na, o pirmajame mače rezultatyviausi krepšininkai „SC-Atakos“ gretose buvo Mantas Klezys (14 taškų) ir Jaunius Davniukas (12 taškų).

Sėkmingiausiai tos dienos mače rungtyniavęs M.Klezys surinko ir daugiausia naudingumo balų (20 NB).

Skamba kiek paradoksaliai, bet daugiausia kamuolių to vakaro rungtynėse atkovojo „SC-Atakos“ įžaidėjas Mantas Sadauskas (9 atkovoti kamuoliai).

Kalbant apie komandinę statistiką, Achilo kulnas „SC-Atakos“ krepšininkams buvo pataikymas… Ketvirtadienio vakarą Kazlų Rūdos komanda nusileido varžovams pataikymu iš bet kurio atstumo.

Varžovai kur kas taikliau atakavo krepšį nuo baudos metimų linijos (12/21 (57,1 proc) vs 13/15 (86,6 proc)), tiek iš vidutinių nuotolių (16/40 (40 proc) vs 22/41 (53,6 proc)).

Vilniečiai buvo tikslesni ir atakuojant krepšį iš 3 taškų zonos (7/31 (22,5 proc) vs 6/12 (50 proc). Nuo pralaimėjimo Kazlų Rūdos komandos neišgelbėjo geresnė kova dėl atšokusių kamuolių (38 vs 29).

Rungtynės nuo pirmų minučių vyko taškas į tašką. Pirmi taikliu tolimu metimu varžovų krepšį skrodė „SC-Atakos“ krepšininkai. Pasižymėjo Rokas Grėbliūnas.

Į tai varžovai atsakė taikliu metimu iš vidutinio nuotolio, tuo pačiu ir išprovokuodami pražangą. Pridėjus ir taiklų metimą rezultatas švieslentėje buvo 3:3.

Rungtynių pradžioje sėkmingiau puolime žaidę Kazlų Rūdos krepšininkai akimirkai buvo išsiveržę į priekį 15:9, sėkmingai į žaidimą įsiliejus M.Kleziui ir M.Sadauskui. Tačiau ilgainiui Kazlų Rūdos komandos puolimas strigtelėjo.

Nepaisant atkovotų kamuolių puolime, „SC-Atakai“ pataikyti ne itin sekėsi, o po vilniečių poros taiklių tolimų metimų pirmoji atkarpa baigėsi lygiosiomis – 19:19.

Antro kėlinuko pirmos minutės sėkmingesnės jau buvo „Ryto-MRU-VKM“ krepšininkams. Vienam iš varžovų pranėrus kairiu kraštu su kamuoliu ir dėjimo iš viršaus, sostinės krepšininkai išsiveržė į priekį 19:21. Kazlų Rūdos ekipai sunkiai sekėsi rinkti taškus, eilė metimų skriejo pro šalį.

Puolimą pažadinti mėgino tolimą metimą pataikęs U.Nikitinas – 22:23, tačiau vilniečiai turėjo ilgesnę rezultatyvių atakų seriją, po kurios Kazlų Rūdos ekipa turėjo jau 6 taškų deficitą – 24:30.

Po T.Bietkio minutės pertraukėlės sekė optimistiškai nuteikianti „SC-Atakos“ atkarpa. Po J.Davniuko tritaškio, prisidėjus tolimais metimais ir R.Grėbliūnui bei A.Liepuoniui, aikštės šeimininkai besibaigiant kėlinukui pradėjo lipti varžovams ant kulnų – 33:34.

Gerėjančio einamuoju momentu žaidimo požymius Kazlų Rūdos komanda demonstravo pirmomis trečio kėlinuko minutėmis. Tai įpūtė į „SC-Atakos“ stovyklą ir daugiau gaivaus oro – RKL „B“ diviziono B pogrupio reguliaraus sezono nugalėtojai, J.Davniukui persvėrus rezultatą ir A.Liepuoniui smeigus tritaškį, išsiveržė ir į priekį 40:36.

Nieko nelaukdami, minutės atokvėpiui stabtelėjo Vilniaus krepšininkai. Po jos kurį laiką aikštės šeimininkams vis dar pavykdavo išlaikyti pirmaujančios komandos statusą.

Besibaigiant trečiam kėlinukui „SC-Ataka“ pirmavo 51:46, tačiau lemiamą rungtynių fazę Kazlų Rūdos ekipa pasitiko turėdama minimalią persvarą – 51:50.

Ketvirto kėlinuko pradžią aktyviau pradėjusi Kazlų Rūdos komanda, po A.Rybelio ir M.Sadausko taiklių metimų susigrąžino trapią 5 taškų persvarą – 55:50, tačiau Vilniaus ekipa į tai atsakė atkarpa 2:8.

„Ryto-MRU-VKM“ krepšininko pataikytas tolimas metimas persvėrė rezultatą jau jų komandos naudai – 57:58.

Kaip parodė dvikovos visuma, paskutinis Kazlų Rūdos komandos mėginimas pakreipti ją sau naudinga linkme buvo užfiksuotas kuomet 5 taškus iš eilės pelnė Mantas Sadauskas ir aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą 64:63.

Tačiau likus rungtyniauti 1 min ir 20 sek „SC-Ataka“ vėl atsilikinėjo nuo varžovų trimis taškais – 64:67.

Per likusį laiką aikštės šeimininkams jau išsigelbėti rungtynėse nepavyko. Varžovai baigiamąją paskutinio ketvirčio dalį sužaidė tiksliau ir iškovojo pergalę 10 taškų skirtumu – 65:75.