„Plutiškių dienos‘ 2023“ krepšinio turnyre driokstelėjo „Kvietiškis“, tinklinio sektoriuje lyderio poziciją susigrąžino „ABC“

Krepšinio, tinklinio ir futbolo komandų kelionė vasaros turnyrų labirintais kovojant dėl „Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės“ artėja prie finišo tiesiosios. Vasaros pasirodymus, lūkuriuojant finalinio etapo jau baigė tinklininkai, po vieną etapą lieka dar krepšininkams ir futbolininkams. Sekmadienį iš įvairių Marijampolės apskrities  ir kitų taškų, užpildyti krepšininkais ir tinklininkais, dūzgė automobiliai į „Plutiškių dienos‘ 2023“ turnyrus. Plutiškėse tradiciškai vyko 3×3 krepšinio ir tokio paties formato tinklinio turnyrai, kuriuose, nepaisant alinančios kaitros, sudalyvavo iš viso devyniolika komandų.

Krepšinio turnyre susigrūmė devynios ekipos, kurios burtų tvarka buvo suskirstytos į du pogrupius ir po rato varžybų po dvi pajėgiausias grupės komandas toliau kovas tęsė pusfinaliuose, finaluose. Užkulisiai laikomas turnyro favoritais komandas nustebino „Kvietiškio“ krepšininkai, kurie ko gero netikėtai ir sau patiems, sugebėjo tapti turnyro nugalėtojais ir susigriebti visus šešis už etapą skiriamus taškus.  Kvietiškiečiai jau antrąkart šią vasarą sugebėjo patiesti vienus iš vasaros turnyrų favoritų „Išvien“ krepšininkus. Plutiškėse vykusiame pusfinalyje po 8 min trukmės kovos, sugebėdami pataikyti tris tolimus metimus, varžovus jie įveikė rezultatu 11:8. Finale „Kvietiškis“ susirėmė su ne menkesnio kalibro „Eik Eik Sushi“ ekipa. Pirmoje dvikovos pusėje kvietiškiečiai turėjo 7-8 taškų deficitą ir rodėsi, kad nugalėtojų medalius jau galima kabinti „Eik Eik Sushi“ krepšininkams, tačiau atsidūrę beviltiškoje padėtyje „Kvietiškis“ išsigelbėjo. Iki rungtynių pabaigos jie sugebėjo rezultatą išlyginti, o pratęsimo metu G.Stalioraičio švystelėtas tolimas metimas garantavo „Kvietiškiui“ turnyre pirmąją vietą. Galutinis rezultatas – 15:14. Kovoje dėl trečios vietos „Išvien“ krepšininkai rezultatu 10:6 įveikė „Marista“ ekipą. Labai nedaug iki pusfinalių šįkart pritrūko „Šilavoto“ komandai, kuri tik dėl nepalankaus įmestų/praleistų taškų skirtumo liko trečioje grupės varžybų pozicijoje. Vos prieš savaitę Jankuose vykusio turnyro nugalėtojai šilavotiškiai galėjo tenkintis tik 1,5 už etapą uždirbto taško.

Skirtingų nuotaikų debesys tarp komandų telkėsi ir tinklinio turnyre. Paplūdimio tinklinio aikštelėje kovoms užsikūrė net 10 komandų. Komandų dešimt, o kelialapiai į pusfinalius keturi… Apmaudžiausia ko gero turėjo būti ligtoliniams lyderiams „Ežeriečio“ tinklininkams, kuriems, skaičiuojant trijų komandų rezultatus („ABC“, „Igle“, „Ežerietis“) vos vieno taško sete pritrūko, kad galėtų patekti į pusfinalį. Kaip ir „Šilavotui“ krepšinyje, taip ir „Ežeriečiui“ tinklinyje teko tenkintis uždirbtu 1,5 taško. Na, o 3×3 tinklinio turnyro pusfinalyje kovos virė tarp MSC „Balandžiai“-„Igle“ ir „Jamaika“- „ABC“ porų. Į finalą įsmuko puikų žaidimą demonstravęs Marijampolės sporto centro jaunimas „Balandžių“ tinklininkai pusfinalyje įveikę varžovus 15:11. Savo ruožtu „ABC“ ekipa 15:9 įveikę „Jamaiką“ taipogi keliavo į finalą. Jame „ABC“ įveikė 15:7 MSC „Balandžius“ ir nusiraškydami šešis taškus susigrąžino lyderio pozicijas kovoje dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės. Trečiąją vietą turnyre iškovojo jamaikiečiai rezultatu 15:10 pranokdami „Igle“ komandą. Na, o turnyrinė krepšinio ir tinklinio komandų rikiuotė, po „Plutiškių dienos‘ 2023“ turnyrų, tokia:

 

Krepšinis:

  1. „Marista“ – 17 taškų
  2. „Šilavotas“ – 16,5 taško
  3. „Kvietiškis“ – 12,5 taško
  4. „Išvien“ – 10 taškų
  5. „Laurai“ – 6 taškai
  6. „Eik eik Sushi“ – 5 taškai
  7. „Laukiniai šernai“ – 4,5 taško
  8. „Košviriai“ – 4 taškai
  9. „GP“ – 3 taškai
  10. „Atsuktuvai“ – 1,5 taško
  11. „Zenitas“ – 1,5 taško
  12. „Kazlų Riteriai“ – 1,5 taško
  13. „Jessica Shy“ – 1 taškas
  14. „Geležiniai vilkai“ – 0 taškų
  15. „Dalyviai“ – 0 taškų
  16. „Kažką lankę“ – 0 taškų
  17. „Sporto centras“ – 0 taškų
  18. „Amžinai perspektyvūs“ – 0 taškų
  19. „LDK“ – 0 taškų
  20. „Marista-Jokvyda“ – 0 taškų

Tinklinis:

 1. „ABC“ – 21 taškas
 2. „Ežerietis“ – 17,5 taškų
 3. „Jamaika“ – 14,75 taško
 4. „Be šansų“ – 7,5 taško
 5. „MSC Balandžiai“ – 5 taškai
 6. „Antanavas“ – 4,5 taško
 7. „Igle“ – 4,5 taško
 8. „Naujokai“ – 4 taškai
 9. „Mikras“ – 1,5 taško
 10. „Princai“ – 1,5 taško
 11. „Kažką lankę“ – 0,75 taško
 12. „Vidzgiris“ – 0,75 taško
 13. „Pabandom“ – 0,75 taško
 14. „Žulikai“ – 0 taškų
 15. „Betono mazgas“ – 0 taškų
 16. „Jao Mao“ – 0 taškų
 17. „Rusialka“ – 0 taškų
 18. „Smėlio broliai“ – 0 taškų
 19. „Smėlio angelai“ – 0 taškų
 20. „Rudeninis paukštis“ – 0 taškų