Po dvigubo savaitgalio SC „Ataka“ pasiekė vieną pergalę iš dviejų galimų

Dar dvejas rungtynes savaitgalį RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse sužaidė vieni iš dabartinių jų lyderių Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. T.Bietkio treniruojamai komandai teko tenkintis viena pergale iš dviejų galimų. Penktadienio vakarą sporto centre ji nuraškyta nelengvoje kovoje įveikus Šilalės „Lūšį“. Dvikova tuomet baigėsi rezultatu 88:79 (33:21; 16:21; 18:19; 21:18). Na, o šeštadienį Plungėje, didžiąją rungtynių dalį pirmaujant atakiečiams, pačioje jų pabaigoje teko nusileisti žemaitiškai užsispyrusiai „Olimpo“ ekipai. Varžovai šventė pergalę rezultatu 70:75 (30:22; 19:16; 12:18; 9:19). Nepaisant patirto pralaimėjimo, atakiečiai laikosi pirmenybėse vis dar antroje turnyrinės lentelės vietoje. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, Kazlų Rūdos komanda sugebėjo reguliariajame sezone įveikti lygos dabartinius grandus, tokius kaip „Jurbarkas-Karys“, „Omega-Tauras“, išsaugant su šiomis komandomis po du kartus sužaistų rungtynių ir teigiamą taškų balansą, o duotuoju atveju, nepavyksta „pasiimti“ taškų iš žemesnėse turnyrinės lentelės pozicijose esančių ekipų… Labai konkurencingoje lygoje ne taip jau ir viskas paprasta…

Penktadienio rungtynėse su „Lūšimi“ pirmajame ketvirtyje atakiečiai demonstravo galingą puolimą, per kėlinį sugebėdami pelnyti net 33 taškus. Į pirmą minutę 5 šilališkių pelnytus taškus, čia pat pora tritaškių smeigė Jaunius Davniukas, išvesdamas atakiečius priekin 6:5. Nors varžovai vėlei persvėrė rezultatą, SC „Ataka“, dar nesužaidus nei pusės kėlinuko, susigrąžino pirmaujančios komandos statusą ir po truputį pradėjo didinti pranašumą. Po D.Sendos keletos rezultatyviai užbaigtų atakų ir vėl J.Davniuko tolimo tikslaus metimo, Kazlų Rūdos ekipa šoktelėjo priekin 17:9. Vienas iš „Lūšies“ komandos lyderių J.Košys buvo vieną akimirką sumažinęs atakiečių pranašumą iki 4 taškų 19:15, dar vieną pirmo kėlinuko akimirką tą patį pakartojo A.Rimkus (21:17), tačiau per pora likusių kėlinuko minučių atakiečiai užatakavo galingiau ir kėlinuką baigė pirmaudami dviženkle persvara – 33:21. Tuomet Kazlų Rūdos komandos atakų smaigalyje buvo U.Nikitinas, M.Makauskas.

Antro kėlinuko pirmomis minutėmis solidesni buvo vėl atakiečiai. J.Davniukas kalė ketvirtą iš eilės nepramestą tritaškį ir aikštės šeimininkų persvara akimirkai šoktelėjo iki 15 taškų – 38:23. Taip komandos keliavo link didžiosios pertraukos antro kėlinuko vingiais SC „Atakai“ išlaikant dviženklę persvarą. Tiesa, jo pabaigoje pora „Lūšies“ krepšininkų sviestų tritaškių neleido atakiečiams užmigti ir buvo rimtas signalas, kad kova dar tik laukia antroje dalyje, nes iš aikštės šeimininkų persvaros buvo belikę 5 taškai – 47:42. Tašką pirmoje dvikovos pusėje padėjo po krepšiu prasiveržęs I.Dirda ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje blyksint 49:42.

Antra rungtynių pusė Kazlų Rūdos krepšininkams lengvo gyvenimo nežadėjo. T.Bietkio treniruojamai kariaunai dėl savo grobio teko gerokai pakovoti. Varžovų komandoje lyderio savybes demonstravo J.Košys. Nuo atakiečių „Lūšis“ atsilikinėjo vis 5-7 taškais. Atakiečių puolimas rėmėsi ant gerokai didesnio krepšininkų kiekio. Kazlų Rūdos komanda sugebėjo išlaikyti, kad ir nedidelę, bet visgi persvarą ir po trijų kėlinukų pirmavo 6 taškais – 67:61.

Paskutiniame ketvirtyje ir toliau priekyje laikėsi SC „Atakos“ krepšininkai. Kritiškesnėmis rungtynių minutėmis įtampos neatlaikė Šilalės komanda, kuri per šią rungtynių fazę sugebėjo susirinkti net keturias technines pražangas.. Varžovų ekipos strategas, jau akistatai keliaujant prie pabaigos ir atakiečiams pirmaujant 10 taškų skirtumu (86:76), likus rungtyniauti beveik trims minutėms, už antrą techninę pražangą buvo priverstas palikti aikštelę. Kazlų Rūdos komanda kantriai ir nuosekliai išlaikė egzaminą, išlaukė ir šventė pergalę rezultatu 88:79.

Šiose rungtynėse rezultatyviausiai SC „Atakos“ komandoje rungtyniavo 18 taškų pelnęs J.Davniukas ir 15 surinkęs I.Dirda. Po 12 taškų sukaupė M.Makauskas ir K.Šarukas. Naudingiausias komandoje buvo 24 NB surinkęs I.Dirda. G.Asačiovas komandos draugams atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Paminėtina tai, kad visi Kazlų Rūdos komandoje aikštelėje pasirodę krepšininkai ją paliko turėdami teigiamą naudingumo balą.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (32 vs 28), perėmė dvigubai daugiau kamuolių (10 vs 5), padarė mažiau klaidų (11 vs 17). Kazlų Rūdos komanda, dažniau ėjusi prie baudų metimo linijos, geriau jas ir realizavo (20/29 (68,9 proc) vs 10/17 (58,8 proc)).

Kiek kitaip SC „Atakai“ susiklostė rungtynės, tiksliau jų baigtis, išvykoje prieš Plungės „Olimpą“. Dvikovos pradžioje, kaip ir penktadienio mače prieš „Lūšį“, atakiečiai demonstravo solidų puolimą – ardė plungiškių gynybines užtvaras rinkdami taškus daugiausia iš po krepšio. Per pirmąsias dešimt rungtynių minučių Kazlų Rūdos komanda iš viso atseikėjo varžovams 30 taškų, į savąjį krepšį praleisdami aštuoniais taškais mažiau. Puikiai puolime tuomet sužaidė 7 taškus surinkęs D.Senda, I.Dirda, antroje atkarpos pusėje pasirodęs aikštėje šauniai į šią grandį įsiliejo D.Ratkus, pastebimi buvo ir kiti krepšininkai. Pirmą ketvirtį atakiečiai metė vos vieną tritaškį ir šį pataikė I.Dirda. Didesni „laimės klodai“ kaip minėta atsivėrė po plungiškių krepšiu.

Panašios taktikos buvo laikomąsi ir antrajame kėlinuke. Liūto dalį taškų atakiečiai rinko pernelyg nenutoldami nuo varžovų krepšio. Tiesa, stipriau atitrūkti Kazlų Rūdos komandai nepavyko, nes „Olimpo“ krepšininkai netaiklius savo metimus neretai kompensuodavo atkovotais kamuoliais ir antrųjų šansų realizacija. Taip „Olimpas“ likus rungtyniauti iki antros atkarpos porai minučių, atsilikinėjo vos penkiais taškais – 36:41. Tuomet SC „Ataką“ priekin patempė M.Makausko ir U.Nikitino tritaškiai ir po pirmos rungtynių dalies atakiečiai pirmavo dviženkle persvara – 49:38.

Didesnių duobių atakiečių žaidime nebuvo ir trečiame ketvirtyje. Pirmomis jo minutėmis, po K.Šaruko ir D.Sendos taškų, Kazlų Rūdos komanda pirmavo 53:38. Perkopus kėlinukui į antrą pusę atakiečiai vis dar turėjo dviženklę persvarą 57:45, tačiau pora „Olimpo“ tritaškių per pusantros minutės šią perpjovė perpus – 57:51. Panašų pranašumą atakiečiai išsaugojo iki kėlinuko pabaigos. Abiems komandoms paskutinę trečio kėlinuko minutę apsikeitus tritaškiais, rezultatas švieslentėje buvo 61:56.

Kazlų Rūdos komandai paskutiniame ketvirtyje taškus tapo rinkti dar sunkiau, neišvengta ir klaidų. Tokiu būdu Plungės krepšininkai, 6-ąją ketvirto kėlinuko minutę, po T.Domarko tritaškio išsiveržė priekin – 66:65. Toliau sekė dar pora atakiečių klaidų, į kurias buvo atsakyta plungiškių taškais. Tai Kazlų Rūdos komandą pastūmėjo į 5 taškų deficito zoną – 70:65. O rungtyniauti buvo likusios dar daugiau nei trys minutės. Iš šios situacijos SC „Atakai“ pavyko išspausti tai, kad likus rungtyniauti 35 sekundėms ir U.Nikitinui realizavus baudos metimus iki plungiškių belikę buvo vos pora taškelių  – 72:70. Optimizmo vėjo gūsis plūstelėjo, kai po nesėkmingos varžovų atakos per likusias 10 sekundžių surengti savąją galėjo kamuolį atsikovoję atakiečiai. Deja, net trise varžovai užpuolę Kazlų Rūdos komandos krepšininką perėmė kamuolį ir nieko kito neliko kaip prasižengti. Plungiškiai pataikė tik vieną baudos metimą ir papildomą šansą 8 sekundes atakai turėjo vėl Kazlų Rūdos ekipa. Deja, ir šia galimybe pasinaudoti nepavyko, kadangi niekaip nesisekė per penkias sekundes iš šoninės linijos išsimesti kamuolio… Taigi, drama baigėsi tuo, kad pergalę realizuodami paskutinius du baudos metimus šventė Plungės krepšininkai – 75:70.

Rezultatyviausiais krepšininkais šiose rungtynėse buvo 16 taškų surinkęs D.Senda, 13 taškų – K.Šarukas ir 10 taškų pelnęs U.Nikitinas. Naudingiausiu krepšininku buvo 19 NB sukaupęs D.Senda.

Komandinėje statistikoje plungiškiai rečiau klydo (9 vs 15), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21 vs 10), perėmė daugiau kamuolių (8 vs 5). Metimų zonoje SC „Ataka“ buvo tikslesni tiek realizuojant baudos metimus (13/19 (68,4 proc) vs 15/26 (57,6 proc)), tiek atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (21/40 (52,5 proc) vs 18/36 (50 proc)).