Po pirmo kėlinio pirmavę „Šilo“ futbolininkai apmaudžiai nusileido „Jonavai“

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams, po kelerių metų pertraukos sugrįžusiems į LFF Pirmos lygos šeimą, penktadienio vakarą teko patirti apmaudų pralaimėjimą, nusileidžiant lygos lyderei Jonavos „Jonavos“ komandai.

Po pirmo kėlinio rezultatu 2:1 pirmavusiems praėjusių metų II lygos Pietų zonos nugalėtojams nepavyko ne tik išsaugoti minimalios persvaros ar lygaus rezultato, bet rungtynių pabaigoje praleidus įvartį į jas sugrįžti nebesuspėta.

Jonavos futbolininkai šventė pergalę 3:2. Įvartį į varžovų vartus mušė R.Beniušis. Na o dar vieną iš jų jonaviškiai patyrė nuo savo futbolininko. Tiesa, ne be Kazlų Rūdos komandos pagalbos.

Rungtynės pasižymėjo permainingu, dinamišku ir atviru futbolu. Per jas buvo sukurta aibė aštrių atakų ir pergalę šventė komanda, kuri mažiau klydo ir geriau realizavo susikurtas progas.

Pirmajame kėlinyje pirmi mušamo įvarčio skoniu mėgavosi aikštės šeimininkai. Dar 4-ąją rungtynių minutę Jonavos futbolininkams rezgant ataką „Šilo“ baudos aikštės prieigose, keletą kartų Kazlų Rūdos komandai nepavyko pašalinti kamuolio iš savos baudos aikštelės.

Jos prieigose prišokęs prie kamuolio Filip Halgoš mostelėjo ir kamuolys praskriejęs tarp abiejų komandų futbolininkų suspurdėjo vartų tinkle – 1:0.

Tai „Šilo“ futbolininkų neišmušė iš vėžių. 9-ąją minutę, po Justo Česnavičiaus skersuoto kamuolio iš krašto, prie tolimo virpsto šoktelėjo „Šilo“ veteranas R.Beniušis, kuris savo firminiu smūgiu galva nukreipė kamuolį į „Jonavos“ vartus – 1:1.

Užsivedę Kazlų Rūdos komandos futbolininkai 12-ąją minutę sugebėjo „pagauti“ varžovus. Staiga pasitikdami jonaviškius arti savų vartų, Kazlų Rūdos komanda perėmė kamuolį ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai.

Kamuolys įriedėjo po P.Osausko lietimo ir „Šilas“ išsiveržė į priekį – 2:1.

Išvesti iš pusiausvyros aikštės šeimininkai netrukus vos išvengė ir trečiojo įvarčio. Po keleto minučių Kazlų Rūdos komandai viešint varžovų baudos aikštėje, tai vienam tai kitam futbolininkui mėginant „pragrūsti“ kamuolį pro varžovus, vienu metu kamuolys jau buvo atsidūręs prie vartų linijos ir tik paskutinę akimirką iš įvarčio židinio jį pašalino vienas iš Jonavos futbolininkų.

Tiesa, prieš tai užfiksuotame epizode atakoje apie save priminė ir aikštės šeimininkai. 18-ąją minutę atakos smaigalyje atsidūręs šeimininkų futbolininkas mėgino perkelti kamuolį per iš vartų išbėgusį M.Kulikauską. Kamuolys leidosi už vartų.

Antroje kėlinio pusėje taip pat liejosi atakų bangos. 28-ąją minutę labai patogioje pozicijoje baudos aikštėje kamuolį gavęs Jonavos futbolininkas smūgiavo, tačiau smūgis stiprus nesigavo ir kamuolį M.Kulikauskas sugavo.

32-ąją minutę Jonavos vartams grasino R.Mačežinskas. Kazlų Rūdos komandai perėmus kamuolį varžovų aikštės pusėje, puolėjas mėgino smūgiuoti būdamas jau baudos aikštelėje, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Po minutės spraga vidurio gynyboje pasinaudojo Jonavos futbolininkai. Vienas prieš vartus išėjęs varžovas siuntė kamuolį į tolimą kampą, tačiau kamuolys prariedėjo pro pat virpstą.

Čia pat užfiksuotas ir „Šilo“ reidas. Neblogą epizodą smūgiuoti kamuolį turėjo atakos smaigalyje atsidūręs R.Mačežinskas, tačiau šį blokavo jonavietis.

Atakų kanonados nesibaigė. 39-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų „strėlę paleido“ jau įvartį mušęs rungtynėse Filip Halgoš. Į vartų plotą skriejusį kamuolį M.Kulikauskas nemenkomis pastangomis numušė už galinės linijos.

LFF Pirmos lygos lyderiai vos neišlygino rezultato jau paskutinę pirmo kėlinio minutę. Laimei, baudos aikštėje gavęs kamuolį varžovas buvo netikslus, kamuolys skriejo virš vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyvesnėmis aikštės šeimininkų atakomis. Erdvės smūgiavimui siunčiant kamuolį  į vartus Jonavos futbolininkai susikūrė jau 47-ąją minutę.

Pasidarbuoti teko M.Kulikauskui. Jis kamuolį sugavo. Dar didesnių „Šilo“ vartininko pastangų prireikė 56-ąją minutę, kuomet iš baudos aikštės prieigų labai pavojingą smūgį atliko F.Halgoš.

Atlikdamas šuolį M.Kulikauskas sugebėjo kamuolį numušti.

Deja, visus įstabesnius meistriškumo epizodus vartininkui nubraukė 67-ąją minutę išlyginamasis Jonavos įvartis.

Tuomet absurdiškoje situacijoje „padovanojusiam“ A.Kazakevičiui kamuolį Kazlų Rūdos komandos vartininkui beliko tik griebtis už galvos, kuomet varžovas tiesiog pasiuntė jį į tuščius vartus – 2:2.

Sutrikdytas tokio akibrokšto 72-ąją minutę neišvengė jis dar vienos grubios klaidos, kuri galėjo vėl pasibaigti įvarčiu.

Komandos draugai, „Šilo“ futbolininkai, tik desperatiškomis pastangomis sugebėjo neutralizuoti pavojų ir apsiginti.

Vis dėlto išsaugoti bent taško rungtynėse Kazlų Rūdos komandai nepavyko. 88-ąją minutę kairiu baudos aikštės kraštu su kamuoliu veržėsi „Šilo“ gynėjo lydimas T.Eliošius, kuris pasiuntė kamuolį į tolimą M.Kulikausko ginamų vartų kampą ir išplėšė Jonavos komandai pergalę rezultatu 3:2.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Haroldas Serbenta, Deividas Karpavičius, Darius Isoda, Nedas Labukas, Tadas Kvietkauskas, Audrius Račkus, Artiom Spelman (63‘ Mindaugas Minevičius), Justas Česnavičius (85‘ Tomas Raštutis), Ričardas Beniušis (73‘ Audrius Brokas), Ramūnas Mačežinskas.