Rungtynėse su „Neptūnu“ „Šilas“ nusirėžė tašką

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse jau patyrė pilną rungtynių baigčių paletę. Šeštadienio pavakare vykusioje akistatoje G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda sužaidė lygiosiomis išvykoje su Klaipėdos „Neptūnu“.

Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1 (1:0). Išlyginamąjį įvartį mušė Audrius Brokas.

Akistata pasižymėjo gana permaininga kova. Nors tokio žaidimo, kokį Kazlų Rūdos komandos futbolininkai rodė prieš savaitę Vilniuje ir nepavyko pademonstruoti, tačiau ir būti sušaudomais varžovų „Šilas“ nesileido.

Pirmomis rungtynių minutėmis „Neptūno“ futbolininkai mėgino prispausti Kazlų Rūdos komandą. Pirmas aštrus smūgis užfiksuotas dar 3-ąją rungtynių minutę, kai A.Ankudinovas iš baudos aikštės prieigų gana galingai užsimojo, tačiau smūgiuotas kamuolys skriejo pro pat vartų viršų.

Savo ruožtu netrukus argumentų puolime mėgino pateikti ir „Šilo“ futbolininkai, kuomet neblogą perdavimą gavo ir su kamuoliu baudos aikštėje atsidūrė I.Raštutis, tačiau kiek pradelstos akimirkos smūgiavimui baigėsi tuo, kad aikštės šeimininkų komandos futbolininkas kamuolį blokavo.

Pirmi pasižymėjo „Neptūno“ futbolininkai. 16-ąją minutę dešiniame baudos aikštės prieigų krašte su kamuoliu buvęs M.Papšys, užsikirtęs jį paleido šūvį ir pro G.Zenkevičių prasprūdęs kamuolys suspurdėjo vartų tinkle – 1:0.

Įpusėjus pirmam kėliniui Klaipėdos futbolininkai vėl buvo arti labai aštraus epizodo, kuomet tas pats M.Papšys skersavo kamuolį iš dešinio krašto. Baudos aikštėje buvusiam jo komandos kolegai pritrūko centimetrų kamuoliui nukreipti į „Šilo“ vartus.

Įvykiai sukosi tai prie vienų, tai prie kitų vartų. Ne viskas Kazlų Rūdos komandai sekėsi puolime, vis pritrūkdavo tai tikslesnio perdavimo, tai tvirtesnės pozicijos užvaldant kamuolį. Ne kartą „Šilas“ kėlė kampinius prie varžovų vartų, tačiau didesnės žalos aikštės šeimininkams tai nepridarė.

Kas nesigavo rezgant atakas, trumpesnį kelią problemai spręsti 33-ąją minutę rado D.Isoda. Jis per visą aikštę kamuolį siuntė A.Brokui, kuris atsidūręs atakos smaigalyje vienas prieš vartus galėjo išlyginti rezultatą, tačiau M.Daškus smūgiuotą kamuolį numušė.

Jau kito epizodo metu, I.Tsyvilka skersavo kamuolį siųsdamas jį R.Beniušiui, tačiau „Šilo“ puolėjo galva smūgiuotas kamuolys švilpė virš vartų. Planus „Šilo“ komandai teko atidėti antram kėliniui.

Nors Kazlų Rūdos komandoje buvo atlikta keletas keitimų, viliantis pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkme, tačiau pirmoje jo pusėje daugiau pavojingų epizodų kūrė klaipėdiečiai.

„Šilo“ futbolininkams didžiausias galvos skausmas buvo varžovų komandos lyderis M.Papšys. Jau 46-ąją minutę jo prasiveržimas dešiniu kraštu ir smūgis vos nesibaigė įvarčiu. Laimei, iš aštroko kampo smūgiuotas kamuolys prariedėjo pro tolimą virpstą.

Netrukus „Neptūno“ futbolininkas pamėgino laimę smūgiuodamas iš baudos aikštės prieigų, tačiau kamuolys ir vėl į vartų plotą nepataikė. Na, o dar viename epizode teko gerokai pasidarbuoti ir G.Zenkevičiui. Tuomet greitos aikštės šeimininkų atakos metu M.Papšio smūgiuotą kamuolį Kazlų Rūdos komandos vartininkas atrėmė.

„Šilo“ futbolininkų agresyvesnių atakų pliūpsnis pasipylė kėliniui pereinant į antrą jo pusę. Pirma reali galimybė išlyginti rezultatą pasitaikė 73-ąją minutę. Puikų perdavimą į patį baudos aikštės vidurį R.Mačežinskui atliko M.Minevičius.

Deja, „Šilo“ puolėjo baudos aikštėje smūgiuotą kamuolį „Neptūno“ vartininkas atrėmė. Čia pat varžovus užklupo dar viena „Šilo“ puolimo banga. Vėl jos viršūnėje buvo R.Mačežinskas. Tuomet aukšta trajektorija atskriejusį kamuolį galva numetė jam R.Beniušis, tačiau R.Mačežinsko, prilaikomo varžovo, prie pat vartininko aikštės smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Dar vieną mėginimą Klaipėdos komandai teko atlaikyti 85-ąją minutę, kuomet po M.Minevičiaus trumpo perdavimo prie pat baudos aikštės, mostelėjo A.Brokas, tačiau smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

„Šilo“ futbolininkai prisišaudė 87-ąją minutę. Po R.Beniušio perdavimo, į baudos aikštę įsiveržęs A.Brokas pralaužė ledus ir rezultatą išlygino – 1:1. Tai „Šilo“ alkio nenumalšino.

Per likusias rungtynių pagrindinio ir pridėto laiko minutes varžovams teko gerokai pasinervuoti, kad nebūtų atimtas ir paskutinis taškas. Šį egzaminą klaipėdiečiai išlaikė, ir abi ekipos užbaigdamos rungtynes lygiosiomis pasidalino po tašką.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Nedas Labukas, Ilya Tsyvilka, Ugnius Montvilas (46‘ Deividas Karpavičius), Tadas Kvietkauskas (46‘ Tomas Raštutis), Audrius Račkus, Artiom Spelman (46‘ Ramūnas Mačežinskas), Ignas Raštutis (53‘ Mindaugas Minevičius), Ričardas Beniušis, Audrius Brokas.