„SC-Atakos“ savaitgalio laimikis – sutriuškinti varžovai Ignalinoje ir išplėšta pergalė Anykščiuose

Dar dvi pergales per šį savaitgalį nusiskynė RKL „B“ diviziono debiutantė Kazlų Rūdos „SC-Ataka“.

Penktadienio vakarą rezultatu 102:52 (37:11; 21:11; 17:14; 27:16) išvykoje nukautas Ignalinos „Vilkakalnis“, na o viešnagėje Anykščiuose, šeštadienio popietę, po itin dramatiškos kovos, po pratęsimo, ant menčių paguldytas KKSC-„Elmis“.

Rungtynės baigėsi Kazlų Rūdos komandos pergale 82:76 (15:21; 13:16; 24:14; 17:16; pr. 14:8).

Akistatą su Ignalinos krepšininkais Kazlų Rūdos ekipa pradėjo susikoncentravusi ir jau pirmomis minutėmis į du varžovų taškus atsakė devyniais, o po visos plejados greitų ir rezultatyvių atakų, nesužaidus nei keturių minučių, „SC-Ataka“ šovė į priekį 18:2.

Ne geresnės žinios varžovų laukė ir antroje kėlinuko pusėje. Taiklūs metimai, greitas žaidimas iš Kazlų Rūdos komandos pusės aikštės šeimininkus varė tiesiog į neviltį.

Artėjant kėlinukui prie pabaigos, vieną akimirką Kazlų Rūdos komandos persvara buvo priartėjusi beveik prie 30 taškų ribos…

Ignaliniečiai paskutinėmis minutėmis jį kiek aptirpdė – 37:11.

Antrame kėlinuke T.Bietkio treniruojama komanda toliau nuo varžovų tik tolo. Tik trečios atkarpos metu Kazlų Rūdos ekipos pranašumo augimas kiek sumažėjo, tačiau ir šią atkarpą „SC-Ataka“ laimėjo.

Prieš ketvirtą kėlinuką rezultatas švieslentėje buvo – 75:36.

Dvikovoje teliko vienintelis neatsakytas klausimas – ar surinks Kazlų Rūdos komanda 100 taškų…? Paskutinėmis rungtynių minutėmis ir šioje vietoje vietos intrigai neliko. Kazlų Rūdos ekipa iškovojo triuškinančią pergalę.

„SC-Ataka“ lenkė varžovus visais pranašumą lemiančiais žaidimo komponentais. Na, o geriausiai ši akistata klostėsi 20 taškų surinkusiam Rokui Grėbliūnui, kurio naudingumas įvertintas 27 balais. 10 kamuolių, praleidęs vos 18 minučių aikštelėje sugriebė Mantas Gelčius, po 11 taškų pridėjo Mantas Klezys, 10 taškų surinko Almantas Liepuonis.

Po 6 rezultatyvius perdavimus komandos draugams išrašė Mantas Sadauskas ir Ugnius Nikitinas.

Kur kas kitokiu scenarijumi klostėsi mačas Anykščiuose su turnyrinės lentelės kaimynystėje įsitaisiusia KKSC-„Elmio“ ekipa.

Dar praėjusiais metais vykusias pirmąsias rungtynes Kazlų Rūdos komanda buvo laimėjusi 5 taškų persvara (76:71), tad nebuvo nieko keisto, jog rungtynės vyko itin atkakliai.

Pirmomis dvikovos minutėmis, po poros varžovų pataikytų tritaškių, Kazlų Rūdos komanda turėjo 6 taškų deficitą – 2:8, tačiau įpusėjus kėlinukui atkaklūs „SC-Atakos“ krepšininkai sugebėjo išsiveržti į priekį 11:10.

Tiesa, tai buvo tik akimirkos ir aikštės šeimininkai iki kėlinuko pabaigos susigrąžino 6 taškų persvarą – 15:21.

Antrajame kėlinuke T.Bietkio ekipa jau pirmomis minutėmis lipo varžovams ant kulnų (19:21), tačiau kurį laiką puolime įstrigo abi komandos, abi niekaip negalėjo pelnyti taškų.

Vargais negalais „SC-Ataka“ rezultatą išlygino 21:21, tačiau po tolimų anykštėnų tikslių metimų, jų turėta persvara sugrįžo – 25:31.

Priartėti Kazlų Rūdos komandai niekaip nesisekė. Negana to, antros atkarpos paskutinėmis sekundėmis surengus rezultatyvią KKSC-„Elmiui“ ataką, po pirmos dvikovos dalies varžovai priartėjo ir prie dviženklės persvaros – 28:37.

Trečio kėlinuko metu aikštės šeimininkų pranašumas buvo ūgtelėjęs ir iki 13 taškų, tačiau tuomet Kazlų Rūdos komanda pademonstravo charakterį ir pradėjo iš duobės ropštis.

Pirmą impulsą tam davė Roko Grėbliūno pataikyti du tritaškiai, po kurių iki lygaus rezultato tetrūko 5 taškų – 49:44.

Na, o iki trečio kėlinuko pabaigos smogiant ir kitiems Kazlų Rūdos ekipos krepšininkams „SC-Ataka“ baigė atkarpą jau persvėrusi rezultatą 52:51.

Tikra drama vyko ketvirto kėlinuko metu. Dvikova vyko taškas į tašką ir didesnės persvaros nei vienai komandai įgyti nepavyko.

Paskutinėmis ketvirto kėlinuko sekundėmis aikštės šeimininkai dar turėjo galimybę suregzti ataką, tačiau jų švystelėtas tritaškis skriejo pro šalį.

O tai reiškė, kad mačo nugalėtojas paaiškės tik po pratęsimo. Čia pirmoje jo pusėje vėl buvo lygiava, tik per paskutines dvi minutes sėkmingiau sužaidė Kazlų Rūdos komandos krepšininkai.

Jauniaus Davniuko ir Manto Sadausko švystelėti tritaškiai pasiekė tikslą, o varžovams to pakartoti nepavyko. „SC-Ataka“, išplėšusi prieš Anykščius jų pačių aikštėje pergalę 82:76, toliau karaliauja „B“ grupėje.

Na, o rezultatyviausiai Kazlų Rūdos ekipoje rungtyniavo Rokas Grėbliūnas, kuris surinko 24 taškus ir 22 naudingumo balus. „SC-Atakos“ krepšininkas pataikė 4 tolimus metimus iš septynių galimų.

Naudingiausiai šioje dramatiškoje akistatoje ekipoje rungtyniavo Jaunius Davniukas, surinkęs 26 NB. Jo sąskaitoje buvo 14 taškų.

Daug prie komandos jėgos prisidėjo ir Mantas Gelčius, surinkęs 20 NB. Kazlų Rūdos ekipos vidurio puolėjas be kita ko atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Kazlų Rūdos komanda laimėjo prieš varžovus kovą dėl atšokusių kamuolių (49 vs 33) ir demonstravo geresnius komandinio žaidimo rodiklius, atlikę daugiau rezultatyvių perdavimų – 18 vs 13.