„SC-Atakos“ savaitgalis – po skaudaus pralaimėjimo Jurbarke, solidi pergalė Kėdainiuose

Šį savaitgalį Tomo Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse turėjo paeiliui dvejas rungtynes, kurios buvo kaip amerikietiški kalneliai… Penktadienį Jurbarke ekipai rungtynės nesusiklostė, patirtas itin skaudus pralaimėjimas prieš Jurbarko „Jurbarką-Karį“. Pirmajame rate atakiečiams šiai ekipai įveikti pritrūko vos vieno taiklaus metimo. Šįkart vieni iš „A“ lygos lyderių laimėjo akistatą rezultatu 84:57 (25:9; 13:16; 18:21; 28:11).

Nepraėjus nė parai po šio pralaimėjimo, T.Bietkio treniruojama kariauna Kėdainiuose nukovė pajėgius „SC-Ateities“ krepšininkus, prieš kuriuos pirmajame rate be kita ko taipogi buvo pralaimėta. Kėdainiai buvo įveikti ne tokiu jau ir mažu skirtumu – 103:86 (23:17:21:22; 31:20; 28:27).

Taigi, savaitgalio medžioklė nebuvo nulinė ir turnyrinėje lentelėje brūkštelėtas taškas tarp 16 komandų leidžia „SC-Atakai“ laikytis šeštoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Penktadienio vakarą Jurbarke vykęs mačas Kazlų Rūdos komandai klostėsi itin nepalankiai. Aikštės šeimininkai jau per pirmas penkias pirmo kėlinuko minutes įgijo dviženklę taškų persvarą – 12:2. Nesulaikomas varžovų komandoje buvo taškų seriją rinkęs V.Šarakauskas, tritaškį smeigęs A.Pelšs. „SC-Atakos“ strategas, mėgindamas nuraminti komandą, paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos rimtesnių poslinkių neįvyko. Toliau siautėjo V.Šarakauskas, po kurio rinktų taškų, likus rungtyniauti daugiau nei tris minutes, aikštės šeimininkai pirmavo 19:3. Na, o dominavimą varžovai baigė pirmą atkarpą laimėdami 25:9.

Antrame ir trečiame rungtynių kėlinukuose Kazlų Rūdos komandai pavyko kiek pristabdyti „Jurbarką-Karį“. Per antrą ketvirtį atakiečiams šiaip ne taip pavyko atsiirti iki varžovų trimis taškais. Po pirmos dvikovos dalies iki jurbarkiečių trūko dar 13 taškų – 38:25.

Trečiajame kėlinuke Jurbarko ekipa vėl buvo atitolusi nuo Kazlų Rūdos komandos, įgydama 18 taškų pranašumą – 54:36. Šio ketvirčio pabaigoje visgi pavyko Kazlų Rūdos komandai sužaisti sėkmingesnį ruožą jo pabaigoje, kai varžovų krepšio tinklelį skrodė kamuolį paleidęs D.Ratkus, D.Senda, M.Gelčius ir aikštės šeimininkų persvara buvo sumažinta iki dešimties taškų – 56:46.

Į lemiamą kovą atakiečiai mėgino kilti ketvirtame kėlinuke. Tritaškį pataikius D.Sendai, iš varžovų pranašumo buvo belikę 7 taškai – 56:49, tačiau kaip rungtynių pradžioje, taip ir pabaigoje jurbarkiečiai vėl įsisiūbavo. Tuo tarpu „SC-Atakos“ puolimas gerokai prigeso. Varžovai netruko pabėgti ir iki rungtynių pabaigos nuolat augindami persvarą laimėjo rungtynes daugiau nei 20 taškų skirtumu (84:57).

„SC-Atakos“ komandoje puolimas šiose rungtynėse daugiausia laikėsi ant D.Ratkaus pečių. Jis surinko 18 taškų. Kitų komandos krepšininkų indėlis į puolamąjį arsenalą buvo kur kas kuklesnis. D.Ratkus buvo ir naudingiausias komandos krepšininkas (12 NB).

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa gerokai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (21 vs 41), taip pat nusileido varžovams ir rezultatyvių perdavimų grafoje (10 vs 18). „SC-Atakai“ tragiškai sekėsi pataikyti nuo baudų metimų linijos (11/25 (44 proc) vs 14/17 (82,3 proc)). Varžovai pranašesni buvo ir atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (14/28 (50 proc) vs 23/37 (62,1 proc)).

Kur kas galingesnį puolimo potencialą Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai pademonstravo šeštadieniio popietę Kėdainiuose, prieš atakuojantį žaidimą propaguojančius „SC-Ateities“ krepšininkus. Taip kaip T.Šarakauskas siautėjo Jurbarke penktadienį vakare, taip J.Davniukas varė į neviltį „SC-Ateities“ krepšininkus Kėdainiuose.

Jau pirmos atakos metu Kazlų Rūdos ekipa dvikovą pradėjo J.Davniuko tritaškiu, pora taškų pridėjo po krepšiu prasiveržęs D.Senda, na o vieną baudos metimą iš dviejų pataikius M.Gelčiui, skirtingai nuo penktadieninių rungtynių scenarijaus, atakiečiai pirmavo 6:2.

Kėdainių krepšininkai nuolat buvo besivejančių vaidmeny. Artėjant kėlinuko viduriui varžovams pavyko išlyginti rezultatą 8:8, tačiau čia pat G.Asačiovas smeigė tritaškį, sugrąžinęs atakiečiams pirmaujančios komandos statusą – 11:8. Šioje dvikovos dalyje sėkmingai puolime rungtyniavo tolimą metimą pataikęs D.Ratkus. Jokių priešnuodžių varžovai neturėjo prieš J.Davniuką ir po pirmos atkarpos Kazlų Rūdos ekipa turėjo 6 taškų pranašumą – 23:17.

Negalėdami apsiginti nuo Kazlų Rūdos atakų, kėdainiškiai mėgino tai kompensuoti puolimu ir tai jiems visai neprastai sekėsi, „SC-Ataka“ pernelyg toli neatitrūko. Nors antro kėlinuko viduryje, po poros J.Davniuko tritaškių, I.Dirdos rezultatyvios atakos, atakiečiai buvo įgiję ir 11 taškų persvarą (34:23), ją vienu metu Kėdainių krepšininkai buvo aptirpdę iki 3 taškų – 38:35. O rungtyniauti buvo likusios pora minučių. Tuomet Kazlų Rūdos komandos tolimoji artilerija ir toliau netylėjo. Iki pirmos rungtynių dalies pabaigos pora tolimų metimų švystelėjo E.Barkus ir į didžiąją pertrauką komandos keliavo rezultatui esant 44:39.

Trečiame kėlinuke vėl varžovams galvos skausmas buvo J.Davniukas. Jis atakiečiams per keletą minučių pelnė iš eilės 11 taškų ir „SC-Ateities“ krepšininkų mėginimas pasivyti Kazlų Rūdos komandą buvo verčiamas niekais. „SC-Ataka“ vėl įgijo 10 taškų pranašumą – 57:47. Iki trečios atkarpos pabaigos Kazlų Rūdos krepšininkai dar labiau persvarą padidino. Po U.Nikitino taškų serija užbaigto kėlinuko rezultatas švieslentėje buvo 75:59.

Didesnių viražų, akibrokštų iš esmės neįvyko ir paskutiniame ketvirtyje. Atakiečiai nuolat laikė 12-15 taškų pranašumą ir kirtę dvikovos finišo liniją rezultatu 103:86 šventė jau tryliktąją pergalę pirmenybėse.

Šių rungtynių absoliutus karalius buvo Jaunius Davniukas. Jis surinko 32 taškus ir 36 naudingumo balus! “SC-Atakos” lyderis apie komandą galvojo visapusiškai – atliko net 8 rezultatyvius perdavimus. Jis iš 14 mėginimų pataikė 8 tritaškius. 20 naudingumo balų surinko atkovojęs 8 kamuolius ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus Tomas Kuzminskas. 16 taškų “SC-Atakos” bagažą papildė G.Asačiovas, po 11 pridėjo U.Nikitinas, I.Dirda.

Kazlų Rūdos ekipa laimėjo prieš varžovus kovą dėl atšokusių kamuolių (39 vs 29), atliko daugiau nei dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (32 vs 15!!!!). Nokautuojantys aikštės šeimininkus buvo ir tolimų metimų statistika. „SC-Ataka“ pataikė 14 tritaškių iš 27 (51,8 proc). Kėdainių ekipai vos 3 metimai iš 24 pasiekė tikslą (12,5 proc).