„Šilo“ futbolininkai nesėkmių seriją nutraukė Marijampolėje

Penktadienio vakarą Marijampolėje komandinę nuotaiką ir turnyrinės lentelės pozicijas pataisė Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, LFF Pirmos lygos pirmenybėse rungtyniaudami su aikštės šeimininkais „Sūduva B“.

Pastaruosiuose turuose patyrusi keletą pralaimėjimų G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda iškovojo pergalę įveikdama aikštės šeimininkus rezultatu 3:0 (0:0).

Įvarčiu šiame mače pasižymėjo kol kas visose rungtynėse juos mušantis „Šilo“ veteranas, komandos kapitonas R.Beniušis, įvartį pridėjo A.Račkus. Na, o dar vienas įvartis krito nuo aikštės šeimininkų, tiesa, ne be R.Beniušio pagalbos.

Iš esmės rungtynes galima būtų apibūdinti taip: marijampoliečiai gynėsi, tikėdamiesi puolime nuveikti kažką produktyvaus kontroatakų metu, o taškų išalkę „Šilo“ futbolininkai gniaužė varžovus ir visaip kaip ieškojo būdų, kaip suardyti aikštės šeimininkų gynybines užtvaras ir palikti kamuolį vartų tinkle.

Pirmąjį kėlinį „Sūduva B“ atlaikė. „Šilo“ futbolininkai kėlė ne vieną kampinį, eilę kartų buvo įstrigę nuošalėje ir norimo rezultato nepasiekė.

Tiesa, rezgamose atakose pirmoje dvikovos pusėje trūko kiek aštrumo. Viena vertus, sūduviškiai gana tvarkingai gynėsi, kita vertus, Kazlų Rūdos komandos futbolininkų kamuolio perdavimo tikslumas neretai nebuvo toks, kokio norėtųsi.

Pirma reali įvartinė situacija prie Marijampolės komandos vartų ir varžovų gynybinių užtvarų poškėjimai užfiksuoti 28-ąją rungtynių minutę.

Tuomet, po A.Račkaus perdavimo, į baudos aikštę su kamuoliu įsiveržė R.Beniušis. „Šilo“ puolėjui lyg ir pavyko pasprukti su kamuoliu nuo vartininko, tačiau desperatiškomis pastangomis prikibę prie didžiojo Beno kiti Marijampolės futbolininkai šiaip ne taip apsigynė.

Jau sekančio epizodo metu R.Mačežinskui pavyko perkelti kamuolį per „Sūduvos B“ vartininką, tačiau vartų link skriejantį kamuolį už galinės linijos pasiuntė varžovų gynėjas.

31-ąją minutę baudos smūg, prie pat 16 m atžymos atliko A.Brokas, kuomet ranka į kamuolį sužaidė Marijampolės komandos futbolininkas. Gana iš dėkingos padėties smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

38-ąją minutę vienas iš retesnių epizodų buvo užfiksuotas ir „Sūduvos B“ puolamosiose pajėgose. Aikštės šeimininkai taip pat susikūrė progą smūgiavimui nuo 16 m atžymos, tačiau kamuolys skriejo pro G.Zenkevičiaus ginamų vartų skersinį.

Į tai 41-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų atsakė A.Račkus. Jo smūgiuotas kamuolys skriejo pro varžovų vartų devyniukę.

Besibaigiant pirmam kėliniui gana neblogas šansas pralaužti ledus pasitaikė atakos smaigalyje atsidūrusiam A.Brokui, kuris įskuodęs su kamuoliu į baudos aikštę kiek perlaikė jį ir mėgindamas įveikti keleto varžovų gynybą taip ir nesurado akimirkos atlikti smūgiui siunčiant kamuolį į marijampoliečių vartus.

Tai, ko nepavyko Kazlų Rūdos komandai pirmame kėlinyje, su tuo „Šilo“ futbolininkai susidorojo antroje rungtynių pusėje.

Tęsiantis varžovų vartų apgulčiai, 55-ąją minutę neblogas šansas smūgiuoti pasitaikė R.Mačežinskui, tačiau paskutinėmis akimirkomis pakeisti kamuolio skriejimo trajektoriją spėjo „Sūduvos B“ futbolininkas.

Čia pat „Šilo“ puolėjas vėl pritraukė gavęs kamuolį varžovų dėmesį. Neleistinai R.Mačežinską su kamuoliu stabdė T.Burdzilauskas, kuriam buvo parodyta raudona kortelė ir marijampolietis pašalintas iš aikštės.

Dešimtyje likę aikštės šeimininkai laikėsi tris minutes. 58-ąją, po R.Mačežinsko perdavimo, kamuolį baudos aikštėje tarp abiejų komandų žaidėjų į vartus pasiuntė A.Račkus, išvesdamas „Šilo“ komandą į priekį 1:0.

Arti antro įvarčio Kazlų Rūdos komanda buvo 63-ąją minutę. Kūrybingai įžaisdami kampinį, po keleto perdavimų dešiniame aikštės krašte, kamuolį į baudos aikštę pasiuntė I.Tsyvilka.

R.Beniušio galva smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų virpstą. „Šilo“ komandos kapitonas pernelyg nesielvartavo ir atsidarė 71-ąją rungtynių minutę.

Tuomet iš kairio krašto vieno iš Kazlų Rūdos komandos futbolininko smūgiuotas kamuolys skriejo tolimo virpsto link.

Kamuolio skriejimo trajektorija buvo tokia, kad atšoko jis nuo vieno virpsto ir artėjo prie kito. Čia pat buvęs R.Beniušis kyštelėjo galvą ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 2:0.

Dar kartą „Sūduvos B“ vartininkas V.Stebrys buvo priverstas traukti kamuolį iš savų vartų tinklo 85-ąją rungtynių minutę.

Po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, „koją paruošęs“ baudos aikštėje buvo R.Beniušis. Šalia jo esantis A.Dubickas mėgino apsiginti, tačiau kamuolys įskriejo į „Sūduvos B“ vartus – 3:0.

Kazlų Rūdos „Šilas“, po tris turus besitęsusio taškų bado, į turnyrinę lentelę brūkštelėjo antrąjį tritaškį šiame sezone.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Nedas Labukas, Ilya Tsyvilka (71‘ Deividas Karpavičius), Ugnius Montvilas, Tadas Kvietkauskas (46‘ Ignas Raštutis), Audrius Račkus, Audrius Brokas (71‘ Mindaugas Minevičius), Ričardas Beniušis, Ramūnas Mačežinskas (77‘ Airidas Sidaravičius), Justas Česnavičius (46‘ Tomas Raštutis).