„Šilo“ futbolininkai nutraukė užsitęsusią taškų bado seriją įveikdami „Sūduvos“ dublerius

Šeštadienį Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, po kurį laiką trukusio taškų bado, pagaliau vėl susikūrė galimybę pajusti pergalės skonį. LFF Pirmos lygos rungtynėse G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda rezultatu 3:1 (3:0) įveikė Marijampolės „Sūduvos B“ vienuolikę ir po 19 žaistų rungtynių, iškovodama 10-ąją pergalę bent jau iki sekančio turo išlieka pajėgiausių lygos komandų penketuke. Dubliu šiame mače pasižymėjo Ričardas Beniušis, įvartį mušė Ilya Tsyvilka.

Kad Kazlų Rūdos komanda yra verta būti bent jau tokioje turnyrinės lentelės pozicijoje, kurioje yra šiandien, futbolininkai įrodinėjo jau pirmomis rungtynių minutėmis. Daugiau kontroliuodami kamuolį ir gerokai dažniau lankydamiesi varžovų baudos aikštėje, jos šeimininkai žaidybinę persvarą mėgino paversti įvarčiais. Dar 6-ąją rungtynių minutę iš savos aikštės pusės, akimirksniu įvertindamas situaciją, kad marijampoliečių vartininkas kiek atsitraukęs nuo vartų, atlikdamas baudos smūgį kamuolį vartų link siuntė D.Isoda, tačiau kamuolys leidosi šalia virpsto. Ne kartą varžovų gynybą mėgino lamdyti dešiniame krašte D.Karpavičius, tačiau kurį laiką vis nepavykdavo pilnai užbaigti atakos, trūko paskutinio perdavimo smūgiavimui siunčiant kamuolį į vartus. „Šilo“ futbolininkai pasiekė tikslą 14-ąją minutę. Tuomet ataką užkūrė dar aikštės viduryje I.Tsyvilka. Gavęs kamuolį dešiniame aikštės krašte D.Karpavičius įsiveržė į baudos aikštę, atliko tikslų perdavimą ir čia pat buvęs I.Tsyvilka nukreipė kamuolį į vartus – 1:0.

Vos po trijų minučių Kazlų Rūdos komanda galėjo pranašumą padvigubinti. Į baudos aikštę su kamuoliu besiveržiantis R.Mačežinskas pamatė netoliese esantį I.Raštutį, atliko šiam perdavimą, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys skriejo gerokai virš vartų. „Šilo“ futbolininkai vis aktyviau spaudė varžovus, pasitikdami juos dar jų aikštės pusėje. Vienas iš tokių apčiuopiamų rezultatų buvo kėlinio viduryje buvęs epizodas, kai perėmęs kamuolį R.Mačežinskas jį skersavo ir baudos aikštėje esantis R.Beniušis galva pamėgino nukreipti į sūduviškių vartus, tačiau pritrūko tikslumo.

Antrąkart prisišaudė „Šilo“ futbolininkai 35-ąją rungtynių minutę, kai po A.Broko perdavimo į dešinį kraštą I.Raštučiui, pastarasis tiksliai skersavo kamuolį į baudos aikštę, kurioje jokių vilčių „Sūduvos B“ vartininkui nepaliko rezultatyviausias Kazlų Rūdos komandos futbolininkas R.Beniušis, pasiuntęs galva kamuolį į varžovų vartų tinklą – 2:0.

38-ąją rungtynių minutę pirmą galimybę švelninti aikštės šeimininkų pranašumą turėjo Marijampolės futbolininkai. Po komandos draugo perdavimo, kiek pasitvarkęs kamuolį baudos aikštėje galingai užsimojo svečių futbolininkas pasiuntęs kamuolį į vartų kampą. Puikią reakciją pademonstravęs G.Zenkevičius kamuolį numušė. Čia pat, kad „nuraminti varžovų įsiplieskusias viltis“, „Sūduva B“ sulaukė lauknešėlio. O prasidėjo viskas nuo to, kai po R.Mačežinsko perdavimo iš kone 16 m atžymos A.Račkus siuntė kamuolį į vartų devyniukę. V.Stebrys sugebėjo kamuolį numušti už galinės linijos. Tuomet A.Broko siunčiamą kamuolį nuo kampinio gairelės, jau būdamas vartininko aikštelėje R.Beniušis nukreipė kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Dar nesibaigus pirmam kėliniui, aikštės šeimininkai galėjo bent pora kartų pasižymėti. Puikų aikštės matymą 42-ąją minutę pademonstravo A.Brokas, kuris atliko ilgą perdavimą į dešinį kraštą I.Raštučiui. Pastarasis atsidūręs baudos aikštėje atliko perdavimą R.Beniušiui ir pastarojo į vartus siunčiamą kamuolį tiesiog nuo linijos išmušė varžovų gynėjas. 44-ąją minutę vėl atakos smaigalyje po A.Broko perdavimo atsidūrė I.Raštutis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų virpstą.

Antrame kėlinyje „Šilo“ futbolininkų dominavimas tęsėsi, tuo pačiu tęsėsi ir neišnaudotų progų serija. Jau pirmos atakos antrojo kėlinio metu pasižymėti galėjo R.Mačežinskas. Iš dešinio krašto atskriejus kamuoliui, „Šilo“ puolėjas kyštelėjo koją baudos aikštėje, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė. Netrukus nepavyko pasinaudoti varžovų gynybos spragomis R.Beniušiui, I.Raštučiui. Antrojo kėlinio viduryje neblogą epizodą turėjo M.Minevičius, tačiau paskutinę akimirką jo mėginimą smūgiuoti kamuolį blokavo varžovas ir kamuolys skriejo už galinės linijos. Ilgainiui Kazlų Rūdos komandos atakų aštrumas kiek prislopo, o varžovams pasitaikė galimybė rezultatą sušvelninti. Tą jie ir padarė. 83-ąją minutę vos tik aikštėje pasirodęs U.Senda gavo iš komandos draugo kamuolį į dešinį kraštą ir atsidūręs su juo baudos aikštėje pasiuntė jį į „Šilo“ vartų tinklą – 3:1. Per likusias minutes didesnių rakursų neįvyko, iškovojusi pergalę Kazlų Rūdos komanda pamėgins gerąją praktiką pakartoti ateinantį šeštadienį, kuomet į Kazlų Rūdą atvyks Klaipėdos „Neptūnas“. Rungtynės numatytos 15.00.