„Šilo“ prezidentas G.Kvietkauskas: „Nenorime kartoti pirmtakų klaidos, todėl niekur neskubame“

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai 2018-ųjų ir 2019-ųjų metais du kartus iškovojo LFF II lygos Pietų zonos antrąją vietą. Iš pažiūros, atrodytų viskas lyg ir gražu – rezultatai yra, futbolo sirgalių yra, savivaldybės parama yra, tačiau.. kažko trūko.

„Žvelgiant į ateitį – ilgalaikės vizijos. Tai bet kokio augimo sąlyga. Juolab, kad visai Kazlų Rūdos futbolą mylinčiai bendruomenei įsirėžęs atmintin laikotarpis, kai vos prieš penketą metų „Šilo“ futbolininkai sugebėjo tapti LFF I lygos nugalėtojais“, – sako naujasis klubo prezidentas, logistikos kompanijos „Primaline“ atstovas Giedrius Augustinas Kvietkauskas.

„Šilas“ 2020 – aisiais akimirkai buvo atsidūręs ties pasirinkimo kryžkele. Futbolo visuomenėje netgi smėsčiojo kalbos apie galimą šio klubo išnykimą iš futbolo žemėlapio, tačiau gyvenime niekas nevyksta atsitiktinai.

Situacija pasikeitė vos ne per naktį. Kazlų Rūdoje gyvenantis verslininkas G.Kvietkauskas sutiko prisijungti prie gelbėjimo operacijos ir pasiūlyti komandai ilgalaikę viziją.

Pirmų rezultatų laukti ilgai nereikėjo. 2020 – aisiais „Šilas“ tapo antros lygos nugalėtoju, iškovojo kelialapį į pirmą lygą ir šiemet bandys įsitvirtinti joje.

„Nenorime kartoti pirmtakų klaidos, todėl niekur neskubame. Pirmais metais bandysime įsitvirtinti Pirmoje lygoje, o kitais metais žengti bent vieną žingsnelį į priekį. Šių metų realus tikslas – vieta aštuntuke, maksimalus tikslas – vieta penketuke.

Kalbant apie mano prisijungimą prie klubo situacija tokia, kad aš pats esu iš Kazlų Rūdos ir matydamas, koks šio miesto žmonėms „Šilas“ yra svarbus, negalėjau neprisidėti.

Kazlų Rūda yra nedidelis miestelis ir čia futbolas yra didžiulė pramoga. Galiu tik pasidžiaugti, kad prie komandos vystymo jau yra prisidėję ir „Vyčio komisarai“, ir „Mijora“, ir „Litgaras“, todėl man smagu būti šio klubo dalimi“, – apie naują „Šilo“ etapą kalbėjo G.Kvietkauskas.

Kazlų Rūdos „Šilas“ pastaraisiais metais futbolo visuomenėje buvo vertinamas prieštaringai, todėl pilnaverčiai atkurti komandos prestižą, jos įvaizdį ir futbolo paslapčių besimokančiam vietos jaunimui patekti į ją padaryti siekiamybe – yra dar vienas antrus metus klubui vadovaujančio prezidento tikslas.

„Nesinori gręžiotis atgal, nes nėra tam nei tikslo, nei prasmės. Aišku, suprantame, kad kartais tai neišvengiama, bet vis tiek labiau žiūrime į ateitį. Savo iniciatyva rengiame raštą federacijai, kuriame prašysime glaudesnio bendradarbiavimo siekiant užkardyti bet kokius veiksmus, susijusius su nesąžiningu žaidimu. Akivaizdu, kad tai viena didžiausių problemų apskritai sporte.

Ką turiu omeny, kalbėdamas apie glaudesnį bendradarbiavimą? Tai, kad norisi žinoti, kaip tiksliai reikėtų elgtis, jei vėl pradėtų sklisti gandai? Parašyti oficialų pranešimą, kad vyksta vidinis tyrimas? O kas toliau? Mes visi suprantame, kad tas tyrimas dar niekada niekam neparodė, kur buvo gandai, o kur realus nesąžiningo žaidimo faktas.

Taigi, jei sulauktumėme signalo, kad galėjo būti nešvarus žaidimas, tą pačią dieną prašytumėme sukonkretinti situaciją ir imtumėmės realių veiksmų. Tikiu, kad bendradarbiavimas su federacija leistų rasti teisingą sprendimą“, – pasakojo G.Kvietkauskas.

Pasiruošimą naujajam sezonui „Šilas“ pradėjo su didžiąja dalimi tos komandos, kuri klubo marškinėlius vilkėjo praėjusiais metais. Anot prezidento, prie tų žaidėjų turėtų prisijungti 3 – 4 naujokai, kurie sudarytų būsimos ekipos pagrindą.

Nuo pasiruošimo pradžios Kazlų Rūdos reprezentacinė komanda sužaidė ketverias kontrolines rungtynes: 3:1 nugalėjo „Sūduvą B“, 0:4 pralaimėjo Vilniaus BFA, 3:1 įveikė „Dainavą“ ir 6:3 įrodė pranašumą prieš „Kauno Žalgirio B“ ekipą. Šį savaitgalį „Šilo“ laukia akistata Panevėžyje prieš „Panevėžio Ekraną“.

„Be abejo, kad kontrolinių rungtynių rezultatų nesureikšminame. Mums žymiai svarbiau yra tai, kad komanda yra kaip kumštis, joje nėra „sunkių“ žaidėjų ir visi dirba bendram labui.

Nesakau, kad rezultatai nebus svarbu, tačiau naujoji „Šilo“ era ir bus pažymėta ne komerciniu, o sportiniu principu. Jei pasiseks – pasidžiaugsime, jei ne – ieškosime priežasčių, ką padarėme ne taip. Į viską žiūrime su optimizmu, o kaip bus – pagyvensime, pamatysime“, – reziumavo G.Kvietkauskas.