Sporto centre surengtas Velykinis jaunimo krepšinio turnyras sporto centro taurei laimėti

Žingsnis po žingsnio stumiasi priekin Kazlų Rūdos sporto centro moksleivių krepšinis. Šiais mokslo metais, laisvėjant pandeminiams gniaužtams, ūgtelėjo ir moksleivių ugdymo kokybei gerinti kontaktinių veiklų. Dar jų pradžioje startavo nauja iniciatyva – savivaldybės moksleivių individualių krepšinio įgūdžių čempionatas. Jį sudaro 6 etapai. Sudarytos sąlygos visų amžiaus grupių mūsų savivaldybės moksleiviams pasivaržyti 1×1 krepšinio, metimo iš po krepšio, baudų ir tolimų metimų konkursuose.

Paraleliai, tampriai bendradarbiaujant su Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ krepšinio bendruomene, suorganizuota keletas draugiškų, skirtų vyresnių klasių moksleiviams, krepšinio rungtynių pasikviečiant Marijampolės, Kalvarijos ir Vilkaviškio komandas.

Prieš pat didžiąsias pavasario šventes šių draugiškų rungtynių ciklą vainikavo jaunimo Velykinis krepšinio turnyras sporto centro taurei laimėti. Jame, be aikštės šeimininkų, R.Pociūno, A.Brazio treniruojamų sporto centro krepšininkų, praėjusio penktadienio popietę Kazlų Rūdoje viešėjo Vilkaviškio sporto mokyklos ir Kalvarijos sporto centro ekipos. Pagal turnyro nuostatus, nugalėtojas ir prizininkai buvo išaiškinti komandoms sužaidus rato sistema, na o pertraukų tarp dvikovų metu buvo surengti turnyre dalyvaujančių komandų atstovų baudų metimo ir tritaškių konkursai.

Turnyrą pradėjo Kazlų Rūdos ir Kalvarijos sporto centrų ekipos. Varžovai, turintys moksleivių krepšinio lygoje dalyvavimo patirties, didelio vargo neturėjo. Kazlų Rūdos komandai, sukomplektuotai ganėtinai iš įvairaus amžiaus vyresnių krepšininkų jau pirmame kėlinyje buvo sunku rinkti taškus ir svečiai jau po pirmo kėlinuko įgijo dviženklę persvarą, laimėdami jį 16:5 (turnyre buvo žaidžiami 4 kėlinukai po 7 minutes, – aut.past.). Antrą atkarpą varžovai dar labiau atitrūko ir po pirmos dvikovos dalies pirmavo 33:7. Antra rungtynių pusė tebuvo formalumas, kalvarijiečiai laimėjo rungtynes užtikrintai – 55:26.

Kalvarijos sporto centro krepšininkai neturėjo didesnių bėdų ir mače su vilkaviškiečiais. Pastarieji krepšininkai, mūsų žiniomis, taipogi didele varžybine patirtimi pasigirti negalėjo. Kalvarijiečiai demonstravo solidesnį žaidimą, buvo tikslesni ir po dviejų atkarpų pirmavo 29:13. Didesnių viražų neįvyko ir antroje rungtynių dalyje. Kalvarijos SC krepšininkai ir toliau augino pranašumą. Akistatą jie laimėjo 30 taškų persvara – 55:25. Tokiu būdu komanda tapo turnyro nugalėtoja.

Lemiama akistata dėl antrosios vietos turnyre vyko tarp Kazlų Rūdos sporto centro ir Vilkaviškio sporto mokyklos krepšininkų. Užbėgant įvykiams už akių, reikėtų pažymėti, kad šiame sezone per ketverias lig šiol žaistas draugiškas rungtynes Kazlų Rūdos komandos krepšininkai pergalės skonio nebuvo patyrę. Dar visiškai neseniai Vilkaviškyje su minėtais varžovais žaistame mače kazlųrūdiečiams pergalė iš rankų buvo išslydusi paskutinėmis rungtynių minutėmis…

Ne mažiau intrigos bei emocijų buvo ir šįkart. Turėdami savo komandos gretose ir vyresnių krepšininkų nei vilkaviškiečiai aikštės šeimininkai pirmame kėlinyje sugebėjo įgyti penkių taškų pranašumą – 9:4. Didžiąją jų dalį rinko D.Šneideris (7 taškai). Antrame kėlinuke varžovai perėmė iniciatyvą ir pirma dvikovos pusė baigėsi rezultatui esant lygiam – 15:15. Trečiame ketvirtyje vėl šiokį tokį pranašumą susikrapštė sporto centro krepšininkai, lemiamą ketvirtį pasitikdami turėdami trapią trijų taškų persvarą – 24:21. Atkakli ir įnirtinga kova vyko paskutiniame ketvirtyje. Varžovai neretai spausdavo Kazlų Rūdos krepšininkus ir šis spaudimas ne kartą pasiteisino. Aikštės šeimininkai darė klaidų ir būdavo situacijų, kuomet neužtekdavo laiko pereiti į vilkaviškiečių aikštės pusę, pasipylė ir netikslių perdavimų. Vilkaviškio krepšininkams nedingo ūpas kovoti dėl pergalės ir surinkus penkias pražangas vienam iš komandos lyderių I.Baltrušaičiui. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis Kazlų Rūdos sporto centro ekipa dar turėjo taško persvarą – 32:31, tačiau prasižengė prie savo krepšio ir D.Packevičius turėjo galimybę realizuoti baudos metimus. Vilkaviškietis pataikė tik vieną iš jų ir pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui rezultatas švieslentėje buvo lygus – 32:32.

Pratęsimas, kuriam buvo skiriamos dvi minutės, sėkmingiau susiklostė aikštės šeimininkams. Per šią atkarpą jie sugebėjo surinkti net 10 taškų. 6 iš jų surinko A.Šneideris, 4 – A.Sprainaitis. Kazlų Rūdos komanda, išplėšusi pergalę 42:36, iškovojo antrąją vietą turnyre.

Rezultatyviausiu jaunimo Velykinio krepšinio turnyro sporto centro taurei laimėti krepšininku tapo Kalvarijos SC atstovas M.Trečiokas. Jis per dvejas rungtynes surinko 43 taškus. Baudų metimo konkursą laimėjo taipogi tos pačios komandos krepšininkas Arnas Sinkevičius. Na, o tritaškių konkurso trofėjus atiteko Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkui Mariui Jurevičiui.