Startavo savivaldybės moksleivių individualių krepšinio įgūdžių čempionatas

Šiame sezone krepšinio Kazlų Rūdos sporto centre nusimato kaip niekada ne taip jau ir mažai. Dar praėjusio mėnesio pabaigoje nuvilnijo krepšinio savaitės renginių maratonas, skirtas mūsų šalies krepšinio 100-mečiui paminėti, savaitgalį startavo RKL „A“ lygos pirmenybės, kuriose Kazlų Rūdos mundurą gina SC „Ataka“ krepšininkai. Jau pradėtos organizuoti Kazlų Rūdos 3×3 krepšinio pirmenybės, kurios savo dienos šviesos laukia lapkričio viduryje. Skubame užsiminti ir apie tai, kad šįmet bus mėginama suburti ir Kazlų Rūdos SC „Atakos“ dublerinę komandą, kuri debiutuos Vilkaviškio krepšinio pirmenybėse. Apie tai be abejo plačiau bus artimiausiu metu. Na, o paskutinė naujiena – Kazlų Rūdos savivaldybės 5-12 klasių moksleivių individualių krepšinio įgūdžių čempionato startas. Ši iniciatyva pradėta vykdyti dar praėjusiais metais. Pasiteisinęs krepšinio renginys nelieka be dėmesio ir šiais mokslo metais. Pirmajame etape, kurio programą sudaro 1×1 krepšinio turnyras ir baudų bei tritaškių metimo konkursai startavo per 30 krepšininkų, demonstravusių, ko išmoko pastaraisiais metais lankydami sporto centro krepšinio treniruotes.

5-6 klasių grupėje 1×1 krepšinio turnyras sėkmingiausiai susiklostė Gustui Galeckui, iškovojusiam pirmąją vietą. Jis finale, po gana atkaklios kovos, 2:1 įveikė Martyną Dabrilą. Prizininkų trejetuką užbaigė Martynas Kundreckas, kuris kovoje dėl 3 vietos 4:0 įveikė D.Degutį. M.Kundreckas geriausiai pasirodė baudų metimo rungtyje. Jis pataikė 5 metimus iš 10 galimų. Snaiperių konkursą laimėjo G.Galeckas. Jo rezultatas 4 taškai (nuo tritaškių linijos buvo metama 10 kartų iš skirtingų aikštės taškų ir paskutinis pataikytas metimas buvo vertinamas 2 taškais, – aut.past.).

7-8 klasių grupėje 1×1 krepšinio turnyre triumfavo visus varžovus įveikęs Lukas Martišius, antra vieta atiteko Rojui Rėklaičiui, trečia – Domui Randakevičiui. Geriausias baudos metikas buvo R.Rėklaitis. 7 jo metimai iš 10 pasiekė tikslą. Na, o tritaškių zonoje stebino Ugnius Beikauskas, sugebėjęs surinkti 8 taškus.

Vyresnių, 9-10 klasių grupėje visus varžovus pranoko ir pirmąją vietą iškovojo Benjaminas Smailys, finale po rezultatyvios ir itin atkaklios kovos 6:5 palaužęs Domantą Kubilių. Na, o akistatą dėl trečios pozicijos laimėjo Ervinas Paliokas. Jis rezultatu 4:2 įveikė Vakarį Blekaitį. Baudų metimai geriausiai klostėsi Matui Aksionui, pataikiusiam 7 metimus. Na, o snaiperių sektoriuje varžovus pranoko 5 taškus surinkęs B.Smailys.

Vyriausiųjų, 11-12 klasių grupėje pirmąjį etapą 1×1 krepšinio turnyre laimėjo Kristupas Vyšniauskas. Galutiniam triumfui pasiekti jam užteko trijų iškovotų pergalių iš keturių galimų. Antroje pozicijoje, po miniatiūrinio turnyriuko, buvo Marius Jurevičius, trečias – Artūras Smailys. Tiesa, antros, trečios ir ketvirtos pozicijos išsidėstymą nulėmė tik tarpusavio sužaistų rungtynių rezultatai, kadangi trys krepšininkai buvo iškovoję galutinėje įskaitoje po dvi pergales. Ši statistika šįkart nepalankiausiai susiklostė trejetuko užribyje likusiam Laurynui Beliauskui, tačiau krepšininkas su kaupu atsigriebė baudų metimo konkurse. Jis „šaudė“ be klaidų ir į krepšį pataikė visus 10 baudos metimų. Na, o tritaškių sektoriuje karaliavo Artūras Smailys. Jo rezultatas – 5 taškai.

Atskiroje įskaitoje varžėsi ir krepšinio treniruotes lankančios merginos. Krepšinio turnyrą laimėjo Kamilė Bieliauskaitė. Šią poziciją nulėmė palanki tarpusavio rungtynių statistika. Ji su Vakare Vasiliauskaite buvo iškovojusios po dvi pergales, tačiau tarpusavio akistatoje pajėgesnė tąkart buvo Kamilė. Trečioje pozicijoje buvo Kamilė Naujokaitytė. Ji daugiau atsigriebė metimų konkursuose. Abu juos sporto centro krepšininkė laimėjo.

 

individualių įgūdžių krepšinio čempionato turnyrinė lentelė