Kazlų Rūdos sporto centre toliau sukasi vaikų vasaros stovyklų karuselė.

Pasibaigus V.Kirtiklio treniruojamos 2011 m.g. komandos dvi savaites trukusiam futbolo maratonui, į aktyvaus gyvenimo būdo erdvę pasinėrė sporto centro sporto trenerės L.Arminienės ugdomos sveikatingumo grupės moksleiviai.

Tai buvo taip pat Kazlų Rūdos savivaldybės „Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimo projektų rėmimo konkurso“ fondo lėšomis finansuojamas projektas, truksiantis taip pat dvi savaites.

Šio projekto dėka Kazlų Rūdos sporto centro sveikatingumo grupės vaikams sudarytos išties puikios sąlygos itin aktyviai nugyventi bent jau dvi savaites, įtraukiant juos į įvairias fizines veiklas.

Galbūt tai prisidės ir prie aktyvaus gyvenimo būdo įpročių formavimo, sąmoningo pasirinkimo gyventi sveikai.

Viliamasi, jog ne veltui šio projekto lėšomis įsigyti žingsniamačiai, kurie bus papildomas stimulas skatinti moksleivių motyvaciją, galimybė netgi pasivaržyti vieniems su kitais atsakant į kertinį projekto klausimą „kuris iš moksleivių yra fiziškai aktyviausias stovyklos metu…“

Taigi, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, sporto centro sveikatingumo grupės moksleiviams stovyklos metu akcentuojamas kasdienis tikslas – įveikti 20 000 žingsnių ribą. Ne šiaip sau ir stovyklėlės kodinis pavadinimas – „20 000 žingsnių kasdien“.

Jau pirmąją vasaros stovyklos dieną jos dalyviai pradėjo fiksuoti kasdienius pasiektus rezultatus.

Visos savaitės metu žygiai pėsčiomis keitė vienas kitą. Einama buvo įvairiomis Kazlų Rūdos ir jos apylinkių kryptimis.

Dar praėjusį pirmadienį, nestokodami motyvacijos ir pakilios nuotaikos, sveikatingumo grupės moksleiviai pėdino nuo P.Dovydaičio tėviškės iki Gulioniškės tvenkinio.

Supleškinus ne vieną dešimtį kalorijų, smagu bei gera buvo gamtos apsuptyje užsikūrus laužą, mokantis gaminti maistą, atstatyti laikinai prigesusias jėgas ir ruoštis kitų dienų nuotykiams.

O jų laukė dar visas šūsnis. Antrąją dieną stovyklos dalyviai vėl rinko žingsnius, siekdami tų pačių kasdienių tikslų pažintiniu Kazlų Rūdos taku. Savo ruožtu atvirose aikštelėse buvo žaidžiami įvairūs judrieji žaidimai, taip pridedant ir emocinio atspalvio turiningam laisvalaikio leidimui.

Trečioji stovyklos diena taip pat nenuėjo veltui. Atkaklūs ir užsivedę moksleiviai ne vieną tūkstantį nupėdino su didžiuoju tos dienos tikslu – pašerti Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje auginamas avis.

Tam buvo pasiryžta eiti pėsčiomis nuo Kazlų Rūdos iki Didžiosios Trakiškės. Dar viena įsimintina tiek įspūdžiais, tiek veiklos turiniu buvo diena, praleista Birštone.

Čia mažieji kazlųrūdiečiai sukorė eilę kilometrų kopdami į Vytauto parką, trepsendami Kneipo taku, tiesiog pasivaikščiodami po šį puikų kurortinį miestelį.

Kaip diena, taip naujiena. Pirmos savaitės ciklą vaikai užbaigė ne tik žaisdami žaidimus, bet ir lankydamiesi Kazlų Rūdos STIHL virvių parke.

Ne mažiau turiningai ir įdomiai laiko kaleidoskopas sukasi ir šią savaitę. Didieji pasivaikščiojimai galimi bet kur. Svarbu, kad jie turėtų tikslą ir prasmę.

Antroje stovyklos maratono pusėje L.Arminienės ugdymo grupės moksleiviai  paragaus/ragauja ir kai kurių sporto centre kultivuojamų sporto šakų elementų.

Vaikams sudarytos galimybės mokytis plaukti baidarėmis, numatytas susitikimas su Višakio Rūdos dienos centro vaikais, išvyka į Jurbarko regiono Panemunės pilis.

Štai taip prasmingai, aktyviai ir turiningai eina į pabaigą vasara. Norėtųsi be abejo daugiau tokių…

Džiaugiamės, kad prie tokio Kazlų Rūdos vaikų gerbūvio ne žodžiais, o darbais prisidėjo Kazlų Rūdos savivaldybė, todėl nuoširdžiai D Ė K O J A M E jai už sudarytas puikias sąlygas kūrybingai, aktyviai ir turiningai praleisti vasarą mūsų augančiai kartai…