Search
Close this search box.

Sporto centro treneriai vasaros atostogas pasitiko keldami kvalifikaciją

Birželio 21-23 dienomis Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos salėje vyko seminarų ciklas, skirtas asmenims, teikiantiems paslaugas sporto ir sveikatingumo srityse žinių ir įgūdžių gilinimui dirbant su įvairaus amžiaus sveikais ir negalią turinčiais žmonėmis.

 

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 

Šiame turiningame seminarų cikle dalyvavo ir Kazlų Rūdos sporto centro treneriai, kurie turėjo galimybę atnaujinti tiek teorines žinias, susijusias su įvairaus amžiaus žmonių sveikatinimo problematika, tiek praktiškai išmėginti kai kurias plačiai taikomas šiuolaikines žmogaus motorinės sistemos būklės vertinimo metodikas.

 

Lietuvos moterų sporto asociacijos inicijuoto projekto metu, šios organizacijos prezidentė Joana Bartaškienė seminaro ciklo dalyvius supažindino su vyresnio amžiaus žmonėms skirtų veiksmingų pratimų ciklais, potencialiai galinčiais gerokai pagelbėti šių žmonių fizinei gerovei ir ši kasdieniai taikoma priemonė gali būti puiki prevencija, kovojant su amžiui būdingais žmogaus motorinės sistemos pokyčiais.

 

Kvalifikuotos, puikios kompetencijos lektorės V.Česnaitienė (LSU) ir A.Mockienė (VDU) seminarų ciklo dalyvius supažindino tiek su teorine dalimi, apimančia vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumą ir juos motyvuojančius veiksnius, inovatyvias fizinio aktyvumo veiklas.

 

Seminaro dalyviai taipogi turėjo galimybę susipažinti su fizinėmis veiklomis, stiprinančiomis vyresnio amžiaus žmonių motorines ir pažintines funkcijas, fizinių pratimų skyrimo principais, sergantiems lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, su asmenų, turinčių judėjimo negalią gebėjimais ir pagalbiniu inventoriumi fizinėse veiklose.

 

Praktinėje seminarų ciklo plotmėje visi jų dalyviai turėjo galimybę išmėginti ir su plačiai taikomomis šiuolaikinėmis kūno kompozicijos nustatymo metodikomis (kūno riebalų, cirkuliuojančių skysčių, raumenų masės ir kt. kūno komponentų sandaros ypatumais). Kiekvienas seminaro dalyvis šiek tiek galėjo sužinoti ir apie save: vadovaujantis kūno kompozicijos analizatoriaus pateiktais duomenimis, pačiam nusimatyti fizinės veiklos kryptis, siekiant valdyti kūno masės pokyčius, maksimaliai mažinant sveikatos grėsmės faktorius.

 

Seminarų ciklo dalyviai galėjo praktiškai išmėginti ir žmogaus motorinės sistemos funkcijų stabilumo bei mobilumo nustatymo ir vertinimo metodiką taikant iš pažiūros „paprastus“ 7 testus. Tai dar 2006 metais sukurta G.Cook judesių atlikimo stereotipo vertinimo sistema (FMS). Įdomumo dėlei paminėsime, kad pagal šią metodiką galima pamatyti stereotipinių judesių apribojimus, asimetrijas ir sporto specialistams dirbant su klientais tokiu būdu galima padėti siekti taisyklingesnio judesio kokybės gerinimo, tuo pačiu didinant traumų prevenciją.

 

Seminaras bet kokiu atveju buvo itin naudingas, pragmatiškas, Kazlų Rūdos savivaldybės sveikatinimo, sporto srityje dirbantiems specialistams, suteikiantis impulso aktyviau darbuotis šioje srityje, nes reikia nepamiršti, kad kaip gaila bebūtų, šiai dienai mūsų savivaldybės gyventojai turi vieną iš mažiausių fizinio aktyvumo rodiklių šalyje…

 

Ir pabaigai, D Ė K O J A M E Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentei Joanai Bartaškienei, LSU ir VDU lektorėms Vidai Česnaitienei ir Astai Mockienei už koncentruotas, praktiškas ir aktualias žinias.