Antanavo vasaros sporto šventės turnyruose triumfavo „Laurų“ krepšinio, „Ežeriečio“ tinklinio ir „Šešupės” futbolo komandos

Po ilgesnės pertraukos Kazlų Rūdos sporto akiratyje – įsibėgėjantis vasaros sporto švenčių maratonas. Tai reiškia, kad kovas dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės atnaujino krepšinio, tinklinio ir futbolo komandos. Dar birželio mėnesio pradžioje Jūrės miestelyje vykusioje sporto šventėje kovas pradėjo tinklininkai ir krepšininkai, o liepos pradžioje į šį sūkurį Kazlų Rūdoje vykusiame turnyre įsiliejo ir futbolininkai.

Praėjusį šeštadienį minėtų sporto šakų trileris kėlėsi į Antanavą. Tradicinėje Antanavo vasaros sporto šventėje vyko 3×3 krepšinio, 5×5 futbolo ir 6×6 tinklinio turnyrai. Juose sugužėjo daugiau nei dvidešimt Kazlų Rūdos ir aplinkinių savivaldybių komandų. Gausiausias jų būrys užfiksuotas 3×3 krepšinio turnyre. Jame dėl turnyro trofėjų ir įskaitinių savivaldybės Taurės taškų susikibo 11 komandų. Tiesa, dėl nepalankių oro sąlygų šį turnyrą teko perkelti į Kazlų Rūdos sporto centro salę.

Sėkmingiausiai šis turnyras susiklostė „Laurų“ komandai su 207 cm ūgio žinomu krepšininku M.Tamulevičiumi priešakyje. Dar grupės varžybose laimėję visas rungtynes, jie pusfinalyje 15:10 įveikė „Šilavotą“, o finale rezultatu 15:9 įveikė aukšta nata turnyrą baigusią „Marista“ ekipą. Rungtynėse dėl trečios vietos „Šilavotas“ gana atkaklioje kovoje 8:5 palaužė „GP“ krepšininkus.

Paminėtina, kad apskritai turnyro būta labai atkaklaus. Po grupės varžybų „A“ pogrupyje rungtyniavusios trys komandos pretendavo į du kelialapius pusfinalio kovoms. „GP“, „Šilavotas“ ir „Zenitas“ po ketverių rungtynių turėjo po tris pergales ir pagal tarpusavio statistiką visų komandų rezultatai buvo vienodi, toks pat ir įmestų pramestų taškų skirtumas. Aukštesnę vietą lėmė didesnis rezultatyvumas rungtynėse. Pagal šį statistikos komponentą geriausioje padėtyje buvo atsidūrę „GP“ krepšininkai, toliau sekė „Šilavotas“, na o apmaudą teko patirti „Zenitui“, kuris liko pusfinalio užribyje. Kitame pogrupyje užfiksuota taip pat nemažų netikėtumų. Dar pirmose grupės rungtynėse „Kvietiškio“ krepšininkai“ sugebėjo pateikti savotišką staigmeną „nukirsdami“ rezultatu 12:9 vienus iš turnyro favoritų „Išvien“ krepšininkus, tačiau vėlesnėse akistatose kvietiškiečiams teko patirti vieną po kito pralaimėjimus ir taip atsidurti už pusfinalio ribos. Tiesa, nesaldu buvo ir „Išvien“ ekipai, kuriuos sugebėjo įveikti „Marista“ ir „Laurai“. Tokiu būdu „Išvien“ grupėje liko tik ketvirtoje pozicijoje.

Įdomių ir ganėtinai netikėtų rezultatų neišvengta ir futbolo turnyre. Jame startavo septynios komandos. Antanavo vasaros sporto šventės futbolo turnyre triumfavo Marijampolės „Šešupės“ futbolininkai. Jie grupės varžybose sugebėjo įveikti rezultatu 1:0 INTER ekipą, dar viename mūšyje 2:1 palaužti Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdą“ ir taip užsitikrinti teisę rungtyniauti pusfinalyje. Po trečių grupės varžybų šešupiečiai nusileido 0:3 šeimininkams „Antanavui“. Tai nesukliudė Marijampolės komandai užimti grupėje pirmos vietos, tuo pačiu padaryti išvadas dėl pralaimėtos dvikovos antanaviečiams. „Šešupė“ pusfinalyje įtikinamu rezultatu 4:0 įveikė „Simną“, na o finale minimalia persvara 1:0 sugebėjo įveikti to paties miesto „Niekur nežaidę“ komandą ir iškovoti pirmąją vietą, tuo pačiu į bendrąją įskaitą dėl „Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės“ įsikrauti visus šešis taškus. Trečiąją vietą turnyre iškovojo „Antanavo“ komanda, kuri mažajame finale minimalia persvara 1:0 įveikė jau antrame turnyre iš eilės išties neprastai pasirodančius „Simno“ futbolininkus. Žvelgiant į visus turnyro rezultatus kiek netikėta tai, kad pusfinalių užribyje liko pajėgi Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ komanda.

Ganėtinai nemenkos komandų pajėgos buvo ir tinklinio turnyre. Tradiciškai Antanave vyko 6×6 tinklinio formato turnyras, kuriame sąskaitas suvedinėjo septynios ekipos. Jame tvykstelėjo Kauno rajono „Ežeriečio“ tinklininkai, kurie tądien nepralaimėjo nei vienerių rungtynių ir susišlavė viską, ką galima buvo susišluoti. Dar grupės varžybose „Ežerietis“ 15:9 pranoko ABC šešeriukę, 15:12 įveikė šeimininkus „Antanavą“ ir 15:0 rezultatas užfiksuotas mače su „Smėlio angelais“. Pusfinalyje buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų setų. Juose „Ežerietis“ 2:0 nepaliko jokių šansų „Be šansų“ komandai, o finale dar kartą, šįkart 2:0 įveikė „ABC“ ekipą. Trečioji vieta atiteko „Jamaika“ komandai, kuri po atkaklios kovos 2:1 pranoko „Be šansų“ šešeriukę.

Krepšinio, tinklinio ir futbolo komandos jau įveikė du vasaros sporto švenčių etapus ir turnyrinės komandų pozicijos šiai dienai atrodo taip:

 

Tinklinis:

 1. „ABC“ – 11 taškų
 2. „Ežerietis“ – 11 taškų
 3. „Naujokai“ – 4 taškai
 4. „Be šansų“ – 6 taškai
 5. „Jamaika“ – 4,75 taško
 6. „Mikras“ – 1,5 taško
 7. „Antanavas“ – 1,5 taško
 8. „Kažką lankę“ – 0,75 taško
 9. „Vidzgiris“ – 0,75 taško
 10. „Pabandom“ – 0,75 taško
 11. „Žulikai“ – 0 taškų
 12. „Iglė“ – 0 taškų
 13. „Betono mazgas“ – 0 taškų
 14. „Jao Mao“ – 0 taškų
 15. „Rusialka“ – 0 taškų
 16. „Smėlio broliai“ – 0 taškų
 17. „Smėlio angelai“ – 0 taškų

 

Krepšinis:

 1. „Šilavotas“ – 9 taškai
 2. „Marista“ – 9 taškai
 3. „Išvien“ – 6 taškai
 4. „Laurai“ – 6 taškai
 5. „Kvietiškis“ – 4,5 taško
 6. „GP“ – 3 taškai
 7. „Laukiniai šernai“ – 1,5 taško
 8. „Atsuktuvai“ – 1,5 taško
 9. „Zenitas“ – 1,5 taško
 10. „Geležiniai vilkai“ – 0 taškų
 11. „Kazlų Riteriai“ – 0 taškų
 12. „Dalyviai“ – 0 taškų
 13. „Kažką lankę“ – 0 taškų
 14. „Sporto centras“ – 0 taškų
 15. „Amžinai perspektyvūs“ – 0 taškų

 

Futbolas:

 1. Marijampolės „Šešupė“ – 9 taškai
 2. INTER – 7,5 taško
 3. Alytaus r. „Simnas“ – 7 taškai
 4. Marijampolės „Niekur nežaidę“ – 5 taškai
 5. Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ – 5 taškai
 6. „Antanavas“ – 4 taškai
 7. Marijampolės r. „Liūtai“ – 3 taškai
 8. Kauno „TaurasSonics“ – 1,5 taško
 9. Kybartų „Jaunystė“ – 0 taškų
 10. Kauno „Nadruvis“ – 0 taškų