Jankų vasaros sporto šventės krepšinio, tinklinio ir futbolo turnyrų aidai

Kazlų Rūdos savivaldybės vasaros sporto švenčių maratonas tęsiasi. Praėjus vos savaitei, po Antanave vykusių sporto turnyrų batalijų, šeštadienį, liepos 29-ąją, krepšinio, tinklinio ir futbolo kovos persikėlė į Jankus. Nuo pat ankstaus ryto dėl įsteigtų prizų ir įskaitinių taškų Kazlų Rūdos savivaldybės Taurei laimėti iš viso varžėsi minėtose sporto šakose per dvidešimt komandų. Didžiausias jų aktyvumas užfiksuotas 2×2 tinklinio turnyre, kuriame susikibo devyni duetai. Po burtų traukimo, turnyro dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius, kuriuose rungtyniavo rato sistema ir po to kovas toliau tęsti galėjo ekipos, pogrupiuose iškovojusios 1-2 vietas. Tokiu būdu pusfinaliuose susitiko grupės varžybas laimėjęs „ABC“ su kito pogrupio antroje pozicijoje finišavusiu „Ežeriečiu“ ir šio pogrupio nugalėtojai „Jamaika“ su „Antanavu“. Pirmame pusfinalyje „Ežerietis“ rezultatu 2:0 sugebėjo įveikti “ABC” tandemą, na o jamaikiečiai taipogi sausu rezultatu 2:0 pranoko „Antanavą“. Finale triumfavo „Jamaika“ duetas, kuris įveikė „Ežeriečio“ tinklininkus. Kova dėl trečios vietos neįvyko, kadangi traumą patyrė vienas iš „Antanavo“ tinklininkų, todėl ši pozicija atiteko „ABC“ tinklininkams.

Žvelgiant į turnyrinės lentelės bendruosius rezultatus, tinklinio sektoriuje pirmauja „Ežeriečio“ tinklininkai, kurie po Jankų etapo vienu tašku sugebėjo išsiveržti priekin prieš įkandin sekusius „ABC“ tinklininkus. Paminėtina, kad iki finalinio etapo, kuris vyks Kazlų Rūdoje, lieka vienas turnyras, kuris vyks jau ateinantį sekmadienį Plutiškėse. Turnyras numatytas 14.30. Na, o tinklinio komandų turnyrinė lentelė atrodo štai taip:

 

 1. „Ežerietis“ – 16 taškų
 2. „ABC“ – 15 taškų
 3. „Jamaika“ – 10,75 taško
 4. „Be šansų“ – 7,5 taško
 5. „Antanavas“ – 4,5 taško
 6. „Naujokai“ – 4 taškai
 7. „Mikras“ – 1,5 taško
 8. „Iglė“ – 1,5 taško
 9. „Kažką lankę“ – 0,75 taško
 10. „Vidzgiris“ – 0,75 taško
 11. „Pabandom“ – 0,75 taško
 12. „Žulikai“ – 0 taškų
 13. „Betono mazgas“ – 0 taškų
 14. „Jao Mao“ – 0 taškų
 15. „Rusialka“ – 0 taškų
 16. „Smėlio broliai“ – 0 taškų
 17. „Smėlio angelai“ – 0 taškų
 18. „Princai“ – 0 taškų

 

3×3 Krepšinio turnyre šįkart startavo šešios komandos, kurios organizatorių įsteigtus prizus ir įskaitinius taškus dalijosi rungtyniaudamos vieno rato sistema. Turnyro būta labai atkaklaus. Jame dominavo iš esmės trys komandos: „Marista“, „Šilavotas“ ir „Košviriai“. Kiekvienoje tarpusavio dvikovoje faktiškai tik jų pabaigoje paaiškėdavo jos nugalėtojas. Šis krepšinio kovų maratonas sėkmingiausiai susiklostė „Šilavoto“ krepšininkams, kurie paskutiniu tolimu metimu 16:14 sugebėjo nukalti „Marista“ ekipą, o akistatoje su „Košviriais“, turnyro lyderiai sugebėjo išsikrapštyti iš gilios duobės. Pralaiminėdamas varžovui rezultatu 1:7, „Šilavotas“ ne tik atsitiesė, bet ir įveikė varžovus vieno taško skirtumu – 14:13. Antrąją poziciją šiame turnyre iškovojo vieną pralaimėjimą patyrusi „Marista“, trečioje vietoje buvo „Košviriai“. Už prizininkų trejeto atsidūrusioms komandos pernelyg liūdėti taipogi nebuvo ko, visos savo kraitį papildė įskaitiniais taškais.

Krepšinio turnyre buvo surengta ir pora konkursėlių, baudų ir tritaškių metimai. Abejuose nugalėtojais tapo „Marista“ krepšininkai. Penkiolika paeiliui baudos metimų „suleido“ minėtos komandos krepšininkas Adas, na o snaiperio savybėmis geriausiai pasižymėjo Tautvydas, iš šešių metimų prametęs vos vieną. Bendroje įskaitoje, krepšinio turnyrų etapuose į lyderius išsiveržė „Šilavoto“ krepšininkai, kurie vienu tašku lenkia „Marista“ ekipą. Pažymėtina, kad iki finalų krepšininkams lieka dar du turnyrai. Vienas iš jų, kaip ir tinklininkams numatytas ateinantį sekmadienį, rugpjūčio 6 d., Plutiškėse. 3×3 krepšinio turnyro pradžia – 14.30. Turnyrinė krepšinio komandų rikiuotė išsidėstė taip:

 

 1. „Šilavotas“ – 15 taškai
 2. „Marista“ – 14 taškai
 3. „Išvien“ – 6 taškai
 4. „Laurai“ – 6 taškai
 5. „Kvietiškis“ – 6,5 taško
 6. „Košviriai“ – 4 taškai
 7. „GP“ – 3 taškai
 8. „Laukiniai šernai“ – 4,5 taško
 9. „Atsuktuvai“ – 1,5 taško
 10. „Zenitas“ – 1,5 taško
 11. „Jessica Shy“ – 1 taškas
 12. „Geležiniai vilkai“ – 0 taškų
 13. „Kazlų Riteriai“ – 0 taškų
 14. „Dalyviai“ – 0 taškų
 15. „Kažką lankę“ – 0 taškų
 16. „Sporto centras“ – 0 taškų
 17. „Amžinai perspektyvūs“ – 0 taškų

 

Dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės renkamų taškų atkakliai grumiamasi ir futbolo fronte. Komandos stengiasi maksimaliai mobilizuoti savo futbolininkus nepraleidžiant nei vieno rengiamo turnyro etapo. Į Jankus šįkart sugužėjo penkios komandos, kurios vietas po saule aiškinosi 7×7 formato turnyre rungtyniaudamos vieno rato sistema. Suburti ekipos šįkart nepavyko ir taip prarasti taškų teko pajėgiems INTER futbolininkams. Kariaunų stokos problemų šįkart nejautė Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“, Alytaus raj. „Simnas“, Marijampolės „Šešupė“, Marijampolės „Niekur nežaidę“ ir Marijampolės r. „Liūtai“. Futbolo komandoms Kazlų Rūdos teritorijoje rengiamuose turnyruose tai buvo trečias pasimatymas ir šventė į savą kiemą atėjo Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkams. Jie per ketverias žaistas rungtynes laimėjo tris akistatas ir tapo turnyro nugalėtojais. Marijampoliškiams vos neišslydo pergalė iš rankų, o tuo pačiu ir nugalėtojo titulas rungtynėse su „Simnu“, kurie pralaiminėdami 0:3, sugebėjo išlyginti rezultatą, tačiau lemiamą įvartį visgi mušė „Niekur nežaidę“ ekipa ir laimėjo rungtynes 4:3. Dar dvi kovas Suvalkijos sostinės ekipa laimėjo minimaliomis persvaromis 1:0. Tokiais rezultatais buvo įveikti „Liūtai“ ir „Šešupė“. Tiesa, pastaroji ekipa paskutinės atakos metu galėjo ir išsigelbėti, tačiau nepavyko “uždaryti baudos aikštėn perduoto kamuolio vienam iš futbolininkų. Kamuolys pataikė į vartų virpstą..

„Niekur nežaidę“ komanda atsiėmė tik nuo Kazlų Rūdos ekipos futbolininkų, kurias pralaimėjo 0:3, tačiau tai jiems kaip žinia nesukliudė tapti turnyro nugalėtojais. O jų vietoje galėjo būti ir „Kazlų Rūda“, tačiau šiai koją pakišo dvejos lygiosios: 2:2 sužaista su „Simnu“ ir 1:1 su „Liūtais“. Bendras surinktų taškų kiekis Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdai“ buvo aštuoni taškai ir antroji pozicija turnyre. Trečiąją vietą šįkart iškovojo „Šešupės“ futbolininkai, kurie be kita ko papildydami taškų kraitį kol kas išlieka kovoje dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės vienvaldžiais lyderiais. O iki vasaros pabaigos futbolo sektoriuje lieka dar vienas turnyras, kuris numatytas rugpjūčio 15 d. Kazlų Rūdoje. Turnyro pradžia – 11.00. Turnyrinėje lentelėje bendroje įskaitoje futbolo komandos išsidėsčiusios taip:

 

 1. Marijampolės „Šešupė“ – 13 taškų
 2. Marijampolės „Niekur nežaidę“ – 11 taškų
 3. Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ – 10 taškų
 4. Alytaus r. „Simnas“ – 10 taškų
 5. INTER – 7,5 taško
 6. Marijampolės r. „Liūtai“ – 5 taškai
 7. „Antanavas“ – 4 taškai
 8. Kauno „TaurasSonics“ – 1,5 taško
 9. Kybartų „Jaunystė“ – 0 taškų
 10. Kauno „Nadruvis“ – 0 taškų