Aštuntfinalio serijos pradėti pergale atakiečiams septyniolikos taškų persvaros neužteko

2023-2024 m. krepšinio sezono Nostra.lt-RKL „A“ lygoje lemtingų kovų metas. Jų sūkuryje Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija. Turnyrinės lentelės žemėlapis taip susidėliojo, kad reguliariajame sezone atakiečiams, užėmusiems septintąją poziciją, atkrintamąsias kovas tenka pradėti nuo aštuntfinalio barjero. O jame dešimtoje vietoje finišavusi Raseinių „Raseiniai“ ekipa, kurią Kazlų Rūdos komanda praėjusiame sezone buvo įveikusi mažajame finale ir pasidabinusi lygos bronzos medaliais. Naujas sezonas, nauja krepšinio karštinė, nauja jo istorija… Aštuntfinalio seriją „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkams teko pradėti ne be nuostolių. Dar reguliaraus sezono pabaigoje iš komandos rikiuotės iškrito vienas jos lyderių M.Makauskas, kurį deja pamatysime dar negreitai. Kaip ten bebūtų, komanda į žūtbūtinius mūšius stojo su tuo, kas yra šiandien. Trečiadienio vakarą pirmose aštuntfinalio rungtynėse užfiksuotas rekordinis krepšinio sirgalių būrys, sporto centro salė buvo gana aklinai užpildyta. Tą vakarą buvo tikra krepšinio šventė. Prieš pat rungtynes mūsų šalies himną sugiedojo Kazlų Rūdos R.Žigaičio menų mokyklos choras, didžiosios pertraukos metu „Solo Latino“ šokių ritmu itin gausiai susirinkusius žiūrovus džiugino puikiu pasirodymu, taipogi krepšinio šventės puošmena tapusi charizmatiškoji K.Vyšniauskaitė.

Tikras džiaugsmo karnavalas buvo ir šventės epicentre Kazlų Rūdos „Ataka“- Kauno Kolegija krepšininkų pasirodymas pirmoje rungtynių pusėje su Raseinių „Raseiniais“, kurio metu aikštės šeimininkai dominavo, per pirmus du kėlinukus susikraudami 17 taškų pranašumą. Deja, antroje jų pusėje Kazlų Rūdos komanda pristigo jėgų. Disponuodami mažesne komandos žaidėjų rotacija atakiečiai nusileido varžovams rezultatu 88:100 (29:24, 27:15, 12:25, 20:36) ir į Raseinius šeštadienį komanda keliaus mėgindama atsirevanšuoti.

Kaip jau minėjome, pirmoje rungtynių pusėje atakiečiams klostėsi viskas: ir taiklūs tolimi metimai, ir greitos kontroatakos, po varžovų prarastų kamuolių, taip pat sekėsi ir gintis. Dar pirmąją rungtynių minutę, po J.Davniuko tritaškio ir M.Gelčiaus taškų atakiečiai išsiveržė priekin 5:0. Varžovai netrukus taip pat atsidarė, tačiau tritaškį čia pat švystelėjo D.Ratkus ir Kazlų Rūdos komanda pirmavo 8:3. Nors raseiniškiai akimirkai buvo persvėrę rezultatą 8:9, atakiečių puolimą vėl išjudino J.Davniuko tritaškio ir M.Gelčiaus taškų komplektas  – 13:9. Svečiai nuolat lipo „Ataka“-Kauno Kolegija ant kulnų, tačiau kėlinukui artėjant prie pabaigos puolime varžovams vėl galvos skausmas buvo tritaškį smeigęs J.Davniukas, o po paskutinėmis atkarpos sekundėmis puikiai surengtos greitos kontroatakos taikliu metimu ją užbaigus G.Asačiovui, aikštės šeimininkai keliavo į poros minučių pertraukėlę pakilios nuotaikos, susikrapštydami penkių taškų persvarą  – 29:24.

Ne ką mažesnis puolimo potencialas Kazlų Rūdos komandoje buvo ir antrajame kėlinuke. Dar jo pradžioje 7 taškų seriją į varžovų krepšį be atsako sukalė K.Šarukas ir atakiečių persvara tapo dviženkle – 36:24. Kazlų Rūdos komandos puolime sėkmingai pasirodė ir D.Ramonas. Tai leido atakiečiams išlaikyti dviženklę persvarą. Šios atkarpos metu vėl tritaškiu „Ataka“-Kauno Kolegija komandos žaidimą pasaldino J.Davniukas, o kėlinio pabaigoje G.Asačiovui pataikius abu baudos metimus atakiečiai į ilgąją pertrauką keliavo pirmaudami 17 taškų skirtumu – 56:39.

Deja, antroje rungtynių pusėje viskas vertėsi aukštyn kojomis. Trečio kėlinuko metu pradėjo strigti Kazlų Rūdos komandos puolimas, pasipylė eilė netaiklių metimų. Tuo tarpu varžovų apsukos vis didėjo. Didžiausias Kazlų Rūdos komandos pranašumas buvo užfiksuotas trečio kėlinuko pradžioje, kuomet tritaškį pataikė G.Asačiovas – 59:41. Keletą minučių „Ataka“-Kauno Kolegija dar išlaikė 16-18 taškų pranašumą, tačiau netrukus jis pradėjo tirpti kaip pavasarinis sniegas. Didesnę dalį taškų Raseinių krepšininkai rinkosi tiesiog prasiverždami prie atakiečių krepšio ar rinkdami juos baudos metimais. Tokiu būdu iki kėlinuko pabaigos aikštės šeimininkams dar buvo likusi keturių taškų persvara  – 68:64.

Paskutiniame ketvirtyje puolimo arsenalas iš varžovų pusės dar labiau sustiprėjo. Per pirmas keletą minučių atakiečiai sugebėjo išlaikyti 7 taškų pranašumą, tačiau Raseiniai dar kėlinuko viduryje rezultatą išlygino – 75:75. Antroje jo pusėje per pora minučių madas diktavo jau svečiai, įgydami 6 taškų pranašumą – 84:78. Nors atakiečiai ginklų nesudėjo ir kaip įmanydami kabinosi į rungtynes, priartėdami 82:84,  pora Raseinių tritaškių padarė savo – 82:90. Šią persvarą svečių krepšininkai išlaikė iki rungtynių pabaigos. Laimėdami jas 100:88, Raseiniai išsiveržė serijoje iki trijų pergalių 1:0.

Nepaisant patirtos nesėkmės, Kazlų Rūdos komandoje eilė krepšininkų rinko dviženklį taškų kiekį: J.Davniukas (19 taškų), I.Dirda (15 taškų), K.Šarukas (14 taškų), G.Asačiovas (12 taškų), D.Ramonas (11 taškų). Naudingiausiai Kazlų Rūdos komandoje rungtyniavo po 20 NB surinkę J.Davniukas ir G.Asačiovas.

Komandinėje įskaitoje atakiečiai dažniau klydo (13 vs 6), prasčiau atakavo nuo dviejų taškų (22/43 (51,1 proc) vs 28/49 (57,1 proc))  bei baudos metimų (17/24 (70,8 proc) vs 23/28 (82,1 proc)) zonų, tačiau tikslesni buvo atakuojant krepšį nuo trijų taškų (9/24 (37,5 proc) vs 7/29 (24,1 proc)). Kiti rodikliai buvo panašūs: kova dėl atšokusių kamuolių (37 vs 38), rezultatyvūs perdavimai (18 vs 18).