Atakiečiai „išvargo“ pergalę prieš „Olimpą“

Penktą pergalę RKL „A“ lygos pirmenybėse iškovojo Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. Penktadienio vakarą T.Bietkio treniruojama kariauna, dominavusi beveik visas rungtynes, vos jų „nepaleido“ ir „išvargo“ pergalę prieš Plungės „Olimpą“. Dvikova baigėsi rezultatu 82:75 (18:13; 16:14; 26:21; 22:27).

Rezultatyviausias ir naudingiausias krepšininkas atakiečių gretose buvo Ignas Dirda, surinkęs 18 taškų ir 22 NB. 12 taškų pasižymėjo J.Davniukas, po 11 varžovams atseikėjo D.Senda ir K.Šarukas.

Kazlų Rūdos ekipa nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (32 vs 37), tačiau perėmė daugiau kamuolių (10 vs 6), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (13 vs 9). SC „Ataka“ kur kas tiksliau atakavo krepšį nuo baudų metimo linijos (13/17 (76,4 proc) vs 18/33 (54,5 proc)) ir iš vidutinių nuotolių (21/33 (63,6 proc) vs 18/44 (40,9 proc)).

Kalbant apie rungtynių visumą, svečių ekipos žaidimas puolime, ypač pirmoje dvikovos pusėje neblizgėjo. Tiesa, „HD“ ar „K1“ žaidimo raiška nepasižymėjo ir aikštės šeimininkai. Neišvengta duobės, galėjusios gana brangiai kainuoti. Kaip ten bebūtų, svarbiausia kritiniais rungtynių momentais buvo parodytas charakteris, turėta pakankamai parako pergalei pasiekti.

Kazlų Rūdos SC „Ataka“ jau pirmomis rungtynių minutėmis buvo linkusi diktuoti savo sąlygas: taikliu tritaškiu rungtynes „atidarė“ D.Senda, dar tris vieną po kitos rezultatyviai atakas užbaigė I.Dirda ir švieslentėje įsiplieskus 9:1, varžovų komandos strategas sušaukė neeilinę sesiją – vienos minutės pasitarimą. Nors po jos klaidų puolime neišvengė aikštės šeimininkai, tačiau į varžovų taiklius metimus netrukus atsakydavo K.Šarukas, J.Davniukas ir atakiečiai didžiąją kėlinuko dalį išlaikė 6-8 taškų persvaros tonusą. Pirmos atkarpos pabaigoje vėl pora paeiliui padarytų klaidų leido varžovams šiek tiek priartėti. Pirmas ketvirtis baigėsi SC „Atakai“ pirmaujant 18:13.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis plungiškiai buvo sumažinę Kazlų Rūdos komandos persvarą iki trijų taškų (20:17), tačiau tuomet atakiečiai sužaidė atkarpą 9:0 ir įgijo 12 taškų pranašumą – 29:17. Tritaškiu tuomet pasižymėjo G.Asačiovas, sėkmingai atakas užbaigė E.Barkus, M.Gelčius, D.Senda. Tuomet Kazlų Rūdos komandos žaidimas puolime vėl kiek prigeso ir „Olimpo“ krepšininkai „prisikasė“ sumažindami aikštės šeimininkų pranašumą vėl iki 5 taškų – 29:24. Susigrąžinti dviženklės persvaros SC ‚Atakai“ iki pirmos rungtynių pusės pabaigos taip ir nepavyko. Komandos išėjo ilsėtis  į didžiąją pertrauką rezultatui esant 34:27.

Trečiame kėlinuke užsispyrę žemaičiai, pirmoje jo pusėje nuolat lipo aikštės šeimininkams ant kulnų. Sužaidus tris minutes, plungiškiai aikštės šeimininkų persvarą buvo sumažinę iki 2 taškų – 35:33. Kritiškesnėmis dvikovos akimirkomis tolimus metimus pataikė I.Dirda, G.Asačiovas. Kazlų Rūdos komandos atakas sėkmingai užbaigdavo M.Makauskas, J.Davniukas ir taip iki kėlinuko pabaigos atakiečiai „susikrapštė“ vargais negalais 12 taškų persvarą – 60:48.

Kaip žinia, šiuolaikiniame krepšinyje pasirodo tokia persvara nėra jau ir tokia įspūdinga. Jau per pirmas nepilnas tris minutes „Olimpo“ krepšininkai sužaidė galingą atkarpą 11:0 ir iš atakiečių pranašumo liko tik „barankos skylė“… Kazlų Rūdos komandą pažadinti mėgino tritaškį smeigęs D.Ratkus, tačiau dar vieną taiklių metimų seriją surengę žemaičiai, įpusėjus kėlinukui, jau patys turėjo keturių taškų pranašumą – 67:63. Tuomet jau charakterio prireikė iš aikštės šeimininkų pusės. D.Ratkaus ir I.Dirdos tritaškiai vėl leido susigrąžinti atakiečiams pirmaujančios komandos statusą – 72:71, tačiau įtampos ir nerimo, kaip baigsis akistata buvo apstu. Šį „nervų karą“ laimėjo jau ne vieneriose rungtynėse grūdinti SC „Atakos“ krepšininkai. Paskutinėmis rungtynių minutėmis „Olimpas“ pritrūko taiklių metimų tiek iš tolimų atstumų , tiek nuo baudų metimo linijos. Tuo tarpu atakiečiai pergalės iš rankų neišleido. Kritiniais momentais sėkmingai atakas užbaigė K.Šarukas, D.Senda ir Kazlų Rūdos ekipa „išvargo“ pergalę 82:75.