Kazlų Rūdos SC „Ataka“ pranoko Kuršėnų krepšininkus

Dvi rungtynės, dvi pergalės – štai toks šio dvigubo savaitgalio Kazlų Rūdos SC „Atakos“ laimikis RKL „A“ lygos įsismarkavusiose pirmenybėse. Penktadienio vakare prieš T.Bietkio treniruojamą kariauną krito Plungės „Olimpas“, na o šeštadienio popietę atakiečiai pergalių seriją praplėtė įtikinamu rezultatu 97:73 (25:19; 21:17; 20:14; 31:23), įveikdami Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“. Po aštuonerių sužaistų rungtynių, iškovojusi 6 pergales, Kazlų Rūdos ekipa šiuo metu laikosi stipriausiųjų lygos komandų ketvertuke.

Skirtingai, nei keletos pastarųjų rungtynių cikle, atakiečiams šiame mače didesnių duobių puolimo grandyje pavyko išvengti. T.Bietkio treniruojama komanda prieš Šiaulių rajono ekipą dominavo nuo pat pirmų rungtynių minučių ir sulig kiekvienu dvikovos ketvirčiu šis dominavimas vis ryškėjo. Kuršėniškiai šiame sezone pasižymi išties neblogomis puolimo tendencijomis. Varžovų pelnomų taškų vidurkis siekė iki akistatos su Kazlų Rūdos komanda 92 taškus. Atakiečių gynyba šiame mače to daryti neleido.

Kazlų Rūdos ekipos taškų sąskaitą rungtynėse atidarė tritaškį švystelėjęs Matas Makauskas. Nors atakiečiai sulaukė vienu tašku mažesnio kalibro atsako, netrukus sėkmingai puolime įsiliejo M.Gelčius, I.Dirda, J.Davniukas ir sužaidus keturias minutes aikštės šeimininkai pirmavo 15:8. Varžovų krepšininkai taip pat demonstravo, kad gali sėkmingai rungtyniauti puolime, ir po keletos taškų serijos rezultatą svečiai išlygino – 15:15. Iki pirmo kėlinuko pabaigos vėl rezultatyvių atakų ruožą surengė Kazlų Rūdos ekipa. Pasižymėjo K.Šarukas, D.Ratkus ir atakiečiai baigė atkarpą turėdami 6 taškų persvarą – 25:19.

Antro kėlinuko pirmomis minutėmis svečių krepšininkams dar buvo pavykę sumažinti SC „Atakos“ komandos persvarą iki 4 taškų – 28:24. Tačiau netrukus tritaškius susmeigė D.Ratkus, M.Makauskas ir atakiečiai įgijo dviženklį pranašumą – 34:24. Nors Šiaulių rajono krepšininkai dar kartą buvo priartėję prie aikštės šeimininkų, sumažinę atstumą penkiais taškais (38:33), iki atkarpos pabaigos atakiečiai sėkmingai gynėsi, atkovojo keletą kamuolių ir surengę keletą rezultatyvių atakų pirmą dvikovos pusę laimėjo susigrąžindami 10 taškų pranašumą – 46:36.

Antroje rungtynių pusėje T.Bietkio komanda demonstravo stabilų žaidimą ir pernelyg arti varžovų neprisileido. Pirmoje kėlinuko pusėje SC „Ataka“ išlaikė 10 taškų pranašumą. Atakose sėkmingai rungtyniavo D.Senda, M.Gelčius, J.Davniukas, kurie palaikė minėtos atakiečių persvaros tonusą, na  o kėlinukui einant į pabaigą, taškas po taško Kazlų Rūdos ekipa padidino pranašumą ir iki 16 taškų – 66:50.

Paskutiniame ketvirtyje T.Bietkio komanda „duobės“, kuri būdavo stebima pastarosiose trejose rungtynėse, išvengė. Atakiečiai dar labiau gniaužė varžovus. Jau kėlinuko pradžioje tritaškiu svečius „pavaišino“ U.Nikitinas, netrukus dviem taškais Kazlų Rūdos komandos taškų kraitį papildė E.Barkus ir aikštės šeimininkų pranašumas tapo 71:50. Nors Kuršėnų krepšininkams dar buvo pavykę sumažinti šį deficitą iki 15 taškų, ilgainiui Kazlų Rūdos ekipa ne tik atstatė savo turėtą persvarą, bet iki rungtynių pabaigos ją šiek tiek ir padidino. SC „Ataka“ šventė užtikrintą pergalę  – 97:73.

Kazlų Rūdos komandos gretose šiame mače solidžiai pasirodė visi aikštėje pasirodę krepšininkai. Įdomu pastebėti, kad visų krepšininkų naudingumas siekė 7 ir daugiau balų. Daugiausia jų (20 NB) surinko Mantas Gelčius. Surinkęs 13 taškų jis buvo ir rezultatyviausias komandos krepšininkas. Po 12 taškų varžovams atseikėjo M.Makauskas, U.Nikitinas ir E.Barkus, po 10 – I.Dirda, J.Davniukas, D.Ratkus.

Atakiečiai mače karaliavo kovoje dėl atšokusių kamuolių (40 vs 25), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 vs 12), „išrašė varžovams 4 blokus“ (4 vs 0). Kazlų Rūdos komanda tiksliau krepšį atakavo nuo trijų taškų zonos (11/29 (37,9 proc) vs 5/23 (21,7 proc)). Aikštės šeimininkai tikslesni buvo atliekant baudos metimus (16/20 (80 proc) vs 12/17 (70,5 proc)), bei atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (24/38 (63,1 proc) vs 23/44 (52,2 proc)).