Atakiečiai nestabdo – naujieji metai pradėti pergale prieš VDU

Kelionę RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybių koridoriais, po beveik tris savaites trukusios pertraukos, atnaujino Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos SC „Ataka“. Penktadienio vakarą atakiečiai svečiuose ganėtinai nelengvose rungtynėse įveikė VDU ekipą ir šiame sezone iškovojo jau 11 pergalę iš 13 galimų. Dvikova su varžovais baigėsi rezultatu 81:72 (13:13; 28:12; 12:19; 28:28).

Rungtynėse užfiksuota įvairių krepšinio spalvų paletė: būta apylygės ir kovos, ir atakiečių taškų griausmo, ir varžovų sugrįžimo į rungtynes, kol galiausiai vis tik nugalėjo brandesnis Kazlų Rūdos komandos žaidimas ekstremalesnėse rungtynių situacijose.

Taigi, rungtynių pradžia buvo apylygė. Pirmomis pirmo ketvirčio minutėmis, sužaidus pusę kėlinuko, rodėsi, kad šventinis maratonas varžovus veikė mažiau, jie turėjo 5 taškų persvarą – 11:6. Kazlų Rūdos komanda, regzdama puolimą neišvengė klaidų, o ir ne viena ataka, besibaigusi susikurtu metimu, buvo be realios naudos, tačiau po truputį T.Bietkio treniruojama kariauna įsivažiavo, o VDU krepšininkai ilgainiui patys puolimu negalėjo pasigirti. Per antrą kėlinuko pusę jie pelnė vos du taškus, o ir tuos nuo baudų metimo linijos. Nors Kazlų Rūdos komanda taipogi įspūdingo puolimo nedemonstravo, bet jo potencialo užteko rezultatui išlyginti. Kėlinuko pabaigoje tai padarė tritaškį švystelėjęs U.Nikitinas – 13:13.

SC „Atakos“ krepšininkai įsisiautėjo antrajame kėlinuke. Jau jo pradžioje, po E.Barkaus, M.Makausko, J.Davniuko rezultatyviai užbaigtų atakų ir vieno taiklaus M.Gelčiaus baudos metimo, Kazlų Rūdos ekipa išsiveržė priekin 20:13. Nors varžovai ir mėgino tirpdyti šią persvarą, tačiau sėkmingas E.Barkaus ir K.Šaruko žaidimas puolime greitai leido atakiečiams peržengti ir dviženklį pranašumą. Po pastarojo taiklaus metimo, perlipus kėlinukui į antrą pusę, Kazlų Rūdos komanda pirmavo 31:17. Po SC „Atakos“ vidurio puolėjo K.Šaruko dominavimo prie varžovų krepšio rezultatas švieslentėje buvo ūgtelėjęs ir 35:19. Šį pranašumą Kazlų Rūdos komanda išlaikė iki pirmos rungtynių dalies pabaigos  – 41:25.

Nors Kazlų Rūdos komanda demonstravo ir solidesnį žaidimą, tačiau olimpinės ramybės žvelgiant į rungtynių horizontą nebuvo. Tuo atakiečiai galėjo įsitikinti dar trečio kėlinuko pradžioje,  kuomet tritaškiais VDU komandą mėgino pažadinti T.Matevičius, R.Butkus – 41:31. Į tai Kazlų Rūdos komanda atsakė 8 taškų serija – 49:31. Visgi savų argumentų turėjo ir VDU krepšininkai, kurie sužaidė dar ilgesnę sausą atkarpą – 10:0 ir iš atakiečių persvaros liko 8 taškai – 49:41. Daugiau aikštės šeimininkams toje dvikovos fazėje priartėti nepavyko. T.Bietkio treniruojama komanda iki kėlinuko pabaigos sugebėjo atsilaikyti ir išlaikyti arti dešimties taškų esantį pranašumą – 53:44.

Žingsnis po žingsnio VDU krepšininkai mėgino artėti ir paskutiniame ketvirtyje. Po N.Vainoro tritaškio, dar nesužaidus nei dviejų ketvirto kėlinuko minučių iš atakiečių „kažkada“ turėto 18 taškų pranašumo jau buvo belikę 6 taškeliai – 55:49. Tokios pat vertės metimu tuomet atsišaudė D.Ratkus ir kurį laiką SC „Atakos“ persvara vėl balansavo arti dešimties taškų riba.

Taškas po taško, baudos metimas  po baudos metimo VDU krepšininkai dar arčiau prislinko Kazlų Rūdos ekipos nei lig tol, po didžiausios duobės, turėtos rungtynėse. Likus rungtyniauti nepilnai dviems minutėms Kazlų Rūdos komandą nuo varžovų teskyrė vos du taškai – 69:67. Lemtingomis dvikovos minutėmis adrenalininių rungtynių užgrūdinti Kazlų Rūdos komandos krepšininkai užbaigė rungtynes galingiau. Atakiečius traukė puolime K.Šarukas. netrukus tritaškį smeigė U.Nikitinas ir viskas grįžinėjo į savas vėžes – 75:67, o rungtyniauti buvo likusi nepilna minutė. Nors „atsipalaiduoti“ Kazlų Rūdos komandai visvien nebuvo kada, tačiau iniciatyvos T.Bietkio treniruojama kariauna nebepaleido ir laimėjo rungtynes 81:72.

Rezultatyviausiai Kazlų Rūdos komandoje rungtyniavo Karolis Šarukas, kuris surinko 21 tašką. 12 jų varžovams atseikėjo U.Nikitinas, 10 – E.Barkus. SC „Atakos“ vidurio puolėjas buvo ir naudingiausiu krepšininku (26 NB). 18 naudingumo balų ir 6 rezultatyviais perdavimais pasižymėjo Gytis Asačiovas.

Komandinėje įskaitoje atakiečiai dominavo po krepšiu (43 vs 26), atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (23 vs 11), padarė kiek mažiau klaidų (13 vs 16) ir tikslesni buvo atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (25/41 (60,9 proc) vs 19/36 (52,7 proc)).