Sporto centro krepšininkai šešių komandų Kalėdiniame turnyre iškovojo antrąją vietą

Puikiu pasirodymu Marijampolėje nustebino Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai. Gruodžio 27-28 dienomis Suvalkijos sostinėje vyko 2008/2009 m.g. vaikinų krepšinio Kalėdinis turnyras -„Marijampolės sporto centro ir Marijampolės krepšinio federacijos Taurė“. Neatvykus vienai kviestinei į šį turnyrą komandai, prieš pat Kalėdas į jį buvo pakviesta Kazlų Rūdos sporto centro krepšinio komanda. Įšokusi į paskutinį nuvažiuojančio traukinio vagoną, sporto centro ekipa išlipo iš to paties traukinio antro vagono… Tiesa, Kazlų Rūdos komandą sudarė kiek vyresni krepšininkai, kurie turėjo galimybę pasivaržyti su komandomis, dalyvaujančiomis Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje.

Kalėdiniame turnyre iš viso varžėsi šešios ekipos. Tomis dienomis krepšinio turnyre vykusių kovų lauke tikru motyvatoriumi, konsultantu sporto centro komandoje buvo SC „Atakos“ klubo vadovas Gintaras Labutis. Jis ir laikė frontą rotuojant Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkus turnyre vykusių mačų maratone.

Pagal turnyro nuostatus, šešios jame dalyvavusios komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Juose buvo žaidžiama rato sistema ir po šio etapo pirmąsias vietas iškovojusios ekipos pateko į pusfinalius, na o 2-3 vietas užėmusios ekipos turėjo galimybę pasinaudoti „paskutiniu šansu“ ir žaidė papildomas rungtynes dėl patekimo į šį turnyro etapą.

Pirmąją turnyro dieną Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai jėgas išmėgino su Marijampolės SC „Kalstata“ 2009 m.g. ekipa, kuri, pasak informacijos šaltinių, buvo moksleivių krepšinio lygos „B“ diviziono nugalėtoja. Sporto centro krepšininkai buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą, nusileidžiant jiems 6 taškais – 60:66.

Antroje turnyro akistatoje kazlųrūdiečiai susikovė su Panevėžio SII Akademija „Dobele“ krepšininkais. Dvikova buvo dar atkaklesnė. Rungtynių pabaiga sėkmingesnė buvo varžovams, kurie šventė pergalę trijų taškų persvara – 50:53. Savotišką sensaciją Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai pateikė lemtingose rungtynėse dėl patekimo į pusfinalį, kuriose sugebėjo „nukirsti“ Marijampolės sporto centro 2008 m.g. pirmąją komandą. Kazlų Rūdos ekipa, kurios krepšininkai rungtyniauja ir „Ataka-2“ sudėtyje, išplėšė pergalę paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Aikštės šeimininkų krepšininkai turėję vieno taško pranašumą ir kontroliavę kamuolį, baigiamojoje rungtynių fazėje jį prarado. Kazlų Rūdos sporto centro ekipa nukūrusi prie varžovų krepšio mėgino pataikyti kamuoliu į krepšį net keletą kartų, kol galų gale tai spėjo padaryti sulig skambučiais W.Bernotas, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį ir išplėšdamas pergalę 51:50.

Ne mažiau dramatizmo buvo ir gruodžio 28-ąją dieną vykusiame pusfinalio mače vėl su ta pačia Marijampolės SC „Kalstata“ ekipa. Likus rungtyniauti apie šešias minutes, marijampoliečiai turėjo 10 taškų persvarą. Kazlų Rūdos sporto centro ekipa sugebėjo mobilizuotis, panaikinti šį taškų deficitą ir išplėšti pergalę trimis taškais – 59:56. Taip kazlųrūdiečiai daug kam netikėtai atsidūrė turnyro finale, kuriame susitiko su nacionalinės krepšinio akademijos I krepšininkais. Gana akivaizdžiai apskritai išsiskyrusi žaidimu turnyre varžovų ekipa triumfavo ir finalinę dvikovą laimėjo rezultatu 88:64.

Turnyro finalinės dienos pertraukų metu netrūko ir azartiškų rungčių – visus įtraukė snaiperio konkursas, komandinės ir individualios krepšinio įgūdžių estafetės. Džiugu pažymėti, kad pastarojoje iki pat finalo nukeliavo ir Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkas Ervinas Paliokas. Taigi, Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai, besisemiantys varžybinės patirties Vilkaviškio rajono atvirose krepšinio pirmenybėse „Santakos“ taurėms laimėti, šiuos 2022-uosius metus užbaigė pranokdami lūkesčius…