Atakiečių savaitgalis Klaipėdoje ir Kazlų Rūdoje su pratęsimais, bet be pergalių…

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkus Nostra.lt RKL „A“ lygos pirmoje sezono pusėje toliau gaubia apniukusios nuotaikos. Nieko stebėtino, nes po praėjusio savaitgalio atakiečiams krepšinio aikštelę rungtyniaujant tiek prieš Klaipėdos LCC, tiek prieš Tauragės „Tauragę“ teko palikti nuleistomis galvomis. Patirti abu pralaimėjimai ir abu kartus varžovams nusileista po pratęsimų. Penktadienio vakarą Klaipėdoje Kazlų Rūdos komanda turėjo pripažinti LCC pranašumą nusileidžiant rezultatu 106:113 (20:19; 37:31; 21:16; 20:32; 8:15). Na, o šeštadienį jau savoje aikštelėje pralaimėta pajėgiai Tauragės „Tauragei“ rezultatu 86:89 (16:20; 27:19; 18:15; 16:23; 9:12).

Penktadieninėse rungtynėse prieš LCC krepšininkus Kazlų Rūdos komandos gretose jau rungtyniavo traumą išsigydęs Ignas Dirda. Šio krepšininko pasirodymas gerokai sustiprino atakiečių pajėgas. Praėjusių metų sezone bronzą iškovojusi ekipa didesnę rungtynių dalį diktavo madas ir solidžiau rungtyniavo prieš aikštės šeimininkus. Nors pirmajame kėlinuke, perkopus šiam į antrą pusę, 5 taškų pranašumą turėjo aikštės šeimininkai – 18:13, jos pabaigą geriau sužaidė Kazlų Rūdos ekipa. Po J.Davniuko taškų ir I.Dirdos taškų serijos, atakiečiai pirmą atkarpą laimėjo vieno taško persvara 20:19.

T.Bietkio treniruojama komanda puolamąjį arsenalą spustelėjo antro kėlinuko metu, kuriame atakiečiai švystelėjo net 7 tolimus metimus. Keturis iš jų pataikė M.Makauskas, pora atseikėjo J.Davniukas, vieną M.Košelis. Drausmingai pirmoje rungtynių pusėje rungtyniavusi ekipa beveik nedarė klaidų. Tiesa, varžovai sugebėdavo atsakyti taip pat taikliais, tik mažesnio kalibro metimais. Varžovų ekipos puolimo ašį sudarė K.Zikas. Itin galingai puolime rungtyniaujantys atakiečiai šioje rungtynių dalyje vienu metu buvo atitolę nuo varžovų 14 taškų skirtumu 50:36. Tiesa, iki kėlinuko pabaigos klaipėdiečiai šį skirtumą sumažino iki 7 taškų – 57:50.

Trečio kėlinuko pradžioje varžovų krepšio tinklelį taikliais tolimais metimais drebino J.Davniukas. Puikiai puolime atakas užbaiginėjo I.Dirda ir Kazlų Rūdos ekipą nuo varžovo, sužaidus kiek daugiau nei 5 trečio kėlinuko minutes skyrė 16 taškų – 73:57. Iki atkarpos pabaigos, šį pranašumą varžovai kiek apmažino. Komandos paskutinį kėlinuką pasitiko atakiečiams pirmaujant 78:66.

Deja, džiūgauti rungtynių tendencijomis „Ataka“-Kauno Kolegija ekipai buvo per anksti. T.Bietkio treniruojama komanda ketvirtajame kėlinuke papuolė į varžovų gynybinius gniaužtus. Jo metu atakiečiams nesisekė ne tik rezultatyviai užbaigti atakų, bet ir gintis nuo aikštės šeimininkų išpuolių. LCC krepšininkai dar pirmoje paskutinio ketvirčio pusėje ne tik išlygino rezultatą 82:82, bet netrukus įgijo ir 6 taškų persvarą – 88:82. Maksimali įtampa laikėsi iki pat pagrindinio laiko pabaigos. Likus rungtyniauti 3 sekundėms, varžovai pirmavo 98:95 ir turėjo galimybę pradėti ataką, išsimetant kamuolį iš šoninės linijos. Tai padaryti per 5 sek aikštės šeimininkai nesugebėjo ir kamuolys atiteko atakiečiams. Šansu Kazlų Rūdos komanda pasinaudojo. J.Davniukas, likus 1 sek švystelėjo tritaškį ir išplėšė pratęsimą – 98:98. Deja, ilgainiui tai buvo menka paguoda Kazlų Rūdos komandai. Pratęsimo metu solidžiau ir užtikrinčiau sužaidė LCC krepšininkai, kurie ir laimėjo rungtynes 113:106.

Fantastiškai šiame mače atakiečių gretose rungtyniavo Jaunius Davniukas, kuris pelnė 42 taškus ir 41 naudingumo balą. Šis krepšininkas pataikė net 8 tolimus metimus iš 13 galimų. 24 taškus pelnė M.Makauskas, 17 surinko I.Dirda.

Komandinėje įskaitoje Kazlų Rūdos ekipa šiek tiek nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (37 vs 40), rezultatyviais perdavimais (29 vs 31). LCC krepšininkai kur kas tiksliau atakavo krepšį nuo 2 taškų zonos (38/60 (63,3 proc) vs 25/54 (46,2 proc)).

Labai nedaug iki pergalės Kazlų Rūdos komandos krepšininkams pritrūko ir šeštadienio akistatoje su pastaruoju metu įsibėgėjusia galinga Tauragės „Taurage“. Vėlgi neapsieita be pratęsimo… Jeigu lyginsime rungtynes su LCC ekipa, tai šiose tokių amerikietiškų kalnelių nebuvo. Rungtynės vyko permainingai, taškas į tašką, nei vienai komandai pernelyg neatitrūkstant nuo savojo varžovo. Sėkmingai šiame mače Kazlų Rūdos komandoje į žaidimą įsiliejo Mantas Gelčius, dar pirmame ketvirtyje surinkęs šešis taškus. Jis ir atidarė Kazlų Rūdos komandos sąskaitą pirmomis dvikovos minutėmis. Puolime vėl puikiai pasirodė atakiečių lyderiai, M.Makauskas, J.Davniukas. Jų tolimi metimai neleido tauragiškiams pernelyg atitrūkti. Pirmą atkarpą varžovai laimėjo 4 taškų skirtumu – 20:16.

Antro kėlinuko pirmoje pusėje vis dar dominavo Tauragės krepšininkai, kurie laikė 6-8 taškų persvarą, tačiau tuomet solidžią atkarpėlę sužaidė aikštės šeimininkai. Po D.Ramono 5 iš eilės pelnytų taškų ir J.Davniuko tritaškio, varžovų pranašumas kaipmat išnyko – 28:28. Netrukus atakiečiai jau patys persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Po poros J.Davniuko ir vieno M.Košelio tritaškių Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį 38:34. Tokį pranašumą atakiečiai išlaikė iki pirmos rungtynių pusės pabaigos – 43:39.

Trečio kėlinuko metu pirmaujančios komandos statusą išlaikė aikštės šeimininkai. Po varžovų krepšiu gana sėkmingai šeimininkavo M.Gelčius, rezultatyviai atakas užbaiginėdavo M.Makauskas. Po pastarojo taiklaus metimo atakiečiai pirmavo 58:52. Kėlinukui einant į pabaigą rungtynių įtampos neatlaikė varžovai. Likus minutei iki kėlinuko pabaigos nesportiškai pasielgė M.Linkevičius, į konflikto zoną įvėlęs ir Kazlų Rūdos komandos krepšininką D.Ratkų, netrukus aikštėje pasirodžiusį ir dar vieną atakietį. Visa tai abiejų komandų krepšininkams kainavo diskvalifikacines pražangas. Tiesa, po šio incidento pirmaujančios komandos statusą toliau išlaikė Kazlų Rūdos komanda – 61:54.

Deja, šis pranašumas laikėsi tik keletą ketvirto kėlinuko minučių. Po R.Jakubausko tritaškio, sužaidus beveik 4 ketvirto ketvirčio minutes, taško pranašumą turėjo jau tauragiškiai  – 66:67. Taškas į tašką kova vyko iki pat pagrindinio rungtynių laiko pabaigos. Optimizmo atakiečiams įpūtė pora tolimų metimų pataikęs A.Kuzminskas, po kurių aikštės šeimininkai pirmavo 75:71. Dar daugiau geresnės nuotaikos šliūkštelėta, kuomet metimą iš vidutinio nuotolio pataikė D.Ramonas – 77:71. Rungtyniauti buvo likusios dvi su puse minutės.

Deja, šio pranašumo išsaugoti nepavyko. Keletas Kazlų Rūdos komandos metimų per likusį laiką skriejo pro šalį. Tuo tarpu paskutinėmis sekundėmis J.Vazalio pataikytas tritaškis užtikrino Tauragės ekipai pratęsimą. Na, o jis, kaip ir pastarieji jau du pratęsimai per pastarąjį laikotarpį, vėl palankesnis buvo varžovų komandai. Tauragiškiai jo metu išplėšė pergalę trijų taškų skirtumu – 86:89.

Šiame mače Kazlų Rūdos komandoje rezultatyviausias ir naudingiausias komandos krepšininkas buvo M.Makauskas. Jo sąskaitoje 23 taškai ir 24 naudingumo balai. M.Gelčius atakiečiams pelnė 17 taškų ir surinko 23 NB. Pažymėtina, jog „Ataka“-Kauno Kolegija vidurio puolėjas atkovojo 10 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. 17 taškų į varžovų krepšį susegė Jaunius Davniukas.

Nors komandinėje įskaitoje aikštės šeimininkai niekuo nenusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (33 vs 33), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21 vs 15), tačiau varžovams geriau sekėsi atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (17/35 (48,5 proc) vs 27/47 (57,4 proc)).