Draugiškose rungtynėse su „Dainava“ „Šilo“ futbolininkai išsigelbėjo paskutinėmis minutėmis

Šį savaitgalį LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse vyksta antrojo turo mūšiai. Šiame fronte jis laisvas Kazlų Rūdos „Šilo“ kariaunai, mat rungtynės, turėjusios vykti dar penktadienio vakarą Vilniuje prieš „Žalgirio B“ vienuolikę atidėtos dėl COVID-19 situacijos varžovų stovykloje.

Tam, kad G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda palaikytų varžybinį tonusą, šeštadienio rytą buvo sužaistos draugiškos rungtynės su „A“ lygos vienuolike – Alytaus „Dainava“, kurioje gausu žinomų Lietuvos futbolininkų. Kai kurie iš jų dar visai neseniai buvo ir šalies rinktinės gretose.

Prieš grėsmingą varžovą Kazlų Rūdos komanda sužaidė gana sėkmingai – pasiektos lygiosios 3:3 (2:1). Įvarčius į varžovų vartus mušė Ričardas Beniušis, Ramūnas Mačežinskas ir Darius Isoda.

„Šilo“ futbolininkai sužaidė ko gero vieną gražiausių šiame sezone pirmąjį kėlinį. Tiek kontroliuojant kamuolį, tiek rezgant atakas ar ginantis Kazlų Rūdos komandos futbolininkai iš esmės pernelyg niekuo varžovams nenusileido.

Per pirmas dešimt minučių abi komandos apsikeitė baudos smūgiais, kurie buvo atliekami iš baudos aikštės prieigų.

Dar 3-ąją rungtynių minutę A.Broko tolimo vartų virpsto link siunčiamam kamuoliui pasiekti R.Beniušiui pritrūko keletos centimetrų, na o netrukus aikštės šeimininkų atliekamas baudos smūgis didesnės grėsmės G.Zenkevičiaus ginamiems vartams nesukėlė.

Pirma kėlinio pusė aplamai pasižymėjo daugiau žaidimu ir kovomis baudos aikščių prieigose. „Dainavos“ atakos, besibaigiančios smūgiu kamuolį siunčiant vartų link, gausa nepasižymėjo.

Pirmąkart alytiškiai aštresnį smūgį atliko 24-ąją rungtynių minutę. Tuomet iš baudos aikštės prieigų smūgiuotą kamuolį G.Zenkevičius sugavo.

„Šilas“ į tai atsakė įvarčiu. 26-ąją minutę iš kairio krašto kamuolį skersavo A.Spelman ir po šoktelėjusio R.Beniušio smūgio galva kamuolys skrodė ir alytiškių vartų tinklą – 1:0.

Azarto pagauti Kazlų Rūdos komandos futbolininkai vos po minutės vėl atsidūrė Alytaus baudos aikštėje. R.Mačežinskui atsikovojus kamuolį ir jo perdavimo į dešinę baudos aikštės zoną, pakilusį nuo žemės kamuolį smūgiavo R.Beniušis. Kamuolys skriejo virš vartų.

Netrukus labai pavojingu smūgiu atsakė ir aikštės šeimininkai. 29-ąją minutę galimybė smūgiuoti pasitaikė D.Matulevičiui. Jo baudos aikštėje smūgiuotas kamuolys praskriejo pro pat „Šilo“ vartų virpstą.

Alytiškiai prisišaudė 34-ąją minutę. Tuomet prie pat baudos aikštės buvo užfiksuota „Šilo“ futbolininkų pražanga ir skirtas baudos smūgis.

Jį meistriškai realizavo V.Lukša. Alytaus komandos futbolininkas perkėlė kamuolį per Kazlų Rūdos komandos pastatytą sienelę ir šis suspurdėjo vartų tinkle – 1:1.

Dar nesibaigus pirmam kėliniui aikštės šeimininkai spėjo išsiveržti ir į priekį. 40-ąją minutę, varžovams kontroliuojant kamuolį, T.Vitukynas iš dešinio krašto jį skersavo ir D.Matulevičius, būdamas šalia „Šilo“ futbolininko, sugebėjo kyštelėti galvą, kamuolį nukreipdamas į vartų kamputį ir tokiu būdu išvesti „Dainavą“ į priekį  – 2:1.

Antrojo kėlinio pradžioje pastebimai padaugėjo varžovų atakų. Pavojingi buvo Saido Hamuličiaus reidai „Šilo“ baudos aikštėje ir jos prieigose. Vienas tokių, užsibaigusių gana galingu smūgiu, siunčiant kamuolį į vartų kamputį užfiksuotas 52-ąją rungtynių minutę.

Tuomet prireikė kokybiško G.Zenkevičiaus darbo. „Šilo“ vartininkas nenuvylė ir varžovo smūgiuotą kamuolį atrėmė.

55-ąją minutę skriejo dar vienas Alytaus komandos futbolininko smūgiuotas kamuolys. Smūgis nebuvo stiprus ir be didesnių problemų G.Zenkevičius kamuolį sugavo.

58-ąją minutę prie „Šilo“ baudos aikštės buvo prasižengta ir varžovai vėl turėjo baudos smūgį.

Aikštės šeimininkai tos dienos mače demonstravo, kad tokias standartines situacijas jie gali realizuoti maksimaliai. Vėl puikų smūgį atliko alytiškiai, pasiųsdami kamuolį į „Šilo“ vartų tinklą, įgydami dviejų įvarčių pranašumą – 1:3.

Kazlų Rūdos komanda, pirma pasiekusi įvartį rungtynėse, sugebėjo iki jų pabaigos atsitiesti. Kartas nuo karto jų vizitų varžovų baudos aikštėje pagausėjo, o jų kulminacija buvo paskutinės penkios minutės.

86-ąją minutę varžovų baudos aikštėje nepatingėjęs pakovoti dėl kamuolio, jį užvaldęs R.Mačežinskas pamėgino smūgiuoti baudos aikštėje.

Varžovas kamuolį blokavo, tačiau čia pat pasitaikė dar viena galimybė smūgiuoti komandos kolegai. Tuomet kamuolys pataikė į aikštės šeimininkų komandos futbolininko ranką ir skirtas 11 m baudinys.

Jį realizavo R.Mačežinskas, sušvelnindamas varžovų pranašumą iki 2:3.

Gelbėjimosi ratą dvikovoje paskutinę rungtynių minutę metė „Šilo“ gynėjas Darius Isoda.

Akimirksniu persikvalifikavęs į puolėją „Šilo“ futbolininkas paskutinėmis rungtynių sekundėmis nuo aikštės vidurio veržėsi su kamuoliu varžovų vartų link.

Priartėjęs prie baudos aikštės jis sužaidė „sienelę“ su R.Mačežinsku ir gavęs kamuolį baudos aikštėje pasiuntė jį į „Dainavos“ vartų tinklą, išlygindamas rezultatą – 3:3.

„Šilas“ rungtynes pradėjo šia sudėtimi: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Ilya Tsyvilka, Haroldas Serbenta, Ugnius Montvilas, Tadas Kvietkauskas, Nedas Labukas, Artiom Spelman, Audrius Brokas, Ramūnas Mačežinskas, Ričardas Beniušis.

Antrame kėlinyje pasirodė ir eilė kitų futbolininkų – Justas Česnavičius, Airidas Sidaravičius, Mindaugas Minevičius, Tomas Raštutis, Lukas Sipavičius, Deividas Karpavičius.