Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai atsirevanšavo „Rytui-MRU-VKM“ ir išlygino serijos rezultatą

RKL „B“ diviziono debiutantai, Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai, kovojantys ketvirtfinalyje su Vilniaus „Rytu-MRU-VKM“ dėl kelialapio į pusfinalį, prieš pora dienų savoje aikštėje patyrę pralaimėjimą, šeštadienį reabilitavosi sostinėje.

T.Bietkio treniruojama ekipa davė atkirtį varžovams ir laimėdama rungtynes 67:59 (18:18; 17:17; 22:11; 10:13) išlygino serijos iki dviejų laimėtų rungtynių rezultatą – 1:1. Lemiamas mačas kelionėje į stipriausiųjų „B“ diviziono komandų ketvertą vyks jau Kazlų Rūdoje.

Kaip ir galima buvo tikėtis, atsakomosios rungtynės vyko taip pat atkakliai. Pirma akistatos dalis vyko taškas į tašką.

Pirmomis dvikovos akimirkomis, po taiklių M.Mačijausko ir M.Narvilo metimų, į priekį 4:0 išsiveržė varžovai.

Į tai netrukus tolimu tiksliu metimu atsakė R.Grėbliūnas – 4:3. Aikštės šeimininkai surengė vėl pora tiksliais metimais pasibaigusių reidų ir įgijo 5 taškų persvarą – 8:3. Netrukus vilniečiai sulaukė atsako.

Rezultatyvaus J.Davniuko žaidimo dėka, pridėjus pora taiklių baudos metimų M.Kleziui, pirmam kėlinukui perkopus į antrą pusę, rezultatas švieslentėje buvo 12:12, o netrukus labai neblogą sportinę formą demonstruojantis „SC-Atakos“ vidurio puolėjas ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 14:12.

Vilniaus ekipos krepšininkai rezultatą ne tik lygino, bet kapsint paskutinėms kėlinuko sekundėms turėjo ir trijų taškų pranašumą – 18:15.

Žūtbūtiniame mūšyje Kazlų Rūdos komanda sulig paskutine sekunde jį panaikino. R.Grėbliūnas tolimu metimu rezultatą išlygino 18:18.

Permainingai ir ranka rankon vyko ir antras kėlinukas. Jo viduryje vilniečiai, sužaidę trumpą poros taiklių paeiliui metimų seriją, įgijo 5 taškų persvarą, tačiau daugiau atitolti J.Davniuko ir M.Gelčiaus taiklių metimų dėka „Rytas-MRU-VKM“ neturėjo galimybių, o po R.Grėbliūno taiklaus tolimo šūvio rezultatas švieslentėje buvo vėl lygus – 30:30.

O iki antro kėlinuko pabaigos buvo likusios beveik trys minutės. Pasibaigus pirmai akistatos daliai pirmaujanti komanda nepaaiškėjo – 35:35.

Lemtingi lūžiai rungtynėse iš esmės įvyko trečio kėlinuko antroje pusėje. Pirmomis jo minutėmis pora paeiliui metimų pataikė M.Sadauskas – 39:35.

Kėlinuko viduryje, po perdavimo per visą aikštę, atakos smaigalyje buvusiam A.Liepuoniui ir jo taškų, Kazlų Rūdos ekipa buvo šiek tiek dar sunkiau pasiekiama – 43:37.

Šią trapią persvarą keletą minučių rezultatyviomis atakomis tomis akimirkomis padėjo išlaikyti J.Davniukas. Po jo 6 taškų serijos „SC-Ataka“ pirmavo 50:44. O rungtyniauti dar buvo likusios kiek daugiau nei dvi minutės.

Vis daugiau braškėjo aikštės šeimininkų puolimas, vis daugiau jų metimų skriejo pro šalį, tuo tarpu Kazlų Rūdos ekipa apsukas tik didino. Surengdama ne vieną rezultatyvų reidą iki kėlinuko pabaigos „SC-Ataka“ įgijo dviženklę persvarą ir paskutinę atkarpą pasitiko pirmaudama 57:46.

Jau pirmomis ketvirto kėlinuko minutėmis Kazlų Rūdos komanda gramzdino varžovus į dar didesnę duobę.

Pirmas vilniečių gynybinius vartus sulaužė pro varžovą prasiveržęs ir taikliu metimu ataką užbaigęs M.Gelčius. Netrukus Vilniaus krepšininkui „bloką išrašė“ Jaunius Davniukas.

Nepilnai per dvi minutes iš viso Kazlų Rūdos ekipa atsakė 6 taškų serija ir jos pranašumas ūgtelėjo iki 17 taškų – 63:46.

Panašią persvarą „SC-Ataka“ išlaikė didžiąją paskutinio ketvirčio dalį. Tik paskutinėmis dvikovos minutėmis T.Bietkio ekipa gniaužtus kiek atleido ir varžovai rezultatą sušvelnino. Rungtynes Kazlų Rūdos ekipa laimėjo 8 taškų persvara – 67:59.

Tikras komandos lyderis šiame mače buvo Jaunius Davniukas. Jis surinko 19 taškų ir 26 naudingumo balus. Net 9 iš 10 jo paleistų iš vidutinio nuotolio metimų pasiekė tikslą. „SC-Atakos“ krepšininkas atkovojo 9 kamuolius.

15 taškų prie komandos pridėjo Rokas Grėbliūnas. 4 jo tolimi metimai, tomis rungtynių akimirkomis, kuomet ypač jų reikėjo, pasiekė tikslą.

Kazlų Rūdos ekipa laimėjo šiame mače kovą dėl atšokusių kamuolių (39 vs 35), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16 vs 10), pranoko varžovus metimais iš vidutinių nuotolių (21/38 (55,2 proc) vs 19/46 (41,3 proc)).