Dviejų krepšininkų „Atakos“-Kauno Kolegijos komandos netektis ir dramatiška pergalė rungtynėse su Kėdainių sporto centru

Po beveik poros savaičių pertraukos į RKL „A“ lygos kovų lauką sugrįžo Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „Atakos“-Kauno Kolegijos komanda. Kaip parodė įvykių visuma, praėjusio sezono šios lygos bronzos medalių laimėtojų laukė „juodasis“ penktadienis. To vakaro rungtynėse su Kėdainių sporto centro ekipa greta komandos įžaidėjo Gyčio Asačiovo, atakiečių traumuotų žaidėjų sąrašą papildė dar du krepšininkai: vienas iš komandos lyderių Ignas Dirda ir sėkmingai į „Atakos“-Kauno Kolegijos kariauną įsiliejęs Ignas Bytautas. Nepaisant to, atakiečiai, po pratęsimo sugebėjo išplėšti prieš pajėgią Kėdainių komandą pergalę 99:94 (19:25: 21:17; 27:23; 22:24; 10:5). Toks komandos kovingumas, atkaklumas, užsispyrimas ir kabinimasis varžovams į atlapus bet kokiomis sąlygomis nežavėti negali. Gaila tik tai, kad komandai krepšininkų netekties prasme, kuomet sezonas tik įsibėgėja, išties gali prasidėti juodas periodas. Panašu, kad kažkas išjungė šviesą tunelio gale…

Rungtynės su Kėdainių sporto centro ekipa prasidėjo apylyge kova. Sužaidus nepilnai keturias pirmos atkarpos minutes, po I.Dirdos prasiveržimo, pasibaigusio taikliu metimu, aikštės šeimininkai pirmavo minimalia persvara – 9:8. Nors „Atakai“-Kauno Kolegijai puolime regzti atakas sekėsi ganėtinai neprastai, to nebuvo galima pasakyti apie varžovų išpuolių stabdymą, kurie surasdavo aikštės šeimininkų gynyboje spragų tiesiog po krepšiu. Po keleto netaiklių atakiečių metimų, Kėdainių krepšininkai besibaigiant kėlinukui buvo įgiję devynių taškų persvarą – 23:14. Nieko nelaukdamas, minutės pertraukėlės prašė Tomas Bietkis, po kurios varžovų pranašumą tritaškiu pradėjo tirpdyti Matas Makauskas, na o sekančios atakos metu prie kėdainiškių dar labiau aikštės šeimininkai artėjo prasiveržus prie krepšio Ignui Dirdai – 23:19. Visgi paskutinį tašką pirmo kėlinuko pabaigoje padėjo svečiai – 25:19.

Antro kėlinuko pradžioje Kazlų Rūdos komandoje sėkmingai įsiliejęs į žaidimą Dominykas Ramonas pasižymėjo kartu su Karoliu Šaruku ir rezultatas švieslentėje greitai buvo išlygintas – 25:25. Tuomet sekė jau Kėdainių komandos sausa atkarpa 9:0, po kurios T.Bietkis kvietėsi komandą minutiniam pasitarimui. Po jos varžovų pranašumas vieną akimirką buvo ūgtelėjęs ir iki 11 taškų, tačiau sėkmingą atkarpą sužaidė Ignas Bytautas. Jo 5 taškų serija, dar didesnę paeiliui pelnomų taškų porciją pridėjus ir Karoliui Šarukui sumažino varžovų pranašumą iki vos dviejų taškų  – 40:38. Vienu taikliu metimu varžovai buvo pasiekiami ir pasibaigus pirmai rungtynių pusei – 42:40. Tiesa, pažymėtina, jog Kazlų Rūdos komanda turėjo jau verstis be dar pirmoje antro kėlinuko pusėje traumą patyrusio Igno Dirdos.

Trečio kėlinuko pradžioje abi komandos pradėjo pyškinti tritaškius. Aikštės šeimininkų gretose mielai šio amato ėmėsi ir sėkmingai tai darė Matas Makauskas, Ignas Bytautas. Visgi svečių krepšininkai pasižymėjo gausesnėmis atakomis ir ilgainiui buvo susikrovę artėjant trečio kėlinuko viduriui 11 taškų pranašumą – 61:50. Jį tirpdyti pradėjo D.Ramonas, netrukus varžovų pražangą išprovokavo taškus pelnęs I.Bytautas. Deja, atakiečiui tas epizodas kainavo taip pat traumą ir rungtynių tęsti „Ataka“-Kauno Kolegijos krepšininkas nebegalėjo. Rodėsi, kad žemė jau slysta iš po kojų ir rungtynių kryptis jau daugiau nei aiški. Anaiptol. Aikštės šeimininkai dar labiau mobilizavosi. Po šio nemalonaus epizodo pora tolimojo nuotolio raketų paleido Matas Makauskas, prie varžovų krepšio šeimininkavo Karolis Šarukas, dar vieną tritaškį smeigė Dominykas Ratkus ir Kazlų Rūdos ekipa išsiveržė priekin 65:63 ir trečią`atkarpą atakiečiai baigė pirmaudami 67:65.

Niekuo nenusileisdami varžovams kibo į atlapus atakiečiai ir ketvirtajame kėlinuke. Rungtynės vyko taškas į tašką iki pat jų pabaigos. Kritiniais momentais „Ataka“-Kauno Kolegiją tempė Karolis Šarukas, atakose buvo matomi D.Ramonas, M.Makauskas, M.Gelčius. Rungtynių nugalėtojo pagrindinis jų laikas neišaiškino. Nuaidėjus sirenai, švieslentėje rezultatas buvo 89:89. Teko žaisti pratęsimą. Jo pradžia buvo sėkmingesnė Kėdainių krepšininkams, surengusiems pora sėkmingų reidų. Tuomet prabilo ilgą laiką puolime tylėjęs atakiečių gretose tritaškiu J.Davniukas. Ir vėl kova vyko taškas į tašką. Vis dėlto lemtingus kirčius rungtynėse sudavė Kazlų Rūdos ekipa. Paskutinę dvikovos minutę puikiai puolime pasirodė Matas Makauskas. Jo pelnytų keletas taškų ir išplėšta atakiečių pergalė 99:94.

Rezultatyviausias ir naudingiausias šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandos gretose buvo Matas Makauskas, ko gero sužaidęs geriausias savo karjeros rungtynes, bent jau vienas geriausių, kuris surinko net 30 taškų ir 31 naudingumo balą. Puikiai mače pasirodė ir  Karolis Šarukas, pelnęs 23 taškus ir surinkęs 24 naudingumo balus. 10 taškų ir 21 NB buvo Dominyko Ramono sąskaitoje. Jis išprovokavo 10 varžovų pražangų. Po 10 taškų varžovams atseikėjo Ignas Bytautas ir Mantas Gelčius.

Komandinėje įskaitoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40 vs 36), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17 vs 13), daugiau išprovokavo pražangų (26 vs 18), pranašesni už varžovus buvo atakuojant krepšį nuo trijų taškų zonos (11/32 (34,3 proc) vs 5/26 (19,2 proc)), šiek tiek tikslesni buvo atakuodami krepšį ir iš vidutinių nuotolių (25/43 (58,1 proc) vs 31/56 (55,3 proc)).