Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija kluptelėjo prieš Kauno „Žalgirį-3“

Pirmą pralaimėjimą RKL „A“ lygos reguliariajame sezone patyrė Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija išvykoje nusileisdama Kauno „Žalgiriui-3“. Dvikovos išvakarėse netekusi dar dviejų, traumas gavusių krepšininkų, turėjusi itin sunkias rungtynes su Kėdainių sporto centro ekipa, kurią sugebėjo ekstremaliomis sąlygomis įveikti po pratęsimo, šeštadienio vidurdienį, po vos pusės paros poilsio rungtyniaudami iš esmės septyni T.Bietkio treniruojami krepšininkai nusileido Kauno „Žalgirio“ jaunimui 16 taškų skirtumu – 67:83 (14:22; 19:16; 15:22; 19:23).

Pirmomis rungtynių minutėmis dar vyko apylygis žaidimas. Sužaidus tris pirmo kėlinuko minutes, žalgiriečiai pirmavo minimalia persvara – 6:5. Užteko keletos Kazlų Rūdos komandos pramestų metimų ir tuo pasinaudodami Kauno komandos krepšininkai netruko įgyti dviženklę persvarą – 16:5. Atakiečių puolimas tuomet kiek išsijudino. Varžovų krepšį taikliai atakavo Karolis Šarukas, Matas Makauskas, kurie iki kėlinuko pabaigos pristabdė augusį „Žalgirio-3“ ekipos pranašumą ir po pirmo ketvirčio atakiečiai turėjo 8 taškų deficitą  – 14:22.

Antrojo kėlinuko pradžioje kur kas šviežesni aikštės šeimininkai sužaidė atkarpą 8:0 ir atitrūko 16 taškų skirtumu – 30:14. Tuomet Kazlų Rūdos ekipoje driokstelėjo Matas Makauskas, kuris prišaudė į varžovų krepšį iš eilės net 10 taškų – 32:24. Kazlų Rūdos komandos lyderis tai darė tiesiog puikiai užbaigdamas atakas, taipogi rinkdamas tašką po taško nuo baudų metimo linijos. Čia pat talkino ir komandos draugas Karolis Šarukas, na o kėlinuko pabaigoje nei sekundės dvikovoje neturėjęs Jaunius Davniukas sumažino aikštės šeimininkų persvarą iki 5 taškų – 38:33.

Trečio kėlinuko pirmoje pusėje „Ataka“-Kauno Kolegija išgyveno keletos minučių taškų badą ir žalgiriečiai vėl atitrūko – 46:33. Užsistovėjusius vandenis puolime tuomet išjudino pora tritaškių smeigęs Jaunius Davniukas, kurio dėka atakiečiai vėl pradėjo artėti prie varžovų – 46:39. Deja, tuo metu papildomų pajėgų puolime „Ataka“-Kauno Kolegija neturėjo ir dar labiau priartėti T.Bietkio treniruojamiems krepšininkams nepavyko. Iki kėlinuko atkarpos Kauno „Žalgiris-3“ nutolo dvylika taškų – 60:48.

Paskutines dvigubo savaitgalio jėgas atidavusiems Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkams pavyti varžovo keliaujant ketvirto ketvirčio koridoriais nepavyko: trūko tiesiog daugiau taiklių metimų ir Kauno ekipa šventė pergalę 83:67, po kurios „Žalgiris-3“ RKL „A“ divizione tapo vienvaldžiais lyderiais.

Neįtikėtinas antras rungtynes iš eilės Kazlų Rūdos komandoje sužaidė Matas Makauskas, kuris pelnė 28 taškus ir surinko 29 naudingumo balus. 13 taškų atakiečiams surinko Jaunius Davniukas, 11 taškų Karolio Šaruko sąskaitoje.

Komandinėje įskaitoje „Achilo kulnas“ atakiečiams buvo padarytos klaidos. Pernelyg jos stebinti neturėtų, nes tai ir penktadienio sunkios kovos padariniai. Jų Kazlų Rūdos komanda padarė 21.  Tuo tarpu varžovai suklydo 4 kartus. Kauno krepšininkai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 11), naudodamiesi atakiečių klaidomis varžovai perėmė net 15 kamuolių. „Ataka“-Kauno Kolegija tai padarė vieną kartą. Aikštės šeimininkai gerokai tiksliau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (25/39 (64,1 proc) vs 14/32 (43,7 proc)).