Dvigubo atakiečių savaitgalio Nostra.lt-RKL „A“ lygoje metu sumedžiota viena pergalė

Vieną pergalę iš dviejų galimų praėjusį savaitgalį iškovojo Nostra.lt-RKL „A“ lygos pirmenybėse rungtyniaujantys Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai. Penktadienio vakare T.Bietkio treniruojama kariauna Kaune rezultatu 101:87 (36:20; 24:26; 21:20; 20:21) įveikė VDU krepšininkus ir taip pratęsė pergalių seriją iki keturių, na o šeštadienį ji nutrūko Biržuose, kuriuose teko pripažinti dabartinių lygos lyderių „Biržų“ pranašumą. Varžovai šventė pergalę 20 taškų skirtumu – 93:73 (24:14; 18:13; 25:13; 26:33). Šio savaitgalio pasirodymas leido „Ataka“- Kauno Kolegija ekipai išsilaikyti aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Penktadienio ir šeštadienio atakiečių rungtynės skyrėsi kaip diena ir naktis.

Dvikova prieš VDU ekipą T.Bietkio treniruojamai komandai klostėsi kaip iš natų. Ypač galingai Kazlų Rūdos ekipa sužaidė pirmąją dvikovos dalį. Jau pirmo kėlinuko metu atakiečiams puolime gavosi viskas; į varžovų krepšį skriejo tritaškiai, rezultatyviai užbaigiamos buvo atakos iš artimesnių atstumų. Per pirmas keletą minučių, vienas iš „Ataka“-Kauno Kolegija lyderių I.Dirda spėjo išprovokuoti tris varžovų pražangas. Taškus Kazlų Rūdos komandoje rinko kone visi aikštėje pasirodę krepšininkai. Pirmos atkarpos metu atakiečiai pataikė visus šešis tolimus metimus ir ją baigė surinkdami iš viso net 36 taškus, į savą krepšį praleisdami jų 20. Neatleido vadžių Kazlų Rūdos komandos krepšininkai ir antrajame kėlinuke. Jį dviem tritaškiais pradėjo J.Davniukas ir atakiečių persvara perkopė 20 taškų skirtumą – 42:20. Perkopus antrą šios atkarpos pusę į nogdauną pasiųsti VDU krepšininkai sugebėjo sužaisti atkarpą 8:0 ir sumažinti grėsmingai augusią Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 12 taškų – 51:39, tačiau iki kėlinuko pabaigos J.Davniuko ir M.Makausko tolimi metimai leido stabilizuoti padėtį ir antrąją dvikovos dalį T.Bietkio komandai pradėti turint 14 taškų persvarą – 60:46.

Varžovų reikalai trečios atkarpos metu į priekį nepasistūmėjo. Nors VDU pagerino žaidimą puolime, tačiau atitinkamą atsvarą sudarė ir Kazlų Rūdos komandos krepšininkai. Kėlinukui perkopus į antrą pusę atakiečiai be atsako surinko 8 taškus ir susigrąžino turėtą pranašumą – 78:56. Pernelyg atsipalaiduoti Kazlų Rūdos komanda negalėjo, nes iki atkarpos pabaigos VDU krepšininkai sumažino šį pranašumą iki 15 taškų – 81:66.

Varžovų ekipa ginklų nesudėjo ir ketvirtame kėlinuke mėgino dar labiau vytis atakiečius. Likus rungtyniauti keturioms minutėms, Kazlų Rūdos komandą nuo varžovų skyrė 10 taškų – 91:81. Tuomet K.Šarukas šveitė tritaškį, netrukus taškus pelnė G.Asačiovas ir „Ataka“-Kauno Kolegija vėl pradėjo tolti – 96:81. VDU ekipa daugiau nieko dvikovoje nebeišspaudė ir Kazlų Rūdos komanda šventė pergalę 101:86.

Kazlų Rūdos komandoje net šeši krepšininkai rinko dešimt ir daugiau taškų: M.Makauskas (24 taškai), J.Davniukas (18 taškų), I.Dirda, G.Asačiovas ir K.Šarukas – po 11 taškų, A.Kuzminskas  – 10 taškų. Naudingiausiai atakiečių gretose rungtyniavo 27 NB surinkęs M.Makauskas. I.Dirda tądien išprovokavo 7 varžovų pražangas, J.Davniukas atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Žvelgiant į komandinę statistiką, nors „Ataka“-Kauno Kolegija nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (25 vs 39), tačiau rečiau klydo (10 vs 15), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (25 vs 16), buvo gerokai taiklesni atakuojant krepšį tiek nuo dviejų taškų (17/25 (68 proc) vs 21/38 (55,2 proc)), tiek nuo trijų taškų (18/37 (48 proc) vs (9/27 proc)) zonų.

Tai, kas puikiai Kazlų Rūdos komandos krepšininkams sekėsi penktadienį, dingo kaip į balą šeštadienį. Rungtynėse su Nostra.lt-RKL „A“ lygos lyderiais, Biržų “Biržais” atakiečiams beveik niekas nesisekė. Nepataikant nei vieno tolimo metimo pirmoje rungtynių pusėje, baudas tuo metu metant mažiau nei 50 proc tikslumu, ne be problemų renkant taškus ir iš vidutinių nuotolių, sunku tikėtis kokios nors sėkmės. Dar pirmoje pirmo kėlinuko pusėje biržiečiams sėkmingai rungtyniaujant puolime, taškus renkant V.Sauliui, D.Rimkui, sumaniai atakose diriguojant D.Griškėnui, jie įgijo 8 taškų persvarą – 14:6. Tai privertė T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės, tačiau po jos varžovų persvara toliau be paliovos augo. Likus rungtyniauti trims minutėms, Biržai pirmavo 22:7. Iki kėlinuko pabaigos atakiečiai šį pranašumą aptirpdė iki 10 taškų – 24:14. Šiokio tokio optimizmo Kazlų Rūdos komandos stovykloje buvo antro kėlinuko pradžioje, kuomet puolime sėkmingesnį ruožą sužaidė M.Gelčius, G.Asačiovas, aptirpdydami aikštės šeimininkų persvarą iki 7 taškų – 27:20, tačiau tądien tai buvo vienintelė gera, bet greitai užmirštama žinia „Ataka“-Kauno Kolegija komandai. Atakiečiams sunku buvo stabdyti varžovų komandos lyderius, individualiai galingai žaidusį V.Saulį, D.Griškėną, kurių ekipa ne tik netrukus susigrąžino dviženklę persvarą, bet ir iki pirmos rungtynių pusės pabaigos įgijo 15 taškų pranašumą – 42:27.

Antroje rungtynių pusėje iš esmės pozityvių poslinkių Kazlų Rūdos komandos žaidime nebuvo. Varžovai rungtyniavo užtikrinčiau, buvo tikslesni, atakiečiai įkrito į keletos klaidų seriją. Pirmą tolimą metimą Kazlų Rūdos komanda pataikė tik ketvirtą trečio kėlinuko minutę, kuomet pasižymėjo G.Asačiovas. Prieš tai varžovų  20 taškų turėtą persvarą jis sumažino iki 17 taškų – 51:34. Čia pat ją taipogi tritaškiu atstatė D.Rimkus, o iki kėlinio pabaigos Biržų krepšininkai padidino pranašumą net iki 27 taškų – 67:40.

Paskutiniame ketvirtyje, po dar vieno Biržų komandos krepšininkų taiklaus tolimu metimo, jų persvara siekė ir 32 taškus – 72:40. Buvo akivaizdu, kad taškas liks lyderių rankose. Atakiečiai galėjo guostis tik tuo, kad rungtynių pabaigoje pavyko sumažinti šį lygos lyderių pranašumą ir palikti aikštę varžovams švenčiant pergalę 93:73.

Tądien rezultatyviausiu krepšininku „Ataka“-Kauno Kolegija gretose buvo 19 taškų surinkęs M.Gelčius. 13 taškų sukaupė M.Makauskas, 11 taškų – K.Šarukas, 10 taškų – D.Ratkus. Naudingiausiai rungtyniavo komandoje po 20 NB sukaupę M.Gelčius ir M.Makauskas.

Kazlų Rūdos komanda šiame mače laimėjo tik kovą dėl atšokusių kamuolių (34 vs 25), tačiau varžovai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 14), rečiau klydo (11 vs 15), kur kas sėkmingiau atakavo krepšį iš bet kurios aikštėje esančios zonos: baudų metimai (9/11 (81,8 proc) vs 24/36 (66,6)), dvitaškiai (27/40 (67,5 proc) vs 20/39 (51,2 proc)), tritaškiai (10/25 (40 proc) vs 3/20 (15 proc)).