Evaldas Vosylius – klasikinio Lietuvos štangos spaudimo su savo svoriu vicečempionas

Džiugi žinia Kazlų Rūdą ir jos apylinkes apskriejo rugpjūčio 14 dieną. Žolinių išvakarėse Pakruojyje vyko pastaraisiais metais išpopuliarėjusios Lietuvos klasikinio štangos spaudimo su savo svoriu čempionatas, kuriame varžėsi ir du mūsų savivaldybės jėgos sporto atstovai – Evaldas Vosylius ir Gytis Pikūnas.  

Ne vienose tokio rango varžybose dalyvavusiam E.Vosyliui šiais metais teko varžytis sunkesnėje svorio kategorijoje nei įprastai. Jeigu anksčiau kazlųrūdiečiui pavykdavo „tilpti“ į svorio kategoriją iki 66 kg, tai šiais metais teko iš esmės jėgas išmėginti su naujais, kito kalibro varžovais. E.Vosylius savo mėgiamoje, įprastinėje jėgos ištvermės rungtyje varžėsi svorio kategorijoje iki 74 kg.

Kazlų Rūdos sportininkas pademonstravo išties neprastus rezultatus. Trisdešimt šešerių metų E.Vosylius su 67 kg sveriančia štanga atliko 35 pakartojimus. Rungties nugalėtojui kazlųrūdietis nusileido 4 pakartojimais ir tapo šalies vicečempionu. Absoliučioje įskaitoje E.Vosylius su šiuo rezultatu pateko tarp penkių pajėgiausių šios rungties šalies sportininkų.

Kalbant apie individualų pasiekimą, įdomu pažymėti, kad tai jau ketvirtasis E.Vosyliaus iškovotas trofėjus. Ligšiol triskart kazlųrūdietis buvo lipęs ant nugalėtojo pakylos. Tiesa, kaip jau minėjome, tuomet tai būdavo lengvesnė svorio kategorija.

Praėjusiais metais E.Vosyliaus pademonstruoto 33 pakartojimų rezultato užteko pirmajai vietai. Šįmet Evaldas pagerino rezultatą dviem pakartojimais, atlikdamas juos ir su didesniu svoriu. Tai daug ar mažai? Pasak kalbinto sportininko, pandemija pasiekimams įtakos iš esmės jam neturėjo, kadangi kasdienis darbas šiam jėgos sporto entuziastui yra fiziškai sunkus, todėl kaip rodo rezultatai tonusą išlaikyti pavyko. Sportininkas paatviravo, kad iš esmės varžyboms pasiruošti pernelyg daug laiko nereikėjo, pakako gero mėnesio. Evaldas įsitikinęs, jeigu mažiau tektų dirbti ir atsirastų daugiau laiko sportui, galėtų peržengti ir 40 pakartojimų ribą. Juolab, kad Kazlų Rūdoje sportuojančiam jėgos sporto atstovui yra pavykę atlikti 42 pakartojimus. Na, o kas liečia šias varžybas, tai kol kas šiuose čempionatuose asmeninis geriausias rezultatas, kuriuo jis labai patenkintas.

Kazlų Rūdos bendruomenė, besidominti sportu, žino Evaldo Vosyliaus „silpnybę“ – mėgstamiausią jo atsispaudimų nuo lygiagrečių rungtį (o jų jis mostelėjęs „vienu prisėdimu“ net 261…, – aut. past.). Todėl paklaustas, ar dar sugrįžtų prie naujų šios rungties rekordų siekimo, pasak Evaldo, tokios motyvacijos ir paskatos neabejotinai būtų, jeigu tektų su kuo nors susilažinti. Nors iš esmės jis  ir neapleidžia pernelyg šios rungties. Šiai dienai jėgos sporto entuziastas siekiant rezultatų pats sau yra didžiausias motyvatorius. Šalia to daug prisideda ir šeima, kuri kasmet važiuoja kartu palaikyti kazlųrūdiečio, už ką E.Vosylius jiems dėkingas.

Šiose varžybose pagal galimybes pasirodė ir trisdešimtmetis Gytis Pikūnas. Jis varžėsi svorio kategorijoje iki 93 kg. Jis taipogi nesiskundė pasiektais rezultatais: sportininkas su 85 kg sveriančia štanga atliko 24 pakartojimus. Vietoje jėgos sporto atstovas taip pat nestovi, tai šiuo metu geriausias jo asmeninis pasiekimas. Be kita ko, tai buvo pirmosios jo tokio rango varžybos, į kurias neabejotinai dar Gytis sugrįš ne kartą ir tai darys vis su didesniu polėkiu. Tiesa, ilgu rengimosi ciklu varžyboms G.Pikūnas taipogi pasigirti negalėjo. Tam jis skyrė laiko iki varžybų likus porai mėnesių. Niekada motyvacijos stoka nesiskundęs jėgos sporto mėgėjas, dar nuo paauglystės save išmėginęs imtynėse, vėliau susidraugavo su „štangute“.