Futbolas. Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai draugiškame mače įveikė Alytaus „Dainavą“

Penktadienį Kazlų Rūdos „Šilo“ sirgalius aplankė dvi puikios žinios. Dar tos dienos popietę apskriejo karšta naujiena – futbolo klubas gavo licenciją dalyvauti šių metų LFF I lygos futbolo pirmenybėse!

Į jas S.Vikerto ir G.Jarmalavičiaus treniruojama komanda sugrįžta po ketverių metų pertraukos.

Na, o antroji taip pat maloniai nuteikianti žinia ta, kad Marijampolės Hikvision futbolo manieže penktadienio vakarą draugiškas rungtynes prieš Alytaus “Dainavą” “Šilo” futbolininkai baigė pergalingai, įveikę varžovus 3:1 (1:1).

Kazlų Rūdos komandos gretose pasižymėjo Ramūnas Mačežinskas, Ričardas Beniušis ir Justas Česnavičius.

Rungtynes prieš alytiškius “Šilas” pradėjo šia sudėtimi: Giedrius Zenkevičius, Deividas Karpavičius, Audrius Račkus, Darius Isoda, Haroldas Serbenta, Andrius Lekeckas, Mindaugas Minevičius, Audrius Brokas, Ramūnas Mačežinskas, Ričardas Beniušis, Tomas Raštutis.

Dvikovoje su “Dainava” taip pat kontrolinių rungtynių skonio ragavo Artiom Spelman, Airidas Sidaravičius, Ugnius Montvilas, Lukas Sipavičius, Justas Česnavičius, Tadas Kvietkauskas, Karolis Raškauskas.

Pirmajame kėlinyje nuo pat pirmų minučių dominavo Alytaus “Dainavos” futbolininkai, kurie buvo aštresni, tikslesni įžaidinėjant kamuolį.

Pirmąsias atakos bangas “Šilo” futbolininkai atlaikė tinkamai apsigindami prie savų vartų, tačiau patiems skintis kelią į atakas nebuvo lengva užduotis.

Pirmas įstabus epizodas Kazlų Rūdos komandai pasitaikė 10-ąją rungtynių minutę, kuomet kamuolį gavęs R.Beniušis mėgino veržtis į baudos aikštę ir prie pat jos linijos neleistinai buvo sustabdytas varžovo.

Baudos smūgį atliko A.Brokas. Jis perkėlė kamuolį per alytiškių pastatytą sienelę. Nors vartininkas kamuolį atrėmė, tačiau čia pat tykojęs kamuolio R.Mačežinskas pasiuntė jį į vartų tinklą ir “Šilas” išsiveržė į priekį – 1:0.

Prasileidusi įvartį, vos po minutės “Dainava” mėgino padėtį pataisyti. Jų atakos metu, vienam iš alytiškių pasitaikė galimybė smūgiuoti vos įskriejus kamuoliui į baudos aikštę, tačiau paskutinis jį lietė “Šilo” futbolininkas ir kamuolys skriejo už galinės linijos.

Na, o po kampinio, iš baudos aikštės prieigų smūgiuotą kamuolį G.Zenkevičius sugavo.

Kėlinio viduryje pasidarbuoti vėl teko “Šilo” vartininkui, kuomet baudos aikštėje skersuotą kamuolį galva į vartus mėgino nukreipti atakos smaigalyje atsidūręs “Dainavos”

futbolininkas.

G.Zenkevičius tinkamai sureagavo ir kamuolį vėl sugavo.

Toliau sekė pora standartinių situacijų, baudos smūgių, varžovų aikštės pusėje, tačiau didesnio pavojaus jų vartų saugumui nekilo, alytiškiai apsigynė, o čia pat ir išlygino rezultatą.

23-ąją minutę kairėje baudos aikštės zonoje pralaužęs gynybą “Dainavos” futbolininkas atliko perdavimą, siųsdamas kamuolį tolimo vartų virpsto link ir šį “uždarė” komandos kolega – 1:1.

Pirmam kėliniui perkopus į antrą pusę, varžovai vos nepersvėrė rezultato. 30-ąją minutę prie pat vartininko aikštelės gavęs kamuolį alytiškis užsimojęs smūgiavo, tačiau paskutinę akimirką pasiaukojančiai sužaidęs A.Račkus krito po kamuoliu ir jį blokavo.

Į šį epizodą “Šilo” futbolininkai atsakė 35-ąją minutę. Baudos aikštėje su kamuoliu buvęs R.Mačežinskas atliko perdavimą atgal į prieigas A.Brokui, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Kėliniui skaičiuojant paskutines minutes, aštrų epizodą sukūrė Alytaus komanda. Atakos smaigalyje atsidūręs “Dainavos “ futbolininkas atskriejusį aukšta trajektorija kamuolį galva nukreipė į “Šilo” vartų plotą, tačiau čia pat buvęs G.Zenkevičius jį numušė.

Antrojo kėlinio pirmas minutes vėl galingiau pradėjo alytiškiai. 47-ąją minutę puikų meistriškumą pademonstravo G.Zenkevičius, kuomet iš baudos aikštės prieigų į tolimą vartų kamputį buvo siunčiamas kamuolys. „Šilo“ vartininkas atlikdamas šuolį kamuolį numušė.

Vos po minutės kažkuo panašiu pamėgino atsakyti ir Kazlų Rūdos komanda. Kairiu kraštu su kamuoliu kūręs H.Serbenta atliko perdavimą ties 16 m zona buvusiam R.Mačežinskui, tačiau šio smūgiuotą kamuolį be didesnių problemų vartininkas sugavo.

Ilgainiui alytiškių atakų aštrumas slopo, „Šilo“ vienuolikės veiksmai tapo aktyvesni.

64-ąją rungtynių minutę prie „Dainavos“ vartų buvo keliamas kampinis. J.Česnavičius nuo jo gairelės siuntė kamuolį į baudos aikštę. Joje nuo vieno iš futbolininkų atšokęs kamuolys skriejo link R.Beniušio, kuris aukštai iškėlęs koją nukreipė kamuolį į vartų tinklą – 2:1.

Vos po minutės alytiškiai gavo dar vieną kirtį. Kazlų Rūdos komandos atakos metu baudos aikštės prieigose kamuolį gavęs R.Beniušis atliko perdavimą į dešinę baudos aikštės zoną J.Česnavičiui, kuris įsiveržęs į baudos aikštę pasiuntė kamuolį į vartų tolimą kampą, padidindamas „Šilo“ persvarą iki dviejų įvarčių – 3:1.

Per likusį rungtynių laiką įstabesnių epizodų, galėjusių pakoreguoti dvikovos kursą neužfiksuota, „Šilas“ šventė antrą pergalę iš trijų galimų šiame pasirengimo cikle.