Krepšinis. Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ – RKL „B“ diviziono TOPSPORT Taurės pusfinalyje!

Kazlų Rūdos “SC-Atakos” krepšininkams – lemtingų kovų metas. Kovų, kuriose yra tik vienas hamletiškas klausimas “būti ar nebūti…”, ir iš to išplaukiantis tik vienas atsakymas…

Pirmadienio vakarą ši dilema buvo sprendžiama T.Bietkio vadovaujamai komandai RKL “B” diviziono TOPSPORT Taurės ketvirtfinalio rungtynėse su Šiaulių “Saule-SG”, kurių gretose rungtyniavo ir Lietuvos milžinas, 224 cm Jonas Paukštė.

Sporto centro salėje jau senokai buvo tokių emocinių kalnelių, kokios buvo patirtos kovo 8-ąją..

Džiugu pažymėti, kad Kazlų Rūdos komanda po didelių audrų pasiekė kitą krantą – įveikė šiauliečius rezultatu 84:75 (24:21; 20:23; 19:18; 21:13) ir pateko į TOPSPORT Taurės pusfinalį.

Rungtynės vyko permainingai. Susikoncentravusi ir ryžtingai jas pradėję aikštės šeimininkai po taiklių J.Davniuko metimų, išsiveržė į priekį 5:0. Čia pat varžovai atsakė 4 taškais.

“SC-Atakos” vienam iš lyderių J.Davniukui netrukus į pagalbą suskubo U.Nikitinas, kuris pataikė tolimą metimą, o čia pat perėmęs kamuolį ir nuskuodęs prie varžovų krepšio dar pora taškų pridėjo A.Liepuonis, sugražindamas sukurtą persvarą – 10:5.

Kazlų Rūdos komandos lyderis, J.Davniukas netrukus vėl baudė varžovus taikliais metimais ir akimirkai “SC-Atakos” persvara ūgtelėjo iki 10 taškų – 19:9.

Deja, susizgribę varžovai, neleido daugiau atitrūkti ir iki kėlinuko pabaigos sumažino T.Biekio komandos pranašumą iki 3 taškų – 24:21.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis aikštės šeimininkų puolimą įžiebti mėgino Lukas Balčiūnas – 26:21. O netrukus dar vieną tolimą metimą smeigė aikštėje vos pasirodęs J.Davniukas – 29:21.

Į tai šiauliečiai atsakė taip pat pora taiklių metimų, priversdamas T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės.

Deja, po jos reikalai geriau klostėsi Šiaulių krepšininkams. Jie iki kėlinuko vidurio ne tik lygino rezultatą, bet netrukus įgijo ir 5 taškų pranašumą – 31:36.

Tokias sąlygas jie susikūrė kibiau pradėdami gintis ir sugebėdami pataikyti savuosius metimus. Tuomet jau į atlapus kibo ir aikštės šeimininkai, kurie panaikino varžovų kuriamą pranašumą.

Po R.Grėbliūno taiklaus metimo, rezultatas švieslentėje buvo 37:37. Taip koja kojon abi komandos žingsniavo iki pirmos rungtynių dalies pabaigos. Ji baigėsi lygiosiomis – 44:44.

Taškas į tašką rungtynės vyko ir trečiojo kėlinuko primomis minutėmis, tračiau ilgainiui Kazlų Rūdos komandai nesisekė pataikyti baudos metimų, nepavyko išvengti ir klaidų, taip pat keletas metimų iš standartinių padėčių skriejo pro šalį.

Tokiu būdu “Saulė-SG” susikrovė 7 taškų pranašumą – 51:58.

Charakterį ir atkaklumą demonstravę Kazlų Rūdos komandos krepšininkai nepasimetė ir iki kėlinuko pabaigos sugebėjo grįžti į rungtynes.

Iki jo pabaigos Kazlų Rūdos komanda sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir lemiamą atkarpą pasitikti turint minimalią, vieno taško persvarą – 63:62.

Ketvirto kėlinuko pirmomis minutėmis vėl Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai įkrito į miniduobelę – niekaip nesisekė pataikyti iš tolimo atstumo į varžovų krepšį, visa eilė metimų skriejo pro šalį.

Laimė, šį rungtynių komponentą “SC-Ataka” mėgino kompensuoti gera gynyba, perimtais kamuoliais ir atakas mėginant užbaigti iš artimesnių atstumų. Tokiu būdu aikštės šeimininkams pavyko turėti šiokią tokią persvarą – 74:71.

Lemtingas lūžis mače įvyko rungtyniauti likus kiek daugiau nei dviems minutėms. Pagaliau ledus pralaužė nuo trijų taškų zonos M.Sadauskas, po kurio metimo Kazlų Rūdos komandos persvara šoktelėjo iki 8 taškų – 79:71.

Tiesa, nerimo įnešė 5-ąją pražangą gavęs M.Gelčius. Tiek pat jų turėjo ir L.Balčiūnas. Kapsint paskutinėms rungtynių minutėms varžovai dar pamėgino lipti ant kulnų, tačiau netrukus dūrį gavo, kuomet tolimą metimą smeigė Jaunius Davniukas ir “SC-Ataka” po atkaklaus mačo iškovojo pergalę rezultatu 84:75.

Rezultatyviausias krepšininkas nugalėtojų gretose buvo Jaunius Davniukas. Jis surinko 22 taškus. Kazlų Rūdos komandos lyderis išsiskyrė ir naudingumu (23 NB).

Svariai prie “SC-Atakos” pergalės prisidėjo ir Ugnius Nikitinas, surinkęs 12 taškų ir 16 NB.

Tiek pat taškų pridėjo Mantas Sadauskas. Matomas aikštėje buvo ir Rokas Grėbliūnas, surinkęs 15 NB bei pelnęs 11 taškų.

Žvelgiant į komandinius statistinius rodiklius įdomu tai, kad nepaisant fakto, kad šiauliečių ekipa mače turėjo 224 cm ūgio J.Paukštę, kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo Kazlų Rūdos komanda – 39 vs 36.

“SC-Ataka” atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų (15 vs 12), perėmė gerokai daugiau kamuolių (22 vs 8), beveik dvigubai rečiau klydo (15 vs 29).

Na, o TOPSPORT Taurės pusfinalio rungtynės vyks kovo 11 dieną Jurbarke, kuriame Kazlū Rūdos “SC-Ataka” susirems 14.00 su Radviliškio “Radviliškiu-ŠSPC”.