Futbolas. Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams rungtynės su Vilniaus BFA nesusiklostė

Kontrolinių dvikovų ciklą toliau tęsia G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda.

Po praėjusį savaitgalį iškovotos pergalės prieš Marijampolės „Sūduvos“ dublerius rezultatu 3:1, šįkart šeštadienį vykusiame mače „Šilui“ rezultatu 0:4 (0:2) teko pripažinti Vilniaus BFA komandos pranašumą.

Dvikovą Kazlų Rūdos futbolininkai pradėjo šia sudėtimi: Modestas Kulikauskas, Audrius Račkus, Darius Isoda, Lukas Karpavičius, Haroldas Serbenta, Tadas Kvietkauskas, Andrius Lekeckas, Audrius Brokas, Ričardas Beniušis, Mindaugas Minevičius, Tomas Raštutis.

Vėliau rungtyniavo ir kiti „Šilo“ futbolininkai (Artiom Spelman, Giedrius Zenkevičius, Ramūnas Mačežinskas…) nebuvo šiame mače keleto žaidėjų: Gyčio Urbos, Tomo Janušausko, Ugniaus Montvilo, negalėjo rungtyniauti ir iškritęs ko gero ne vienai savaitei iš varžybų ciklo Ignas Raštutis…

Rungtynės buvo gana dinamiškos, nemažai puolimo arsenalo galimybių demonstravo tiek viena, tiek kita komanda.

Dvikovos pradžia tokio scenarijaus, kokiu ji susiklostė Kazlų Rūdos komandai nežadėjo, nes jau 2-ąją rungtynių minutę neblogą galimybę „atsidaryti“ turėjo „Šilo“ futbolininkai, kuomet iš dešinio krašto L.Karpavičiaus tolimo virpsto link siunčiamą kamuolį mėgino „uždaryti“ šoktelėjęs prie BFA vartų M.Minevičius, tačiau pataikyti Kazlų Rūdos komandos futbolininkui į vartų plotą nepavyko.

Čia pat apmaudžia klaida prie Kazlų Rūdos komandos vartų pasinaudojo vilniečiai. Perduodant kamuolį nuo savų vartų, nepavyko jo tinkamai užvaldyti vienam iš „Šilo“ futbolininkų ir perėmę jį BFA futbolininkai akimirksniu atsidūrė baudos aikštėje ir pasiuntė kamuolį į M.Kulikausko ginamų vartų tinklą – 0:1.

Šią klaidą vos po minutės pamėgino puolimo linijoje su kamuoliu atsidūręs A.Brokas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

8-ąją rungtynių minutę aštrų reidą surengė aikštės šeimininkai, kuomet vienas iš futbolininkų sugebėjo prasibrauti su kamuoliu į baudos aikštę ir atliko stiprų smūgį, tačiau kamuolį M.Kulikauskas sugavo.

18-ąją minutę vėl nebloga galimybė užpulti pasitaikė „Šilo“ futbolininkams.

Į dešinį kraštą gavęs kamuolį baudos aikštėn veržėsi su juo M.Minevičius, tačiau niekaip nepavyko atlikti deramai perdavimo komandos kolegoms. Varžovai sugebėjo kamuolį nukreipti už galinės linijos.

Kaip jau minėjome, įvykių sūkurys sukosi nuo vienų prie kitų vartų. 21-ąją minutę aukštąjį pilotažą pademonstravo M.Kulikauskas, kuomet vienas iš vilniečių futbolininkų galingu smūgiu siuntė kamuolį į tolimą viršutinį kampą.

„Šilo“ vartininkas, atlikdamas šuolį, sugebėjo kamuolį numušti už galinės linijos. Po keletos minučių puikią progą išlyginti rezultatą turėjo Kazlų Rūdos komanda.

Po A.Račkaus perdavimo iš aikštės gilumos, prieš vartus su kamuoliu atsidūrė M.Minevičius, tačiau jo smūgiuotą kamuolį BFA vartininkas atrėmė.

Besibaigiant pirmam kėliniui, 39-ąją minutę iš savų vartų tinklo kamuolį visgi teko traukti „Šilo“ vartininkui. Vilniaus futbolininkų rengiamos atakos metu, Kazlų Rūdos komandos gynybą pavyko suardyti varžovams dar baudos aikštės prieigose.

Šiems sužaidus sienelę, atakos smaigalyje atsidūręs vilnietis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 0:2.

Paskutinę kėlinio minutę švelninti padėtį galėjo „Šilo“ futbolininkai, kuomet prie pat baudos aikštės zonos buvo skirtas baudos smūgis, tačiau A.Broko siunčiamą kamuolį į apatinį vartų kampą Vilniaus komandos vartininkas sugebėjo numušti.

Antrajame kėlinyje aštrių epizodų sumažėjo, bet ji vėl palanki buvo vilniečiams. Ši rungtynių dalis nemaloniu akibrokštu prasidėjo „Šilo“ futbolininkams 47-ąją minutę.

Tuomet buvo keliamas kampinis prie Kazlų Rūdos komandos vartų. Nuo kampinio gairelės siunčiamas kamuolys prasprūdo pro eilę futbolininkų ir įskriejo į tolimą Kazlų Rūdos vartų kampą – 0:3.

Į tai „Šilo“ futbolininkai atsakyti mėgino 55-ąją minutę, kuomet po R.Beniušio galva atlikto perdavimo į dešinį kraštą, baudos aikštėje su kamuoliu atsidūrė J.Česnavičius, tačiau deramas smūgis Kazlų Rūdos komandos futbolininkui nesigavo.

78-ąją minutę labai neblogą perdavimą atliko antrame kėlinyje aikštėje pasirodęs A.Sidaravičius. Jis kamuolį siuntė už gynėjų nugarų atsidūrusiam „Šilo“ gynėjų grandies futbolininkui, tačiau vėlgi  smūgiuotas kamuolys baudos aikštėje tiesiog „nusipjovė“ šiam nuo kojos.

Vos po poros minučių Kazlų Rūdos komandos futbolininkas, kurdamas su kamuoliu kairiu kraštu, mėgino skersuoti jį į baudos aikštę, tačiau joje „siuntinuko“ sulaukusio R.Mačežinsko smūgiuotas kamuolys švilpė virš vartų.

Taigi, Kazlų Rūdos komanda susikurtomis progomis nepasinaudojo, tuo tarpu vilniečiai didžiąją dalį jų realizavo. Jie ir užbaigė rungtynes įmušdami dar vieną įvartį.

Paskutinės atakos metu vienas iš varžovų futbolininkų sugebėjo pranerti kaire „Šilo“ baudos aikštės zona ir pasiųsti kamuolį  į vartų kamputį – 0:4.