Futbolas. Rezultatyviose draugiškose rungtynėse „Šilas“ įveikė „Kauno Žalgirį B“

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, besirengiantys šių metų LFF I lygos kovų maratonui, šeštadienio vakarą Kauno futbolo manieže sužaidė jau ketvirtąsias kontrolines rungtynes.

G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda pasiekė pergalę akistatoje prieš Kauno „Kauno Žalgirį B“.

Rungtynes „Šilas“ laimėjo rezultatu 6:3 (2:2). Kazlų Rūdos komandoje hetriku pasižymėjo Ričardas Beniušis, dubliu – Justas Česnavičius, įvartį pridėjo Audrius Brokas.

Laikinojoje sostinėje viešėję „Šilo“ futbolininkai įsibėgėjo ne iš karto. Patrauklesnį akiai futbolą G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda demonstravo tik antrajame kėlinyje.

Pirmoje rungtynių pusėje savo potencialo Kazlų Rūdos komandai pademonstruoti ne itin sekėsi, varžovai rungtyniavo estetiškiau.

Dvikova vyko gana permainingai, kamuolį kontroliuojant tai vienai tai kitai komandai. Per pirmas 10 rungtynių minučių aikštės šeimininkai sugebėjo pora kartų siųsti kamuolį „Šilo“ vartų link.

Pirmuoju atveju kamuolys į vartų plotą nepataikė, antruoju – kamuolį sugavo L.Jasinskas.

Į tai 12-ąją minutę smūgiu iš baudos aikštės prieigų atsakė J.Česnavičius, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Pirmi „prisišaudė“ Kauno komandos futbolininkai. 15-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų smūgiuotas kamuolys skriejo į viršutinį „Šilo“ vartų kampą.

Kamuolio L.Jasinskas nesiekė ir šis suspurdėjo vartų tinkle – 0:1.

Po praleisto įvarčio aštresnių epizodų puolime padaugėjo ir iš „Šilo“ komandos pusės, tačiau realiai padėčiai pataisyti Kazlų Rūdos komandai prireikė beveik kėlinio.

39-ąją minutę po eilinio A.Spelman „kūrenimo“ su kamuoliu kairiu kraštu, skersuojant jį į varžovų baudos aikštę, joje šoktelėjęs R.Beniušis kamuolio nesiekė, tačiau už jo buvęs gana iš aštraus kampo kamuolį į tolimą vartų kampą pasiuntė J.Česnavičius  – 1:1.

Vos po minutės „Šilo“ futbolininkai surengė dar vieną rezultatyvią ataką. Kauno komandos baudos aikštėje aukšta trajektorija atskriejusį kamuolį R.Beniušis galva „numetė“ į dešinę baudos aikštės zoną J.Česnavičiui, kuris čia pat ir persvėrė „Šilo“ komandos rezultatą – 2:1.

Visgi baigti kėlinio pirmaujant Kazlų Rūdos komandai nepavyko. 41-ąją minutę baudos aikštės prieigose prarastu kamuoliu pasinaudojo „Kauno Žalgirio B“ futbolininkai, kurie akimirksniu atsidūrė Kazlų Rūdos baudos aikštėje ir rezultatą išlygino – 2:2.

Kur kas daugiau žaidimo kokybės „Šilo“ stovykloje atsirado antrame kėlinyje. Kazlų Rūdos komanda perėmė kamuolio kontrolę, pradėjo daugiau dominuoti ir susikurtas progas vertė įvarčiais.

Persverti rezultatą „Šilo“ komandos naudai jau 53-ąją minutę sąlygas sukūrė antrame kėlinyje pasirodęs A.Brokas. Nors jo iš baudos aikštės prieigų smūgiuotą kamuolį Kauno komandos vartininkas atrėmė, tačiau čia pat jį užgulė du „Šilo“ futbolininkai. Kartojant smūgį, kamuolį į vartų tinklą pasiuntė R.Beniušis – 3:2.

Įsisiūbavusio Kazlų Rūdos komandos puolimo bangos Kauno komandos futbolininkai neatlaikė ir 67-ąją minutę. Po puikaus D.Isodos reido kairiame krašte ir jo juvelyriškai tikslaus perdavimo kamuolį siunčiant tolimo vartų virpsto link, jį galva meistriškai į viršutinį vartų kampą pasiuntė R.Beniušis – 4:2.

Nepraėjus nei dešimt minučių vėl puolime apie save priminė „Šilo“ futbolininkai. Atakos smaigalyje kamuolį gavęs R.Mačežinskas užsikirto jį baudos aikštėje, tačiau smūgis gavosi ne itin stiprus ir vartininkas kamuolį sugavo.

Dar vienu įvarčiu „Šilo“ pranašumą 78-ąją minutę padidino A.Brokas. Jo atliekamas baudos smūgis iš „Kauno Žalgirio B“ baudos aikštės prieigų buvo realizuotas visu 100 procentų.

„Šilo“ saugas „perkėlė“ kamuolį per varžovų pastatytą sienelę ir šis pasiekė vartų tinklą – 5:2.

Deja, Kazlų Rūdos komanda netrukus irgi neišvengė klaidos. 79-ąją minutę kamuolį nuo savų vartų mėgino „išnešti“ antrame kėlinyje pasirodęs G.Zenkevičius, tačiau šis atsimušė į varžovą ir aikštės šeimininkų futbolininkui beliko nukreipti kamuolį į vartus – 5:3.

Čia pat „Šilo“ futbolininkai atstatė trijų įvarčių pranašumą: 80-ąją minutę Kazlų Rūdos atakos smaigalyje kamuolį gavęs R.Beniušis pasiuntė jį į Kauno komandos vartus ir rezultatas tapo 6:3.

Dar vieną įvartį „Šilo“ futbolininkai galėjo įmušti jau paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Puikų perdavimą į laisvą zoną, į dešinį kraštą iš R.Mačežinsko gavo D.Karpavičius, kuris vos įkirtęs į baudos aikštę pamėgino kamuolį siųsti tolimo virpsto link, tačiau kamuolys pro pat jį ir prariedėjo.

Rungtynės baigėsi, Kazlų Rūdos komanda aikštę paliko pasirengimo cikle iškovodama trečią pergalę iš keturių galimų.

„Šilo“ komanda rungtynes pradėjo šia sudėtimi: Lukas Jasinskas, Audrius Račkus, Darius Isoda, Ilya Tsyvilko, Haroldas Serbenta, Andrius Lekeckas, Tadas Kvietkauskas, Ričardas Beniušis, Justas Česnavičius, Mindaugas Minevičius, Artiom Spelman.

Antro kėlinio pradžioje aikštėje pasirodė Audrius Brokas, Lukas Sipavičius, Deividas Karpavičius, Giedrius Zenkevičius, Ugnius Montvilas, Tomas Raštutis, Ramūnas Mačežinskas. Rungtynėse taip pat į žaidimą įsiliejo Airidas Sidaravičius, Karolis Raškauskas.