G.Jarmalavičius: „Visą savo žaidimą modeliuojam taip, kad kamuolys rastų R.Beniušį“

Trijų pralaimėjimų seriją nutraukę ir per pastarąsias dvi savaites „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ dublerius įveikę Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai Pirmos lygos turnyro lentelėje jau užsiropštė ant aštuntojo laiptelio.

 

Šios pergalės taip pagerino komandos trenerių ir futbolininkų nuotaikas, kad jie pasiruošę kopti dar aukščiau.

 

„Visada po pergalių būna pakilimas. Tuomet ir šypsenų daugiau, ir rūbinėje juoko netrūksta, ir visi galvoja, kaip tokį tempą išlaikyti ir kitose rungtynėse.

 

Visame sporte ir netgi gyvenime taip jau būna, kad kai sekasi, tai sėkmę nori išlaikyti kuo ilgiau“, – apie šešiais taškais virtusias paskutines dvejas rungtynes sakė komandos vyriausiasis treneris Gedeminas Jarmalavičius.

 

„Šilo“ blogiausia atkarpa šiame sezone buvo sužaista tuomet, kai komandai teko jėgas išbandyti su dviem stipriausiomis lygos komandomis – „Šiauliais“ ir „Jonava“.

 

„Kad ir kokios geros šios komandos, tačiau visiškai nenorėčiau sumenkinti paskutinių mūsų varžovų. Ypač „Žalgirio B“ vaikinų, kurie moka žaisti futbolą ir tą daro tikrai užtikrintai. Aš galvoju, kad ne varžovai, o mūsų pačių kitoks žaidimas mums garantavo taškus.

 

Po nesėkmių pakoreagavau treniruočių procesą – vyresniems jas padariau lengvesnes, jaunimą labiau paspaudžiau. Taip pat spaudimo davė ir „Žalgirio“ vardas. Niekas pas mus neakcentuoja, kad tai B komanda, kaip tik akcentuojame, kad tai yra „Žalgiris“.

 

Buvau žiūrėjęs jų kelias rungtynes, todėl puikiai žinojome ir jų stipriąsias puses. Aišku, kartais žinoti neužtenkta – pavyzdžiui, Vilius Piliukaitis įmušė iš toli, nors ne kartą akcentavau, kad jam smūgiuoti leisti negalima.

 

Kitas dalykas – daug dėmesio skyrėme savo taktikai. Mes visą žaidimą modeliuojame taip, kad kamuolys pasiektų R.Beniušį. Pirmasis įvartis į žalgiriečių vartus ir krito būtent toks, kokį atidirbinėjome treniruotėse. Turint tokį žaidėją, kitaip elgtis tiesiog neturime teisės“, – pasakojo G.Jarmalavičius.

 

Šį šeštadienį „Šilo“ ekipos laukia dar vienas Pirmos lygos naujokas – Klaipėdos „Neptūnas“. Uostamiesčio komanda šiuo metu su šešiais iškovotais taškais per šešerias rungtynes yra vienu laipteliu žemiau nei „Šilas“.

 

„Čempionatas tik įsibėgėja, tad bus dar visko. Kalbant apie „Neptūną“, tai dvejas šios komandos rungtynes mačiau, bet rimtos analizės dar nedariau. Be abejo, ruošimės taip, kad nugalėtumėm.

 

Aišku, svarbiausia, kad būtumėm sveiki, bet taip pat svarbu yra norėti laimėti dar ir dar. Neabejoju, kad „Neptūnas“ kels tokį patį tikslą, tad turėtų būti įdomu“, – reziumavo G.Jarmalavičius.