Aronas Kestenis – Muaythai šalies vicečempionas

Džiugu pažymėti, kad Kazlų Rūda turi išties perspektyvaus jaunimo. Vienas iš tokių 2003 metais gimęs Kazlų Rūdos K.Griniaus gimnazistas Aronas Kestenis.

 

Dar vaikystėje pradėjęs lankyti futbolo treniruotes, taip pat mokęsis dziudo imtynių meno sporto centre, atėjo diena, kai sporto klube „Giria“ Aronas pradėjo gvildenti ir Muaythai kovos meno paslaptis.

 

Šiuo metu gerai žinomam kovos menų pasaulyje Kauno „Titano“ klubui atstovaujantis kazlųrūdietis iššovė išties neprastai. Praėjusį savaitgaly Panevėžyje vykusiame Muaythai šalies čempionate svorio kategorijoje iki 57 kg pas tituluotą trenerį Sigitą Gaižauską sportuojantis A.Kestenis tapo Lietuvos vicečempionu.

 

Pasak kalbinto šios sporto šakos specialisto, Aronas visai neseniai pradėjo eiti kovotojo keliu. Jaunas vaikinas turi tvirtą charakterį, žino ko nori ir kartu dirbant bus galimybių iškovoti ne vieną skambią pergalę.

 

Paklaustas, ko pritrūko Aronui iki pirmosios vietos, trenerio teigimu, pajėgiam savo svorio kategorijos sportininkui pritrūko tiesiog patirties. Kazlųrūdiečiui tai pirmasis toks čempionatas.

 

Didžiulę varžybinę patirtį ir daug svarbių pergalių bei titulų iškovojęs S.Gaižauskas, kalbėdamas apskritai apie šiuolaikinį jaunimą, pažymėjo, kad neretai pasigenda iš jo kantrybės ir užsispyrimo.

 

Pasak trenerio, norint pasiekti aukštų rezultatų, reikia paaukoti daug laiko, jėgų ir išties daug išlieti prakaito. Kalbėdamas apie Aroną, treneris mato savo ugdytinio akyse užsidegimą, norą tobulėti ir nepaisant to, kad vaikinas dar jaunas, jis turi tvirtą valią ir žino, ko nori.

 

Savo ruožtu pakalbinome ir jaunąjį kazlųrūdietį:

 

Kuo patraukė Muaythai sporto šaka lyginant su kitomis? Kaip atėjai į ją? Kiek metų esi šiame sporte?

 

Muaythai mane sudomino dėl savo smūgių įvairovės Jie atliekami ne tik rankomis, bet ir kojomis, alkūnėmis ir keliais, taip pat šis sportas turi įdomias tradicijas, ritualus, savito stiliaus muziką.

 

Šia sporto šaka pradėjau užsiimti maždaug prieš keturis metus. Pamatęs trenerio Jauniaus Mincevičiaus skelbimą Facebooke apie naujas treniruotes Kazlų Rūdoje, iškart susidomėjau, kadangi nuo mažens domiuosi kovos menais.

 

Ar turi lygiaverčių partnerių treniruotis? Ar „augti“ kaip sportininkui jie padeda…?

 

Šiuo metu Kazlų Rūdos sporto klube ”Giria”, kuriame vyksta Muaythai treniruotės, neturiu savo svorio kategorijos partnerio, bet sportuodamas Kauno klube ”Titanas”, tikrai yra aukšto meistriškumo sportininkų, su kuriais galiu treniruotis ir augti kaip sportininkas.

 

Anksčiau lankei dziudo imtynes, futbolą… Kaip manai, ką davė minėtos sporto šakos dabar kultivuojamam Muaythai?

 

Anksčiau lankytos sporto šakos prisidėjo prie ištvermės, greičio, susikaupimo, pareigingumo ugdymo. Ruošiantis varžyboms šios savybės yra būtinos. Per Muaythai einame į „klinčą“ (situacija, kai abu priešininkai laiko vienas kitą už rankų arba per liemenį), panašiai judama ir per dziudo imtynes. 

 

Dalyvavai nacionaliniame Muaythai čempionate… Ar tai pirmos tavo varžybos? Kaip vertini savo pasirodymą ir ko tikėjaisi prieš jas…?

 

Apskritai varžybos nėra pirmos. Prieš šias varžybas jaudinausi, savo pasirodymą vertinu gerai. Tikėjausi gražios, garbingos kovos, taip ir įvyko.

 

Kokie artimiausi varžybinės veiklos planai…?

 

Šiuo metu ruošiuosi varžyboms, kurios vyks Vilniuje gegužės 29-30 dienomis ”Vilniaus Mero taurė 2021”.

 

Esi šios sporto šakos meistriškumo ugdymo kelyje. Kaip manai, kiek jame prie savo sėkmės prisidedi tu ir kiek treneris?

 

Manau, kad tiek aš, tiek treneris Sigitas Gaižauskas, kuris yra daugkartinis Lietuvos ir Europos bei pasaulio čempionas, įdedame daug sunkaus darbo ir pastangų treniruotėse, ruošiantis varžyboms.

 

Ar turi sportininkų autoritetų? Į ką norėtumei lygiuotis?

 

Autoritetas yra mano treneris – Sigitas Gaižauskas. Taip pat Muaythai sporte yra daug stiprių kovotojų į kuriuos norėčiau lygiuotis kaip sportininkas.

 

Iki mokyklos baigimo lieka ne taip jau ir daug metų… Kokie planai, lūkesčiai, svajonės…?

 

Dėl tolimesnių mokslų ir profesijos pasirinkimo kol kas nesu apsisprendęs, planuoju nuvykti į Tailandą ir gilinti savo žinias apie Muaythai kovos menus.

 

Koks tavo laisvalaikis, hobis? Kuo domiesi?

 

Laisvalaikį leidžiu su draugais arba žaisdamas kompiuterinius žaidimus. Prieš karantiną būdavo skautiškos veiklos, bet dabar viskas sustabdyta.

 

Kovinės sporto šakos siejamos santykinai su didesne rizika traumuotis. Ar esi turėjęs traumų? Koks tėvų požiūris į tavo pasirinkimus..?

 

Rimtų traumų nesu turėjęs. Tėvai neturi nieko prieš šį sportą, kadangi mano tėtis sportuoja su manimi.

 

Jei nebūtų Muaythai, kas būtų tada…?

 

Jeigu ne Muaythai manau, būčiau pasilikęs ten kur ir pradėjau kovos menus – dziudo, pas trenerį Aleksandrą Kolkatovą.

 

Ir pabaigai, kam esi/jautiesi dėkingas už esamus/būsimus savo pasiekimus…?

 

Labai dėkingas esu savo treneriams, savo tėvams ir draugams kurie žiūri mano kovas, skatina ir palaiko. Visų palaikymas man yra labai svarbus. Dėkoju visiems!