I.Raštučio „hetrikas“ ir trys „Šilo“ taškai Vilniuje

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai nepraranda vilčių LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse įsisprausti į geriausių lygos komandų trejetuką. Šeštadienį Vilniuje G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda nuraškė tris taškus dvikovoje su aikštės šeimininkais, BFA futbolininkais. Varžovai buvo įveikti rezultatu 4:1 (3:1). Ledus ledlaužiu prakirto Kazlų Rūdos komandą į priekį išvesdamas vienas rezultatyviausių lygos futbolininkų R.Beniušis, na o „hetriką“ šiame mače pridėjo geriausias sezono rungtynes sužaidęs Ignas Raštutis.

Likus dviems turams iki pirmenybių finišo, „Šilo“ komanda „apšoko“ Vilniaus „Žalgirio“ dublerius, kurie pastarajame ture rezultatu 1:2 nusileido lygos lyderiams Jonavos futbolininkams. Kazlų Rūdos komanda vienu tašku lenkia ir Panevėžio dublerius. Tiesa, pastarieji sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Rungtynės su BFA futbolininkais buvo gana dinamiškos. Teritorinę persvarą laikas nuo laiko turėjo tai viena, tai kita komanda, tačiau atakų aštrumas kur kas solidesnis buvo iš „Šilo“ komandos pusės, kurios virto ne vienu įvarčiu į Vilniaus BFA komandos vartus.

Jau 3-ąją rungtynių minutę teko gerokai pasidarbuoti E.Černiavskij, kuomet po H.Serbentos skersuoto kamuolio iš kairiojo krašto, baudos aikštėje galva kamuolį į vartus pamėgino nukreipti R.Beniušis. Vartininkas kamuolį sugavo.

Visgi įvarčio ilgai laukti neprireikė. 9-ąją minutę dešiniu kraštu kūręs su kamuoliu jį skersavo I.Raštutis. Rezultatyviausias „Šilo“ futbolininkas R.Beniušis neprašovė – kamuolį galva pasiuntė į vartų kampą – 1:0.

Po keletos minučių Kazlų Rūdos komanda pranašumo vos nepadvigubino. „Šilo“ futbolininkams lankantis varžovų aikštės pusėje, kamuolį R.Beniušiui „pakabino“ Audrius Brokas. Po smūgio galva, gana desperatiškomis vartininko pastangomis jis buvo numuštas už galinės linijos, aikštės šeimininkai atsipirko kampiniu.

Deja, vos po poros minučių rezultatą aikštės šeimininkai išlygino. BFA greitos atakos metu, po aštraus perdavimo iš dešinio krašto, kamuolį pamėgino už galinės linijos pasiųsti vienas iš „Šilo“ gynėjų, tačiau šis po jo kontakto įriedėjo į vartų tinklą – 1:1.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkai suskubo vėl susigrąžinti pirmaujančios komandos statusą. 20-ąją minutę, varžovų baudos aikštės prieigose buvo pargriautas su kamuoliu A.Brokas. Jo smūgiuotas nuo baudos taško kamuolys pataikė į varžovų tankiai pastatytą sienelę.

„Šilo“ atakos nesiliovė. 22-ąją minutę, po R.Beniušio perdavimo, į baudos aikštę su kamuoliu įsiveržė I.Raštutis, kuris tiksliu smūgiu pasiuntė jį į vartų tinklą – 2:1.

Kazlų Rūdos futbolininkai ir toliau dominavo. 24-ąją minutę tolimu smūgiu ataką mėgino užbaigti K.Silich, tačiau kamuolys prašvilpė pro vartų devyniukę.

32-ąją minutę, po kampinio prie BFA vartų, ne vienas „Šilo“ futbolininkas baudos aikštėje mėgino rasti plyšį vartų perimetre. Po eilės kamuolio perdavimų galva, jį į vartus mėgino nukreipti D.Isoda. Šio smūgiuotą kamuolį ne be vargo vartininkas numušė.

Besibaigiant pirmam kėliniui aštrų epizodą turėjo ir vilniečiai. Atakos smaigalyje kamuolį gavęs varžovas galėjo atsidurti vienas prieš vartus, tačiau paskutinę akimirką iš jų išbėgęs G.Zenkevičius sugebėjo kamuolį išmušti iš po varžovo kojų, o čia pat aikštės teisėjas fiksavo ir pražangą Vilniaus komandos futbolininkui.

Savo ruožtu 43-ąją rungtynių minutę trapios „Šilo“ persvaros vos nepadidino R.Beniušis. Po R.Mačežinsko skersuoto kamuolio, „Šilo“ puolėjas nukreipė jį į vartų plotą. E.Černiavskij sureagavo, kamuolį numušė ir šis pataikė į vartų skersinį.

Pirmo kėlinio klausimą „uždarė“ priešpaskutinę kėlinio minutę I.Raštutis. Po D.Isodos siunčiamo kamuolio į baudos aikštės prieigas R.Beniušiui, pastarasis kamuolį nukreipė į baudos aikštę. Joje koją kyštelėjo I.Raštutis, užbaigdamas pirmą dvikovos dalį 3:1.

Antras kėlinys prasidėjo vėl aštresniais „Šilo“ išpuoliais. Jau 47-ąją rungtynių minutę kamuolys atsidūrė BFA vartų tinkle. Po A.Broko keliamo kampinio, baudos aikštėje paskutinis kamuolį lietė… Ignas Raštutis! Po jo kontakto su kamuoliu šis įriedėjo į vartų tinklą – 4:1.

50-ąją minutę gana galingai užsimojo po R.Beniušio kamuolio perdavimo vėl I.Raštutis. Jo smūgiuotą kamuolį vartininkas nukreipė už galinės linijos.

Ilgainiui puolime suaktyvėjo aikštės šeimininkai. 55-ąją minutę jie galėjo sušvelninti rezultatą. Atakos smaigalyje gavęs kamuolį vilnietis atsidūręs baudos aikštėje smūgiavo, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė. Netrukus iš baudos aikštės prieigų aštrų smūgį atliko Džonis Gabrielius Puzas, tačiau „Šilo“ vartininkas buvo budrus ir kamuolį sugavo.

Kone sekančio epizodo metu „Šilo“ futbolininkai suklydo savoje aikštės pusėje, vilniečiai perėjo į greitą kontroataką, tačiau galutinėje jos fazėje vėl pritrūko tikslumo. Daugiau didesnių posūkių antrame kėlinyje neįvyko. Paminėtina iš esmės tik rungtynių pabaiga, kuomet vėl atakų aštrumas buvo fiksuojamas iš Kazlų Rūdos komandos pusės. Jau pridėto laiko minutėmis, netoli savojo įvarčio buvo ir R.Mačežinskas. „Šilo“ surengto reido metu, minėtas puolėjas, būdamas netoli vartininko aikštelės turėjo galimybę smūgiuoti kamuolį, tačiau šis pataikė į vartų virpstą. Netrukus rungtynės baigėsi, „Šilas“ brūkštelėjo tritaškį, įplieskusį viltis neapsiriboti pajėgiausių lygos komandų buvimu penketuke…