Igno Dirdos benefisas ir „Atakos“-Kauno Kolegijos pergalė RKL „A“ lygos starte prieš „Akmenės kraštą“

Sunkią ir tuo pačiu labai saldžią pergalę pirmose RKL „A“ lygos šio sezono rungtynėse pasiekė Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „Atakos“- Kauno Kolegijos komanda. Šeštadienio popietę praėjusio sezono šios lygos bronzos medalių savininkai atkakliose rungtynėse išvykoje palaužė Naujosios Akmenės „Akmenės krašto“ ekipą rezultatu 85:75 (18:17; 16:17; 20:19; 31:22) ir šių metų pasirodymo maratoną pradėjo pergale. Visų įvykių epicentre buvo Ignas Dirda, kuris sužaidė ko gero vienas geriausių, jei ne pačias geriausias karjeros rungtynes. Kazlų Rūdos komandos lyderis šiame mače surinko 35 taškus ir net 41 naudingumo balą. Jis sugebėjo išprovokuoti net 13 varžovų pražangų ir rungtynėse buvo geriausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių (8 atkovoti kamuoliai). Pasiektai pergalei papildomo skonio suteikia dar ir tas faktas, kad atakiečiai į Naująją Akmenę vyko ne be nuostolių, komandai negalėjo padėti pagrindinis įžaidėjas Gytis Asačiovas. Žvelgiant į perspektyvą neramina tai, kad šis krepšininkas, gavęs traumą prieš pat sezoną, gali dar negreitai pasirodyti komandos gretose. Paminėtina ir tai, kad komandą visiškai neseniai paliko Domantas Senda…

Grįžtant į pirmąsias sezono rungtynes, pažymėtina, jog puikioje Naujosios Akmenės, naujoje, jaukioje krepšinio arenoje T.Bietkio treniruojamai kariaunai dvikova klostėsi išties nelengvai. Nuo pat pirmų akistatos minučių vyko kova taškas į tašką. „Atakos“-Kauno Kolegijos komandai sunki buvo rungtynių pradžia. Pirmomis rungtynių minutėmis pirmi į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai – 4:0. Šalia to, pora greitų pražangų susirinko Kazlų Rūdos komandos snaiperis Matas Makauskas, kuris netrukus dvikovos eigą buvo priverstas stebėti nuo atsarginių suolelio. Iš dalies jo vaidmenį perėmė Jaunius Davniukas, kuris pykštelėjo tritaškį, švelnindamas varžovų pranašumą iki minimumo 4:3. Aikštės šeimininkai, gana gausiai susirinkusių žiūrovų akivaizdoje vėl sugebėjo surengti paeiliui pora rezultatyvių atakų ir įgyti 6 taškų pranašumą – 9:3. Kazlų Rūdos komandos atakose tuomet daugiau matomas buvo Ignas Bytautas, kuris rinkdamas keletą taškų tai nuo baudų metimo linijos, tai atakose, likus rungtyniauti nepilnai trims minutėms rezultatą išlygino – 13:13. Apsisukus rungtynėse dar vienai minutei, tolimą metimą mostelėjo Karolis Šarukas ir Kazlų Rūdos komanda akimirkai buvo išsiveržusi į priekį 18:15. Deja, daugiau atakiečiams per pora minučių pirmos atkarpos metu pasižymėti nepavyko ir trumpam atokvėpiui T.Bietkio treniruojama komanda keliavo turėdama minimalią persvarą 18:17.

Antros atkarpos metu didesnio dominavimo neturėjo nei viena komanda. Kova vyko taškas į tašką. Sužaidus tris minutes, aikštės šeimininkų krepšininkas M.Jankaitis rezultatą išlygino – 22:22, o netrukus varžovai, po I.Lianzbergo taiklių baudos metimų, įgijo 4 taškų pranašumą – 26:22. Dvikovos svarstykles į pusiausvyrą grąžino pora rezultatyvių reidų atakiečių gretose surengęs I.Dirda – 26:26. Toks alsavimas varžovams į nugarą tęsėsi iki atkarpos pabaigos. Šiomis dvikovos akimirkomis varžovai turėjo dar trijų taškų pranašumą, tačiau K.Šaruko taiklus tolimas metimas išlygino rezultatą 34:34 ir komandos keliavo į didžiąją pertrauką rezultatui esant 34:34.

Trečio kėlinuko metu iniciatyvą mėgino perimti „Atakos“-Kauno Kolegijos komanda. Po vis tebesitęsiančios lygiavos, trečiojo kėlinuko antroje pusėje tvykstelėjo Ignas Dirda. Jis varžovams buvo neįmenama mįslė. Neretai Kazlų Rūdos komandos lyderis buvo stabdomas pražangomis ir rezultatyviausias tos dienos rungtynių krepšininkas taškus eidavo rinkti nuo baudų metimo linijos. Kazlų Rūdos komandai džiaugsmas, o varžovams galvos skausmas, I.Dirda buvo ir nuo trijų taškų zonos. Po poros taiklių švystelėtų jo tritaškių trečiame kėlinuke, likus rungtyniauti trims su puse minutėms, akimirkai atakiečių persvara šoktelėjo iki 7 taškų – 52:45. Visgi varžovų tolimoji artilerija taipogi nesnaudė ir šioje rungtynių fazėje taip pat po poros tolimų metimų „Akmenės krašto“ krepšininkai rezultatą išlygino – 53:53. Visgi baigiantis trečiam kėlinukui taško pranašumą susikrapštė Kazlų Rūdos „Atakos“-Kauno Kolegijos komanda – 54:53.

Ketvirtame kėlinuke kvėpavimas į nugarą jau buvo iš „Akmenės krašto“ ekipos pusės. Atakiečiams mėginant atitrūkti, tai tritaškį smeigiant J.Davniukui, tai I.Dirdai, aikštės šeimininkai sugebėdavo taipogi atsakyti tokio pat kalibro taškais ir keliauti koja kojon. Tokiame fone dvikova vyko iki pat pabaigos. Atakiečiai vis turėjo 2-4 taškų trapią persvarą, kurią mėgino varžovai išlyginti. Paskutinėmis minutėmis Kazlų Rūdos komandą į priekį tempė jos „senbuviai“ Ignas Dirda, Jaunius Davniukas. Naudingiausias rungtynių krepšininkas I.Dirda sudalyvavo savotiškame baudų metimo konkurse: per paskutines penkias rungtynių minutes atakietis metė 9 baudos metimus. Taigi, taškas po taško „Ataka“-Kauno Kolegija iki dvikovos pabaigos visgi susikrovė 10 taškų skirtumą ir baigė rungtynes laimėdami dviženkle persvara – 85:75.

Be jau minėto Kazlų Rūdos komandos lyderio dviženkliu taškų kraičiu pasižymėjo Jaunius Davniukas (14 taškų), Ignas Bytautas (10 taškų). Po 9 rinko atakiečių centrai – Mantas Gelčius ir Karolis Šarukas.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (35 vs 31), tikslesni buvo atakuodami krepšį nuo baudų metimo linijos (28/39 (71,7 proc) vs (12/21) 57,1 proc))  ir nuo tritaškių zonos (9/25 (36 proc) vs 7/23 (30,4 proc)). Atakiečiai nusileido varžovams rezultatyvių perdavimų grafoje (10 vs 18).