Prienų dziudo varžybose Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkai iškovojo du medalius

Sekmadienį, spalio 8-ąją, Prienų jaukioje sporto arenoje vyko dziudo imtynių varžybos, skirtos minėto rajono Mero Taurei laimėti. Jose dalyvių užfiksuota išties nemažai. Ant tatamio kovojo per 300 sportininkų iš įvairių mūsų šalies regionų. Jose dalyvavo ir Kazlų Rūdos sporto centro trenerio Aleksandro Kolkatovo ugdomi dziudo imtynininkai. Tądien į dvikovas stojo 6 kazlųrūdiečiai. Jauniausiųjų grupėje (2013 m.g. ir jaun.) startavo trys Kazlų Rūdos atstovai. Mantas Beloded buvo ne tik lengviausias svorio kategorijoje iki 25 kg, kuris rungėsi su šiek tiek sunkesniais varžovais, bet pastarieji buvo ir kiek vyresni. Paminėtina, kad abu broliai Mantas ir Simas Beloded dėl tam tikrų sveikatos problemų dar nebuvo pilnai atsistatę, tačiau nepaisant to, demonstravo tikras kovotojų savybes. M.Beloded vienoje iš kovų prireikė ir pratęsimo. Nors mažasis kazlųrūdietis medalio ir nelaimėjo, tačiau savo drąsa ir atkaklumu pateisino lūkesčius. Svorio kategorijoje iki 27 kg neblogai pasirodė Atas Širiajev. Jis dvikovą su varžovu pradėjo solidžiu metimu, kuris teisėjo buvo įvertinamas puse pergalės, tačiau vėlesnėmis akimirkomis sporto centro dziudo imtynininkas neišvengė klaidos ir nusileido varžovui. Tai užkirto jam kelią toliau tęsti kovas. Svorio kategorijoje iki 30 kg sporto centrui atstovavo Titas Dauginas. Šiam sportininkui kiek koją kyštelėjo jaudulys. Pirmoje dvikovoje jis nusileido varžovui, tačiau antrą kovą laimėjo. Visgi trečioje dvikovoje vėl turėjo pripažinti oponento pranašumą.

2011/2012 m.g. amžiaus grupėje triumfavo Simas Beloded. Svorio kategorijoje iki 34 kg jis iškovojo pirmąją vietą. Pasak trenerio, Kazlų Rūdos sportininkas, kovodamas su patyrusiais varžovais parodė kovingumą, charakterį. S.Beloded lengva nebuvo, jis turėjo iš viso 4 kovas. O įvertinus ir tą faktą, kad sporto centro dziudo imtynininkas vis dar pakeliui į įprastinę savo sportinę formą, pasiektas išties puikus rezultatas. Pažymėtina, kad finale S.Beloded su varžovu iš Panevėžio turėjo apylygę, tolygią kovą. Dvikova nusikėlė netgi į pratęsimą. Ji tęsėsi dvigubai ilgiau nei įprastai, todėl pareikalavo iš S.Beloded papildomų ištvermės rezervų. Pereidamas į kontrpuolimą S.Beloded puikiai užbaigė varžybas, atlikdamas pergalingą veiksmą ir išplėšdamas pirmąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 50 kg jėgas išmėgino D.Vaitkūnas, kuris pasirodė pagal galimybes ir sportininkas įgijo neįkainojamos varžybinės patirties.

2009 m.g. ir jaun. merginų grupėje kovojo G.Degutytė. 2013-siais metais gimusi sportininkė varžėsi svorio kategorijoje iki 36 kg. Nors vienoje kovoje vyresnei varžovei iš Kauno nusileido, tačiau kovodama dėl antros vietos kazlųrūdietė susitvarkė su emocijomis ir įveikusi alytiškę pasidabino antrosios vietos medaliu.

Apibendrinant Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymus, trenerio Aleksandro Kolkatovo vertinimu, iš esmės tai buvo geras kazlųrūdiečių pasirodymas. Vis dėlto tai pirmos šiais mokslo metais varžybos, buvo tarp jų pakankamai nemaža pertrauka. Taip startuojant būna kiek neįprasta, sportininkai neretai patiria daugiau startinio jaudulio, tačiau tai buvo puiki starto aikštelė rengiantis artėjančiam Lietuvos moksleivių dziudo imtynių čempionatui, kuris vyks spalio pabaigoje Kėdainiuose.