Iki pergalės Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija komandai Plungėje pritrūko vieno taiklaus tritaškio

Nesėkmių ruožas Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija komandai tęsiasi. T.Bietkio treniruojama kariauna šeštadienį viešėjo Žemaitijoje. Vis dar neturėję savo gretose keletos komandos pajėgių, lyderiaujančių krepšininkų, atakiečiai susigrūmė su Plungės „Olimpu“. Antroje rungtynių pusėje perėmusi iniciatyvą „Ataka“-Kauno Kolegija, paskutinėmis dvikovos minutėmis jos neišlaikė ir nusileido varžovams dviejų taškų skirtumu – 78:80 (19:25, 18:14, 22:15; 19:26).

Sunkiai Kazlų Rūdos komandai klostėsi rungtynių pradžia. Išnaudodami gynybines spragas prie atakiečių krepšio, realizuodami baudos metimus ir šalia to švysteldami taiklų tritaškį, Plungės krepšininkai gana greitai įgijo 9 taškų pranašumą – 13:4. Atakiečiams tokios atsvaros pasiūlyti nesisekė. Tuomet buvo sužaistos beveik šešios rungtynių minutės, Nieko keisto, kad T.Bietkis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos reikalus puolime mėgino pataisyti tritaškiu M.Makauskas, tačiau čia pat analogiško kalibro metimą gavo ir atakiečiai, taip „Olimpas“ atstatė vėl 9 taškų persvarą – 16:7. M.Makausko ir K.Šaruko sėkmingas žaidimas puolime varžovams pernelyg atitolti visgi neleido ir Kazlų Rūdos komanda, pasibaigus pirmai atkarpai, turėjo 6 taškų deficitą – 19:25.

Antrame kėlinuke tolimais metimais taikliai atakavo D.Ratkus, M.Makauskas ir įpusėjus kėlinukui, atakiečiams pavyko nukrapštyti dar vieną tašką – 25:30. Tuomet Kazlų Rūdos komandos puolamąsias pajėgas sėkmingai papildė Jaunius Davniukas. Po jo tolimo metimo, dar tokį pat šūvį pridėjus M.Makauskui, plungiškiai tapo pasiekiami vienu metimu – 32:34. Vieną akimirką „Ataka“-Kauno Kolegija komandos lyderis M.Makauskas vėl tritaškiu buvo vienu tašku persvėręs komandos rezultatą 35:34, tačiau iki kėlinuko pabaigos „Olimpas“ susigrąžino pirmaujančios komandos statusą – 37:39.

Dar aukštesnę pavarą Kazlų Rūdos ekipa įjungė trečiajame kėlinuke. Varžovams “vargo vakarienė” buvo stabdyti siautėjusį M.Makauską, puikią atkarpą sužaidė J.Davniukas, abu baudos metimus realizavo M.Gelčius ir atakiečiai ne tik lygino rezultatą, bet ir įgijo 6 taškų pranašumą – 49:43. Tiesa, varžovai netrukus pasivijo „Atakos“-Kauno Kolegija krepšininkus, tačiau kėlinukui einant į pabaigą akimirkai, po M.Makausko realizuotų baudos metimų, atakiečiai buvo įgiję ir 8 taškų pranašumą – 59:51. “Olimpas“, likus dviems sekundėms iki atkarpos pabaigos, pataikė tritaškį ir komandos pasitiko paskutinį ketvirtį rezultatui švieslentėje esant – 59:54.

Atkaklios kovos netrūko ir paskutiniame ketvirtyje. Sužaidus kiek daugiau nei pora minučių, po T.Kymanto tritaškio „Olimpas“ vėl išsiveržė į priekį – 64:62. Niekuo nenusileidžiant varžovams, ir senkant jėgoms Kazlų Rūdos komanda neleido plungiškiams daugiau atitrūkti. Vilčių išsivežti pergalę atakiečiai turėjo iki pat paskutinių minučių. Tokių minčių karuselė sukosi, kuomet, likus rungtyniauti nepilnai trims minutėms, tritaškį švystelėjo ir pirmaujančios komandos statusą sugrąžino J.Davniukas – 72:70. Po minutės dar viena vilties banga nušniokštė, kuomet taip pat tolimą metimą pataikė M.Makauskas – 75:72. Deja deja, likus rungtyniauti minutei aikštės šeimininkų gretose taip pat tolimą metimą pataikė J.Grikštas, išvedęs plungiškius priekin 76:75. Kazlų Rūdos komandos nusivylimui, per likusią minutę net keletas atakiečių metimų skriejo pro šalį. O J.Davniuko švystelėtas tritaškis, likus rungtyniauti sekundei, padėties jau neišgelbėjo. Šią sekundę aikštės šeimininkai sėkmingai sudegino ir laimėjo rungtynes 80:78.

Kazlų Rūdos komandoje vėl galingai sužaidė Matas Makauskas. Jis tądien pelnė 33 taškus ir surinko net 35 naudingumo balus. Atakietis išprovokavo net 10 varžovų pražangų. 21 tašku ir 19 naudingumo balų pasižymėjo Jaunius Davniukas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai nusileido plungiškiams atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (12/26 (46,1 proc) vs 21/32 (65,6 proc)) ir šiek tiek nuo baudų metimo linijos (12/18 (66,6 proc) vs 17/24 (70,8 proc)). Tiesa, Kazlų Rūdos komandai geriau sekėsi krepšį atakuoti iš toli (14/37 (37,8 proc) vs 7/32 (21,8 proc)). „Ataka“-Kauno Kolegija šiek tiek dažniau klydo (9 vs 6), tačiau atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (10 vs 3).