Įvarčių lietus į „Liūtų“ vartus, svari INTER pergalė ir „Kofo“ nuostoliai salės futbolo pirmenybėse

Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių reguliarusis sezonas perkopė į antrą pusę. Tradiciškai sekmadienio vidurdienį „užsisukusiame“ šeštame ture buvo sužaistos trejos rungtynės, po kurių įvyko tam tikros rokiruotės ir turnyrinėje lentelėje. Joje pergalę iškovoję Kazlų Rūdos „Savi“ futbolininkai iš trečiosios pozicijos išstūmė antrame ture iš eilės pralaimėjimą patyrusią „Kazlų Rūdą“. Akivaizdu, kad pastarai komandai verčiantis be brolių Igno ir Tomo Raštučių taškus rinkti labai sudėtinga. Na, o vertinant apskritai praėjusį turą, tai jis buvo ganėtinai spalvingas: daug azarto, daug gražių įvarčių, apskritai daug įvarčių, tiesa daug ir nusivylimo.

Sekmadieniniai mačai prasidėjo akistata tarp Kazlų Rūdos „Savi“ ir Kalvarijos „Kofo“ futbolininkų. Tai buvo vienos azartiškiausių bent jau turo rungtynių. Mače mušta išties nemažai labai gražių įvarčių. Pirma pirmo kėlinio pusė rodė, kad didelės intrigos rungtynėse kaip ir nebus. Jau 2-ąją minutę iš kone aikštės vidurio K.Besarabovui galingai smūgiavus kamuolį, o netrukus ir 7-ąją minutę R.Gruzdžiui bei 8-ąją efektingai K.Vyšniauskui „šovus“ į kamuolį, švieslentėje tvykstelėjo 3:0 Kazlų Rūdos komandos naudai. Pastaraisiais turais pastebimai pagerinę žaidimą kalvarijiečiai nepasimetė ir dar pirmame kėlinyje sugebėjo rezultatą išlyginti. Trijų įvarčių plejadą „Kofas“ paleido 16, 18 ir 20 rungtynių minutėmis. Ypač gražus buvo išlyginamasis įvartis. T.Bagdonas paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis iš savos aikštės pusės aukšta trajektorija pasiuntė kamuolį į E.Vyšniausko ginamus vartus – 3:3.

Vos prasidėjus antram kėliniui „Savi“ futbolininkus  priekin stumtelėjo 24 ir 25-ąją minutę du paeiliui E.Kaptainio pelnyti įvarčiai – 5:3. Ir iš šios duobės kalvarijiečiai išlindo, kurie atsakė taip pat dviem įvarčiais. Po A.Ručio tikslaus smūgio, įspūdingą išlyginamąjį įvartį mušė L.Videika. Po „Kofo“ vartininko per visą aikštę švystelėtą kamuolį jis galva vienu lietimu nukreipė į vartų kampą – 5:5. Didieji nuostoliai Kalvarijos komandai prasidėjo rungtynėms po truputį keliaujant prie pabaigos. Už pavojingą žaidimą iš aikštės pašalintas buvo A.Ručys ir likę mažumoje kalvarijiečiai prasileido įvartį. 34-ąją minutę pasižymėjo D.Kriaučiūnas – 6:5. Baigiamojoje rungtynių fazėje geltonomis kortelėmis buvo „apdovanoti“ K.Kardokas, L.Videika ir tai reiškė, kad šie futbolininkai kaip ir A.Ručys turės praleisti būsimą turą.

Na, o grįžtant į rungtynes, atkaklūs Kalvarijos futbolininkai mėgino jose pakovoti dėl taško. Nors 36-ąją minutę A.Blaškevičius buvo padidinęs Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki dviejų įvarčių – 7:5, 39-ąją minutę vilties savo komandai rezultatą švelnindamas įpūtė L.Videika – 7:6. Visgi paskutinį tašką mače padėjo A.Blaškevičius 40-ąją rungtynių minutę įtvirtindamas „Savi“ pergalę 8:6.

Svarią pergalę antrajame šešto turo mače iškovojo INTER futbolininkai prieš Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdą“. Iš keletos šalies regiono miestų suburta komanda savo dominavimą iš esmės įrodė rungtynių pabaigoje. Pirmame kėlinyje INTER futbolininkų pranašumas buvo minimalus. Po R.Karsoko ir E.Bajorino įvarčių INTER futbolininkai, pasibaigus pirmam kėliniui, pirmavo 2:1. „Kazlų Rūdai“ tuomet įvartį mušė R.Mačežinskas.

Vos prasidėjus antram kėliniui R.Karsokas padidino INTER futbolininkų pranašumą iki poros įvarčių, tačiau čia pat „Kazlų Rūdos“ komandos vienas iš lyderių R.Mačežinskas rezultatą sušvelnino 3:2. Rungtynių lemtis susidėliojo per paskutines penkias jų minutes. INTER futbolininkai ryškesnį dominavimą įrodė 4 įvarčiais. Po du kartus pasižymėjo T.Krunkaitis ir M.Minevičius. Į tai „Kazlų Rūda“ atsakė vienu H.Serbentos įvarčiu. Tai INTER komandai nuotaikos negadino, nes jie šventė gana įtikinamą pergalę 7:3.

Paskutiniame turo mače pirmenybių lyderiai Marijampolės „Niekur nežaidę“ nepagailėjo Marijampolės r. „Liūtų“. Intriga rungtynėse buvo vos pusę kėlinio. Ją įtvieksti mėginta 8-ąją rungtynių minutę, kuomet nuo 6 m atžymos baudinį realizavo „Liūtų“ futbolininkas V.Dembinskas, išvesdamas savo komandą priekin 1:0. Į tai marijampoliečiai dar pirmame kėlinyje atsakė 8 įvarčių kruša. Šie byrėti pradėjo nuo 9-osios rungtynių minutės. „Liūtų“ vartų tinklus darkė kas netingėjo. Kaip parodė rungtynių visuma, pirmas kėlinys buvo tik „gėlytės“. Antrame kėlinyje pribyrėjo į „Liūtų“ vartus dar 14 įvarčių. Taigi, volu pervažiuoti „Liūtai“ buvo rezultatu 22:1. Įdomumo dėlei pažymėsime, kad 7 įvarčius mušęs P.Kuconis atliko net 8 rezultatyvius perdavimus. Tai būtų buvęs ir krepšinyje gana solidus statistinis rodmuo… Po tokios pergalės „Niekur nežaidę“ futbolininkai P.Kuconis ir T.Janušauskas atsidūrė rezultatyviausių pirmenybių futbolininkų priešakinėse linijose..