Jankų vasaros sporto šventės aidai

Kazlų Rūdos savivaldybės vasaros sporto švenčių maratonas artėja prie pabaigos. O tai reiškia, kad futbolo, krepšinio ir tinklinio komandų kova dėl taškų taikantis į pagrindinį šios vasaros trofėjų, Kazlų Rūdos savivaldybės Taurę, artėja prie kulminacijos. Visų trijų sporto šakų tinklinio, krepšinio ir futbolo komandoms vasaros sezone lieka po vieną turnyrą ir baigiamieji akordai bus grojami jau rugsėjo 10-ąją Kazlų Rūdos šventės metu.

Tinklininkai dar turės galimybę mėginti persistumdyti turnyrinėje lentelėje jau rugpjūčio 12 dieną planuojamu 2×2 naktinio tinklinio turnyru, kurio pradžia numatyta 20.00 šalia Kazlų Rūdos miesto stadiono esančioje paplūdimio tinklinio aikštelėje. Tądien kartu paminėsime ir jaunimo dieną. Futbolo komandų paskutinis vasaros turnyras orientuotas į žolinių šventes ir konkreti jų vykdymo data paaiškės jau artimiausiu metu. Na, o krepšininkų vasarinių akistatų pabaigtuvės bus rugpjūčio 20 d. Ąžuolų Būdoje.

Praėjusį šeštadienį sporto kovų laukas buvo Jankų vasaros sporto šventė. Džiugu pažymėti, kad joje sulaukta išties nemenko komandų būrio visose be išimties žaidimų sporto šakose. 2×2 tinklinio ir 3×3 krepšinio turnyruose susirėmė po 11 komandų, 7×7 futbolo turnyre užfiksuotas taipogi ko gero rekordinis komandų aktyvumas. Iš viso susikovė 10 ekipų. Sporto mėgėjų atvykusių komandų geografija apėmė net keletą savivaldybių. Turnyruose dalyvavo sporto mėgėjai ne tik iš Kazlų Rūdos savivaldybės, bet ir Prienų, Alytaus, Marijampolės, Kalvarijos, Šakių, Kauno savivaldybių.

Jankų sporto aikštynas kaip niekad praeitą savaitgalį buvo patraukli vieta futbolo gerbėjams. Grupių varžybos sėkmingiausiai klostėsi “Pozityvūs” (Prienų r.), Kazlų Rūdos “Kazlų Rūda”, Antanavo turnyro nugalėtojams Marijampolės “Niekur nežaidusiems” ir to paties miesto “Šešupės” futbolininkams.

Pirmame pusfinalyje Kazlų Rūdos komanda sugebėjo minimalia persvara 1:0 įveikti Prienų r. “Pozityvūs” ekipą ir prasibrauti į turnyro finalą. Įdomumo dėlei pažymėsime, kad kazlųrūdiečiai turnyre įsivažiavo palaipsniui. Po pralaimėjimo grupės pirmose varžybose (nusileista “Niekur nežaidusiems” rezultatu 0:1, – aut.past.), ir nulinių lygiųjų su Kauno “Žaibu”, toliau Kazlų Rūda guldė varžovus ant menčių. Rezultatu 2:0 įveikta Kauno “Supersonic” ir “Pilviškiai-Antanavas”.

”Pozityvūs” futbolininkai į pusfinalį buvo atkeliavę taipogi ne be nuostolių. Prienų rajono komanda du kartus buvo sužaidusi nulinėmis lygiosiomis su “Šešupe” bei “Liūtais” ir pasiekė taipogi pora pergalių. “Pozityvūs” rezultatu 4:1 pranoko Kalvarijos “Katapultas” ir 5:0 nukovė “Simną”.

Antrojo pusfinalio dalyviai, Marijampolės “Šešupė” ir “Niekur nežaidę”, taipogi su savomis istorijomis. “Šešupės” futbolininkus dar grupės varžybose galėjo patiesti Marijampolės r. Liūtai”, kurie tarpusavio mače pirmavo 1:0, tačiau šešupiečiai, dvikovai einant į pabaigą, sugebėjo atsitiesti, o paskutinėmis jos minutėmis atseikėti dar pora įvarčių. Jau vien ko vertas epizodas, kuomet vienas iš “Šešupės” futbolininkų vienu lietimu sugebėjo “per save” pasiųsti atskriejusį kamuolį į tolimą varžovų vartų kampą… Akistata baigėsi šešupiečių pergale 3:1. Marijampoliškiai grupės varžybose 4:0 įveikė “Simną” ir du kartus su varžovais sužaidė lygiosiomis: 1:1 su “Katapultomis” ir kaip jau minėta 0:0 su “Pozityvūs”.

Didžiausią taškų kraitį iš grupės varžybų atsinešė “Niekur nežaidę”. Iš jų taškų atėmė tik “Supersonic”, sužaista lygiosiomis 0:0. Na, o kitus varžovus Marijampolės komanda įveikė: 4:0 pranoko “Pilviškius-Antanavą” ir po tris taškus nusiraškė minimalia persvara 1:0 laimėdama prieš “Kazlų Rūdą” ir “Žaibą”.

“Niekur nežaidusių” nesustabdė pusfinalyje ir “Šešupė”, kurią jie įveikė taipogi minimalia persvara – 1:0. Dar kartą tokį pat rezultatą ‘Niekur nežaidę” pakartojo ir finale įveikdami “Kazlų Rūdą”. Tokiu būdu Marijampolės komanda tapo turnyro nugalėtojais ir į pintinę kovoje dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės įsibėrė 6 taškus.

Kovoje dėl trečios vietos Marijampolės “Šešupė” po atkaklaus mačo rezultatu 2:1 palaužė “Pozityvūs” ekipą ir aktyviai futbolo turnyruose dalyvaujanti komanda išsaugojo bendroje įskaitoje lyderio pozicijas.

3×3 krepšinio turnyre tarp šūsnio dalyvaujančių komandų pajėgiausiųjų ketvertuką sudarė “Igliauka”, “Slovėnija”, “Karpynė” ir “Griškabūdis”. Ko gero daugiausia džiaugsmo bangų šiame turnyre turėjo patirti “Slovėnijos” krepšininkai, kurie dvejose grupės varžybose pergales “išmušinėjo” jau paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Taip po jų ratais atsidūrė “Bombermenai” ir “Seniukai”. Kitoje fronto linijoje, kitoje grupėje apmaudo bangas liejo ligšioliniai vasaros sporto švenčių krepšinio lyderiai “Laipsniai”. Pastarieji krepšininkai grupės varžybose surinko tiek pat taškų su “Griškabūdžiu” ir “Igliauka”. Deja, tarpusavio dvikovų statistika nulėmė tai, kad “Laipsniai” liko pusfinalių užribyje…

Na, o 3×3 krepšinio turnyro finale susigrūmė “Karpynė” ir “Griškabūdis”. Pastarieji varžovų nepagailėjo. Paleidę taškų plejadą griškabūdiečiai nukovė varžovus 16:3 ir tapo ne tik turnyro nugalėtoja, bet ir vasaros sporto švenčių lydere. Kovoje dėl trečios vietos “Igliauka” taipogi be didesnių problemų 16:7 įveikė “Slovėniją”.

Be jau minėtų komandų turnyre taipogi dalyvavo “Laukiniai šernai”, “Podžiai”, “Košviriai”, “Žaibas”.

Kone vėliausiai dvikovos tądien baigėsi tinklinio sektoriuje. Jame, po grupės varžybų etapo, pajėgiausiųjų dvejetų gretose buvo visus varžovus ant menčių guldę “Top Sportas”, “ABC” bei po vieną pralaimėjimą patyrusi “Jamaika” ir “Partizanai”. Po atkaklių ir permainingų kovų ant nugalėtojų pakylos lipo “Top Sportas” finale įveikęs “ABC” tinklininkus ir taip priartėjęs prie vasaros sporto švenčių lyderių vienu tašku. Na, o trečioji pozicija atiteko “Jamaikai”, įveikusiai “Partizanus”. Be šio ketverto, 2×2 tinklinio turnyre taip pat dalyvavo “Senjorai”, “Klasiokai”, “Šernai1, “Šernai2”, “Pabėgėliai”, “Komanda X” ir “Jaunimas”.

 

Turnyrinė komandų rikiuotė po jankų vasaros sporto šventės tokia:

 

Tinklinis:

 1. „ABC“ – 20 taškų
 2. „Top Sportas“ – 16 taškai
 3. „Jamaika“ – 12 taškai
 4. „RIO“ – 6 taškai
 5. „Kauno medikas“ – 5 taškai
 6. „Komanda X“ – 4,5 taškai
 7. „Gerbiamieji“ – 4 taškai
 8. „Partizanai“ – 3 taškai
 9. „Pilviškiai“ – 3 taškai
 10. „Seni vilkai“ – 2 taškai
 11. 10-12 – 1,5 taško
 12. „Olimpiečiai“ – 1,5 taško
 13. „Klasiokai“ – 1,5 taško
 14. „Baranis“ – 0 taškų
 15. „Jūrė“ – 0 taškų
 16. „Šernai1“ – 0 taškų
 17. „Šernai2“ – 0 taškų
 18. „Jaunimas“ – 0 taškų
 19. „Senjorai“ – 0 taškų
 20. „Pabėgėliai“ – 0 taškų

Futbolas:

 1. „Šešupė“ – 15 taškų
 2. „Niekur nežaidę“ – 12 taškų
 3. „Kazlų Rūda“ – 10,5 taško
 4. „Liūtai“ – 6,5 taškai
 5. „Katapultos“ – 4,5 taško
 6. „Kur tik nežaidę“ – 4 taškai
 7. „Pozityvūs“ – 3 taškai
 8. „Antanavas“ – 3 taškai
 9. „Supersonic“ – 1,5 taško
 10. „Simnas“ – 0 taškų
 11. „Pilviškiai-Antanavas“ – 0 taškų
 12. „Žaibas“ – 0 taškų

Krepšinis:

 1. „Griškabūdis“ – 10 taškų
 2. „Laipsniai“ – 8,25 taško
 3. „Igliauka“ – 8 taškai
 4. „Išvien 2“ – 6 taškai
 5. „Išvien“ – 5 taškai
 6. „Kita dešinė“ – 5 taškai
 7. „Karpynė“ – 5 taškai
 8. „Bombermenai“ – 5,25 taško
 9. „Slovėnija“ – 4,5 taško
 10. „Tikslas“ – 3 taškai
 11. „Feniksai“ – 2,25 taško
 12. „Laukiniai šernai“ – 0,75 taško
 13. „Outsaideriai“ – 0 taškų
 14. „Nuo lentos“ – 0 taškų
 15. „Omega“ – 0 taškų
 16. „Lietuva“ – 0 taškų
 17. „Kovidiniai“ – 0 taškų
 18. „Seniukai“ – 0 taškų
 19. „Podžiai“ – 0 taškų
 20. „Košviriai“ – 0 taškų
 21. „Žaibas“ – 0 taškų