Kalėdinėse jėgos trikovės varžybose triumfavo V.Aušiūra ir K.Kamičaitytė

Šiais metais prieškalėdinė savaitė sporto centre nusėta ne vienu ir ne dviem renginiais, skirtais Didžiosioms metų šventėms pažymėti. Vienas iš tokių dar neaprašytų mūsų virtualioje erdvėje sporto įvykių – gruodžio 17-sios pavakare startavusios Kazlų Rūdos savivaldybės jėgos trikovės Kalėdinės varžybos, vykusios sporto centro treniruoklių salėje. Tokio formato jėgos sporto mėgėjams skirtas renginys buvo organizuotas pirmąkart. Džiugu, kad norinčių išmėginti jėgas buvo ne tik vyrų, bet ir moterų grupėje. Šios sporto šakos gerbėjų buvo taipogi ir jaunimo iki 18 m. grupėje. Iš viso varžybose sudalyvavo 15 jėgos sporto atstovų.

Varžybų programą sudarė klasikinės jėgos trikovės rungtys – štangos spaudimas, pritūpimas su štanga ir štangos atkėlimas nuo žemės. Varžybų dalyvių rezultatai buvo skaičiuojami pagal Wilks koeficientą. Pagal tai, už kiekvieną rungtį buvo skiriami taškai (Wilks koeficiento reikšmė * rezultatas rungtyje (kg)). Nugalėtoju buvo skelbiamas asmuo surinkęs daugiausia taškų visose trijose rungtyse.

Taškų lenktynės prasidėjo nuo štangos spaudimo. Vyrų grupėje geriausią rezultatą pasiekė V.Aušiūra. 104,8 kg sveriantis sportininkas išspaudė 160 kg sveriančią štangą. Šis rezultatas buvo įvertintas 95,68 taškais. Moterų grupėje pirma rungtyje buvo 45 kg išspaudusi K.Kamičaitytė (50,23 taško). Jaunimo iki 18 m grupėje 75 kg sveriančią štangą išspaudė L.Petraitis, kuris taipogi šioje grupėje tapo rungties nugalėtoju. Rezultatas buvo įvertintas 56,4 taško.

Vyrų grupėje kitose dvejose rungtyse daugiausia kilogramų rinko taipogi V.Aušiūra. Jis atliko pritūpimą su 210 kg sveriančia štanga (125,58). Tokį pat svorį minėtas sportininkas atkėlė ir nuo žemės. Tiesa, pastarojoje rungtyje pagal Wilks koeficientą 125,58 taško rezultatas, įvertinantis santykinę jėgą, buvo trečias. V.Aušiūrą lenkė 195 kg nuo žemės atkėlęs, 86,2 kg svėręs G.Pikūnas. Na, o rungties nugalėtoju tapo E.Bindokas. 69,1 kg svėręs sportininkas nuo žemės atplėšė 180 kg sveriančią štangą ir už rungtį gavo 136,24 taškus.

Moterų grupėje vienvalde lydere tiek pritūpimo su štanga, tiek jos atkėlimo nuo žemės rungtyse buvo K.Kamičaitytė. Ji pritūpė su 82,5 kg  sveriančia štanga (92,1 taško) ir nuo žemės atkėlė net 100 kg (111,63). Jaunimo grupėje, atlikęs pritūpimą su 92,5 kg sveriančia štanga L.Petraitis taškų atžvilgiu buvo antras (69,55 taško). Jį aplenkė 46,3 kg sveriantis E.Urbonas. Už 70 kg įveiktą svorį sportininkas gavo 78,07 taško. Štangos atkėlimo nuo žemės sektoriuje karaliavo L.Petraitis. Jam pakluso 107,5 kg sverianti štanga.

Paminėtina tai, kad apskritai dauguma varžybose dalyvavusių jėgos sporto mėgėjų gerino asmeninius rezultatus. Na, o jėgos trikovės Kalėdinių varžybų čempionu vyrų grupėje tapo 346,84 taškus surinkęs V.Aušiūra. Antrąją vietą iškovojo G.Pikūnas (333,13 taškų). Į prizininkų trejetuką pateko E.Bindokas (325,47 taško).

Moterų grupėje nugalėtoja tapo K.Kamičaitytė (253,96 taško), antrąją poziciją iškovojo E.Pivnickaitė (217,81), trečią  – S.Chomskytė (175,53).

Jaunimo iki 18 m grupėje triumfavo L.Petraitis (206,77 taškai), antras  – E.Urbonas (189,60 taškai), trečias  – N.Grėbliauskas (185,31 taškai).

Visi varžybų dalyviai negrįžo namo tuščiomis. Pajėgiausi grupių sportininkai buvo apdovanoti sporto centro įsteigtais prizais, na o visi be išimties jėgos sporto atstovai ir specialiomis, treniruoklių salės trenerio Lauryno Stanevičiaus pagamintomis, simpatiškomis keramikinėmis „giromis – raktų pakabukais“.

 

Jėgos trikovės protokolas