Kazlų Rūdos 3×3 krepšinio pirmenybių reguliarųjį sezoną laimėjo „Dalmanta“

Praėjusį šeštadienį baigėsi 2023/2024 m Kazlų Rūdos 3×3 krepšinio pirmenybių reguliarusis sezonas, po kurio paaiškėjo ketvirtfinalio poros. Jau ateinantį savaitgalį sužinosime, kurios ekipos keliaus į kovas rungtis dėl čempiono titulo, kurioms teks tenkintis galimybėmis varžytis dėl Mažosios Taurės.

Septintajame, baigiamajame šių pirmenybių ture komandoms teko nevienodas krūvis. Vienoms buvo likusios dvejos rungtynės, kitoms trejos. Didžiausias nešulys teko „Kazlų Riteriams“, kurie turėjo atlaikyti net penkias akistatas. Labai neblogus sezono rezultatus demonstravusiai komandai baigiamasis turas nenusisekė, patirti visi penki pralaimėjimai. Fortūna nuo „Kazlų Riterių“ buvo absoliučiai nusisukusi. Beveik visose rungtynėse kovodama taškas į tašką, komanda patirdavo nesėkmę jų pabaigoje. Pirmame mače poros taškų skirtumu nusileista „Pravalui“ (8:10), antrose, pasibaigus pagrindiniam laikui  ir užfiksavus lygiąsias 10:10 prieš „GP“ ekipą, pratęsimo metu patirtas pralaimėjimas 11:12. „Kazlų Riteriai“ rimtą iššūkį metė sezono lyderiams, „Dalmantos“ krepšininkams, tačiau ir čia pritrūko vieno, poros taiklių metimų. „Dalmanta“ šventė pergalę 17:15.

Tądien „Kazlų Riteriams“ teko žaisti ir dar vieną pratęsimą. Ketvirtose maratono rungtynėse dešimties minučių epopėja lygiosiomis 16:16 baigėsi su „United“ ekipa. Pratęsimas sėkmingiau klostėsi „United“, kurie pirmieji rinko du taškus ir laimėjo dvikovą 18:16. Paskutinėse turo rungtynėse „Kazlų Riteriams“ jau buvo mažai galimybių ką nors priešpastatyti prieš atakuojančią „Kvietiškio“ ekipą, kuriai nusileista 10 taškų skirtumu – 13:23. Toks komandos pasirodymas ture stumtelėjo ją galutinėje įskaitoje į šeštąją vietą ir ketvirtfinalyje „Kazlų Riterių“ lauks bekompromisė kova su trečioje pozicijoje užbaigusia sezoną „GP“ ekipa. Šios komandos krepšininkams ture buvo likusios dvejos rungtynės ir pasiektos abi pergalės. Be minėtos dvikovos su „Kazlų Riteriais“, „GP“ nusiskynė tašką ir rungtynėse su „United“ ekipa, kurią įveikė rezultatu 11:9.

Skųstis turo rezultatais neturėtų „United“ krepšininkai, nes jie iškovojo pora pergalių iš trijų galimų. Be jau minėtų rezultatų „United“, po pratęsimo 13:11 palaužė „Pravalą“ ir reguliarųjį sezoną užbaigė užimdami ketvirtąją vietą. Būtent su „Pravalo“ krepšininkais jie šeštadienį stos į ketvirtfinalio kovą. Pastarieji šiame sezone liko penkti. Šios ketvirtfinalio poros reguliariajame sezone pergales abu kartus šventė po atkaklių kovų „United“, tačiau tai dar nieko nereiškia. Pirmenybės nenuspėjamos ir jose pasitaiko ne vienas netikėtas rezultatas. Tokią staigmeną sugebėjo ture pateikti būtent „Pravalas“, kuris „nukirto“ jų lyderius „Dalmantos“ krepšininkus, įveikdamas juos rezultatu 14:12. Tiesa, tai nesukliudė „Dalmantos“ ekipai laimėti reguliarųjį sezoną, iš keturiolikos rungtynių iškovojus 12 pergalių ir patyrus dvi nesėkmes. Ketvirtfinalyje dalmantiečių lauks „Laukiniai šernai“, kuriems septintame ture iškovoti taškų nepavyko. Jie minėtiems lyderiams šeštadienio dvikovoje nusileido net 3:17. Kiek kovingiau jie sužaidė su „Underdogais“, nusileisdami jiems 9:17. Na, o dar daugiau pasipriešinimo „Laukiniai šernai“ skėlė „Kvietiškiui“, kuriam pralaimėjo 7:10.

Kvietiškiečiai tądien dovanų nedalijo ir visose trejose dvikovose skynė pergales. Be minėtų rezultatų jie įtikinamu rezultatu 23:8 pranoko „Underdogus“ ir su 11 pergalių ir trimis pralaimėjimais finišavo antroje pozicijoje. Būtent su septintoje pozicijoje žengiančiais „Underdogais“ jie stos į ketvirtfinalio kovas. Štai taip susidėliojo ketvirtfinalio poros po septintajame ture vykusių 12 rungtynių.

Žvelgiant į individualius krepšininkų pasirodymus, situacija kone viso sezono metu buvo stabili: rezultatyviausiu ir daugiausia tolimų metimų pataikančiu krepšininku išliko Linas Belkevičius. Jo apetitas – 109 surinkti taškai, iš kurių pataikyti 29 tolimi metimai. Geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių tapo D.Grušauskas („GP“), kuris atkovojęs iš viso 79 kamuolius galutinėje įskaitoje aplenkė L.Beliauską (70 atkovotų kamuolių).

 

3×3-turnyrinė lentelė

 

tarpusavio-susitikimų-rezultatai

 

3×3-rezultatyviausi