Kazlų Rūdos 4×4 atvirų tinklinio pirmenybių pirmuosius pusfinalius laimėjo “Top Sport” ir Vilkaviškio miesto TK

Kazlų Rūdos 4×4 atviros tinklinio pirmenybės artėja prie finišo. Jau praėjo laikotarpis, kuomet dešimt prie starto linijos stojusių ekipų laužė ietis grupės varžybose, siekdamos kuo palankesnio varžovo ketvirtfinaliuose. Praėjo ir ketvirtfinaliai, po kurių laimėjusios juos ekipos šovė į pusfinalio kovas dėl Didžiosios Taurės, na o pralaimėjusios juos komandos tęsė savo pasirodymą “paguodos” turnyre dėl Mažosios Taurės. Paminėtina, kad šiame sezone žaidžiami dveji pusfinaliai ir jeigu susiklostys tokia situacija, jog atsakomuosiuose pusfinaliuose komandos, pralaimėjusios varžovėms pirmuosius susitikimus, atsirevanšuos, bus žaidžiami papildomi “auksiniai” setai.

Taigi, sekmadienį į atlapus viena kitai pirmuosiuose pusfinaliuose kibo “A” grupės varžybų lyderiai Marijampolės “Top Sport” tinklininkai ir Kauno rajono “Ežerietis”. Puikų žaidimą ketvirtfinalyje demonstravęs “Ežerietis” šįkart taip netviskėjo. Pirmoje akistatoje jiems įkąsti varžovui nepavyko nė karto. “Top Sport” dominavimas buvo juntamas visų rungtynių metu. Marijampoliečiai laimėjo rungtynes ganėtinai užtikrintai – 3:0 (25:19; 25:18; 25:17) ir pasiklojo pirmuosius pagrindus finalui. Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė T.Mulerenko (21 taškas), naudingiausiai rungtyniavo L.Urmanavičius, sukaupęs 39 NB. Marijampoliškio sąskaitoje 33 rezultatyvūs perdavimai. “Ežeriečio” ketveriukėje lyderiavo A.Kudirka (22 NB, 15 rezultatyvių perdavimų), E.Vaitiekus (14 NB, 15 taškų).

Kur kas atkaklesnis ir permainingesnis buvo antrasis pusfinalis, kuriame rimtus ketinimus brautis į finalą demonstravo „Ark Ace“ ekipa akistatoje su „B“ pogrupio lyderiais Vilkaviškio miesto TK komanda. Marijampolės tinklininkai pirmame sete sugebėjo palaužti varžovus rezultatu 25:21 ir išsiveržti priekin 1:0. Pagauti azarto „Ark Ace“ galingiau pradėjo ir antrąjį setą, kurio metu turėjo 6 taškų pranašumą – 10:4. Priremti prie sienos vilkaviškiečiai sugebėjo atsitiesti ir rezultatą netrukus išlygino – 10:10. Vis galingiau rungtyniavę Vilkaviškio tinklininkai netrukus perėmė rungtynių iniciatyvą, pradėjo tolti nuo varžovo ir laimėdami setą 25:19 rezultatą išlygino – 1:1. Lygiaverčių varžovų kova vyko ir trečiame sete. Pirmoje jo pusėje padėtį kontroliavę vilkaviškiečiai seto pabaigoje turėtą pranašumą iššvaistė, tačiau sugebėjo atsilaikyti ir „ištraukti“ setą poros taškų skirtumu 26:24 ir taip išsiveržti priekin 2:1. Sekančiame sete vėl daugiau dominavo Vilkaviškio ketveriukė. Setą vieni iš pirmenybių lyderių laimėjo 25:18, rungtynes 3:1 ir žengė pirmą žingsnį finalo link. Nugalėtojų gretose dominavo A.Strakalaitis (37 NB, 36 taškai) ir N.Makūnas (35 NB ir 30 rezultatyvių perdavimų). „Ark Ace“ lyderiais buvo A.Vidzikauskas (31 NB ir 29 rezultatyvūs perdavimai) ir D.Abraitis (20 NB, 22 taškai).

Gana lengva kelionė prasidėjo komandoms, kovojančioms dėl Mažosios Taurės. Varžovo finale jau laukia „ABC“ tinklininkai, kurie jame atsidūrė po to, kai iš pirmenybių pasitraukė „Atletai“. Na, o pirmosios pusfinalio rungtynės technine pergale 3:0 prasidėjo „Netikėtai susirinkom“ tinklininkams, kadangi jose nepasirodė varžovė „Jamaikos“ ekipa. Atsakomieji pusfinaliai numatyti jau ateinantį sekmadienį nuo 13.30.

 

Pirmųjų pusfinalių statistika (2023-04-23)