Jėgos trikovės tonažo varžybų „Sporto centro Taurei laimėti“ aidai

Balandžio 23-ąją Kazlų Rūdos sporto centro treniruoklių salėje vyko jėgos trikovės tonažo varžybos „Sporto centro Taurei laimėti“. Tokio pobūdžio varžybos, orientuotos į klasikinės jėgos trikovės rungtis, varžybų dalyviams sudarant galimybes pademonstruoti ištvermę buvo organizuotos pirmąkart. Panašu, kad šis “eksperimentas“ pasiteisino. Jėgas išmėgino 17 Kazlų Rūdos sporto centro treniruoklių salėje jau ne vieną ir ne du mėnesius sportuojančio jaunimo. Tiesa, į tokio pobūdžio varžybas išmėginti kažko nauja atvyko ir garbingas svečias – savo svorio kategorijos jėgos trikovės šalies čempionė, turėjusi ir Europos vicečempionės titulą, tai Aistė Motiečė.

Kaip jau minėjome, varžybų programą sudarė trys klasikinės jėgos trikovės rungtys – štangos spaudimas, pritūpimai su štanga ir štangos atkėlimas nuo žemės. Pagal varžybų nuostatus, jos dalyvis galėjo laisvai pasirinkti svorį ir per 90 sekundžių atlikti kuo daugiau pakartojimų. Visų rungčių nugalėtojai buvo nustatomi taikant Wilks koeficientą, t.y buvo vertinamas santykinės jėgos ištvermės indeksas. Varžybos buvo vykdomos trijose grupėse: vyrų, moterų ir jaunimo.

Intrigos, nenuspėjamumo ir taktinės kovos varžybose išties netrūko. Pasirinkdami pradinius svorius, kiekvienas varžybų dalyvis turėjo galimybę kartą jį koreguoti. Jėgos trikovės tonažo lyderiai iš esmės paaiškėjo tik po paskutinės, štangos atkėlimo nuo žemės rungties.

Jaunimo grupėje pirmąją vietą bendroje įskaitoje iškovojo Laurynas Petraitis, aplenkęs artimiausią varžovą Osvaldą Kmitą vienu tašku tik paskutinėje rungtyje. L.Petraitis buvo antras štangos spaudimo rungtyje (su 30 kg sveriančia štanga per 90 sekundžių atliko 51 pakartojimą), pritūpimų su štanga rungtyje buvo pirmas (60kg, 39 pakartojimai) ir štangos atkėlimo nuo žemės rungtyje buvo trečias (65 kg, 41 pakartojimas).

Antroje vietoje likęs O.Kmitas laimėjo taipogi vieną rungtį iš trijų. Jis geriausiai pasirodė štangos spaudimo rungtyje (40 kg, 41 pakartojimas). Pritūpimų su štanga sektoriuje jis buvo antras (55 kg, 40 pakartojimų), na o štangos atkėlimo nuo žemės rungtyje buvo ketvirtas (65 kg, 42 pakartojimai).

Trečią poziciją iškovojo nuosekliai, sistemingai sporto centro treniruoklių salėje besitreniruojantis Natas Grėbliauskas. Štangos spaudimo rungtyje jis buvo ketvirtas (37,5 kg, 35 pakartojimai), pritūpimų su štanga sektoriuje – penktas (47,5 kg, 27 pakartojimai). N.Grėbliauskas iššovė štangos atkėlimo nuo žemės rungtyje, kurioje finišavo pirmas (60 kg, 46 pakartojimai).

Vyrų grupėje triumfavo Tomas Gaisrys. Jis kartu su Gyčiu Pikūnu surinko vienodai taškų, tačiau Tomui aukštesnę poziciją nulėmė tai, kad jis laimėjo dvi rungtis iš trijų galimų. T.Gaisrys geriausiai pasirodė pritūpimų su štanga (50 kg, 45 pakartojimai) ir štangos atkėlimo nuo žemės rungtyse (70 kg, 41 pakartojimas). Štangos spaudimo sektoriuje jis buvo ketvirtas (35 kg, 50 pakartojimų). Antrąją vietą bendroje įskaitoje iškovojęs G.Pikūnas pirmas buvo štangos spaudimo rungtyje (55 kg, 53 pakartojimai). Pritūpimų su štanga sektoriuje jis buvo antras (70 kg, 41 pakartojimas), štangos atkėlimo nuo žemės rungtyje – trečias (80 kg, 38 pakartojimai).

Prizininkų gretose po trijų rungčių vyrų grupėje buvo Raimedas Čebanauskas. Jis štangos spaudimo (80 kg, 31 pakartojimas) bei pritūpimų su štanga (70 kg, 42 pakartojimai) rungtyse buvo trečias, na o štangos atkėlimo nuo žemės sektoriuje – ketvirtas (60 kg, 52 pakartojimai).

Moterų grupėje nugalėtoja bendroje įskaitoje tapo Aistė Motiečė. Ji laimėjo dvi rungtis iš trijų galimų: štangos spaudimą (30 kg, 36 pakartojimai) ir štangos atkėlimą nuo žemės (70 kg, 30 pakartojimų). Pritūpimų su štanga rungtyje ji buvo antra (40 kg, 34 pakartojimai).

Šioje rungtyje geriausiai pasirodė Evelina Pivnickaitė (32,5 kg, 36 pakartojimai). Ji buvo antra štangos spaudimo rungtyje (20 kg, 40 pakartojimų), trečia – štangos atkėlimo nuo žemės rungtyje (32,5 kg, 39 pakartojimai). Bendroje įskaitoje ji iškovojo antrąją vietą.

Prizininkių trejetuką užbaigė Samanta Chomskytė. Ji buvo ketvirta štangos spaudimo rungtyje (20 kg, 39 pakartojimai), tokioje pat pozicijoje pritūpimų su štanga sektoriuje (27,5 kg, 40 pakartojimų) ir antra štangos atkėlimo nuo žemės rungtyje (35 kg, 46 pakartojimai).

 

Jėgos trikovės tonažo varžybų protokolas