Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija baigė pasirodymą 2023/2024 m. Nostra.lt-RKL „A“ lygos sezono pirmenybėse

Tomo Bietkio treniruojamai Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija kariaunai 2023/2024 m. Nostra.lt-RKL „A“ lygos sezonas šeštadienį, balandžio 6-ąją, baigėsi Raseiniuose. Tądien ketvirtosiose aštuntfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse atakiečiams nepavyko išlyginti serijos rezultato. Nusileisdama varžovui 75:81 (24:22, 19:22, 11:22, 21:15) ir pralaimėjusi seriją 1:3 Kazlų Rūdos ekipa į ketvirtfinalio etapą nepateko.

Kazlų Rūdos krepšinio istoriniuose metraščiuose figūruos įrašas, jog šįmet reguliariajame sezone Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija iškovojo septintąją vietą ir pateko į atkrintamąsias aštuntfinalio varžybas. Pažymėtina, jog šis sezonas Kazlų Rūdos krepšinio komandos stovykloje nusėtas įvairiomis spalvomis. Dar jo pradžioje traumas patyrus porai komandos lyderių, I.Dirdai, G.Asačiovui, taip pat tuo metu rungtyniavusiam I.Bytautui, o dar vienam D.Sendai kiek netikėtai palikus komandą, tokiomis sąlygomis kapstytis pirmenybėse teko kone pusę sezono. Nieko keisto, kad pirmojo rato pabaigoje Kazlų Rūdos komanda buvo atsidūrusi keturioliktoje turnyrinės lentelės vietoje. Į startines pozicijas grįžus komandos lyderiams, reikalai taisėsi sulig kiekvienu turu. „Ataka“-Kauno Kolegija kaipmat kopė turnyrinės lentelės laipteliais aukštyn. Ne taip jau daug ir trūko, kad komanda būtų atsidūrusi ir pirmame ketverte. Sezono pabaiga vėlgi apkarto, kuomet peties traumą patyrė M.Makauskas ir atakiečiams viską ištverti teko be jo. Komandai finišavus septintoje turnyrinės lentelės pozicijoje jau pirmasis aštuntfinalio barjeras suvedė su Raseinių „Raseiniai“ ekipa, prieš kurią praėjusiame sezone mažajame finale atakiečiai laimėjo ir pasidabino bronzos medaliais. Šįkart Kazlų Rūdos komandos kelionė baigėsi ties aštuntfinaliu. Kovinga ir ambicinga „Ataka“-Kauno Kolegija atidavė visas jėgas rungtynėse prieš varžovus. Patyrusi nesėkmę pirmose serijos rungtynėse, ekipa atsirevanšavo išvykoje ir išlygino serijos rezultatą. Deja, trečiosios rungtynės vėl namų aikštėje atakiečiams nesusiklostė ir Raseinių krepšininkai šventė pergalę. Dar kartą tą patį varžovai pakartojo kaip jau minėjome šeštadienį savo aikštėje.

Žvelgiant į šią dvikovą, ko gero jas galima pavadinti „atkarpų“ rungtynėmis, kuomet puikaus žaidimo ruožus turėjo tai viena, tai kita komanda. Rungtynės prasidėjo gana rezultatyviai. Pirmi tritaškiu atsidarė Raseinių krepšininkai, kuriems netrukus pora taškų atsakė G.Asačiovas, o vėliau tritaškį kalė I.Dirda, išvesdamas atakiečius priekin 5:3. Varžovai netrukus rezultatą išlygino, o kėlinukui perkopus į antrą pusę įgijo ir penkių taškų persvarą  – 16:11. Šį mėginimą netrukus ištirpdė penkių taškų serija J.Davniukas – 18:18. Puikiai į atakiečių žaidimą įsiliejo K.Šarukas, po kurio poros rezultatyvių reidų Kazlų Rūdos komanda pirmavo 22:20. Kėlinukui keliaujant prie pabaigos G.Asačiovas taip pat sėkmingai atakavo varžovų krepšį, tačiau iki kėlinuko pabaigos tuo pačiu sugebėjo atsakyti ir raseiniškiai. Po dešimties minučių kovos „Ataka“-Kauno Kolegija pirmavo 24:22.

Antro kėlinuko pradžioje dar labiau apsukas padidino atakiečiai. 6 taškus iš eilės, pataikydamas tarp jų tritaškį, rinko K.Šarukas, iš toli pasižymėjo I.Dirda, dar pora taškų pridėjo J.Davniukas ir per nepilnas kėlinuko tris minutes Kazlų Rūdos komandos persvara tapo dviženkle – 35:24. Deja, kaip lengvai ji susikaupė, taip ir išslydo. Iki atkarpos pabaigos Kazlų Rūdos komandai sekėsi vis sunkiau rinkti taškus. Aikštės šeimininkų ekipoje iniciatyvos ėmėsi E.Serkevičius, kurio renkami taškai tirpdė atakiečių pranašumą. Iki atkarpos pabaigos jo ne tik, kad nebeliko, bet pirmą dvikovos pusę varžovai baigė pirmaudami vieno taško skirtumu – 44:43.

Trečio kėlinuko metu Kazlų Rūdos komandos reikalai dar labiau suprastėjo. Pirmoje jo pusėje varžovai buvo beįgyjantys 7 taškų persvarą – 50:43, tačiau „Ataka“-Kauno Kolegija sužaidė sausą atkarpą 11:0 ir per pora minučių išsiveržė į priekį 54:50. Tuomet vėl sekė duobė, tuščios minutės Kazlų Rūdos komandos puolime. Raseiniai ne tik išlygino rezultatą, bet iki kėlinuko pabaigos spėjo susikrauti ir dviženklę persvarą – 66:54.

Ketvirto kėlinuko pradžioje, varžovams pirmiems surengus rezultatyvią ataką, persvara ūgtelėjo ir iki 14 taškų – 68:54. Priremta prie sienos Kazlų Rūdos komanda sugebėjo grįžti į rungtynes. Atakiečių puolamąsias pajėgas užkūrė I.Dirdos 8 taškų serija, kurios metu jis pataikė pora tritaškių. Taškų pridėjo K.Šarukas , G.Asačiovas ir įpusėjus ketvirčiui varžovai buvo pasiekiami vienu metimu – 69:67. Deja, daugiau priartėti atakiečiams nepavyko. Varžovus vėl „traukė“ E.Serkevičius, kurio tądien buvo pilna visur. Jis rinko taškus, provokavo pražangas, dalijo rezultatyvius perdavimus. Raseinių krepšininkai išlaikė pirmaujančios komandos pozicijas iki pat rungtynių pabaigos ir laimėdami jas 81:75, nusiraškė kelialapį į ketvirtfinalį, kuriame jų lauks akistata su Biržų „Biržais“.

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija ekipoje 24 taškus rinko I.Dirda, 18 taškų K.Šarukas ir 17 taškų G.Asačiovas. Naudingiausiai rungtyniavo 27 NB sukaupęs I.Dirda. M.Gelčius atkovojo 10 kamuolių.

Komandinėje statistikoje varžovai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (32 vs 30), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (13 vs 12), gerokai tikslesni buvo atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (25/35 (71,4 proc) vs 19/41 (46,3 proc)), tačiau atakiečiai kiek mažiau klydo (14 vs 15), buvo tikslesni nuo baudų metimo linijos (13/17 (76,4 proc) vs 13/18 (72,2 proc)) bei nuo trijų taškų zonos (8/23 (34,7 proc) vs 6/26 (23 proc)).

Pabaigai, D Ė K O J A M E už šį krepšinio sezoną Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija komandos rėmėjams (be Jūsų, nebūtų mūsų), krepšinio gerbėjams, kurie neabejotinai yra mūsų motyvacija ir įkvėpimo šaltinis, tai pat visiems, visokeriopai palaikantiems krepšinio bendruomenės augimą ir tradicijų puoselėjimą Kazlų Rūdos krašte!!!