Trečiame aštuntfinalio serijos mače atakiečiai nusileido „Raseiniai“ ekipai

Sekinančių aštuntfinalio kovų maratonas Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkams Nostra.lt-RKL „A“ lygos pirmenybėse tęsiasi. Trečiadienio vakarą sporto centre itin gausiai palaikant krepšinio sirgaliams, atakiečiai visgi neatlaikė ir trečiose aštuntfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse buvo priversti pripažinti Raseinių „Raseiniai“ pranašumą. Varžovams nusileista rezultatu  69:79 (17:13, 20:26, 17:21, 15:19). Raseiniškiai išsiveržė priekin 2:1. Mūšis pralaimėtas, bet ne karas. Dar kartą reabilituotis Kazlų Rūdos komanda turės galimybę jau šį šeštadienį Raseiniuose, kuriuose paaiškės, ar „Ataka“-Kauno Kolegija kariauna baigia sezoną ties aštuntfinalio barjeru, ar ateinantį trečiadienį visus taškus ant „i“ dėlios Kazlų Rūdos sporto centre…

Po saldžios išlyginamosios pergalės Raseiniuose, dar kartą to pakartoti T.Bietkio treniruojamai komandai savoje aikštėje nepavyko. Žvelgiant į žaidimo visumą, aikštės šeimininkams trūko tikslesnių tolimų metimų, Raseinių krepšininkai neretai naudojosi antraisiais šansais, po kurių sėkmingai rinko taškus ir tokiu būdu išlaikė dominavimą rungtynėse. Dvikova vyko atkakliai, permainingai, be didesnių duobių iš vienos ar kitos komandos pusės. Nuo pat pirmų minučių rungtynės vyko taškas į tašką. Sužaidus pirmas tris dvikovos minutes rezultatas buvo lygus – 7:7. Atakiečiams taškus rinko M.Gelčius, G.Asačiovas, I.Dirda. Perkopus į antrą pirmo kėlinuko pusę, po poros sėkmingų reidų, atakiečiai pirmavo 13:9, tačiau daugiau Kazlų Rūdos komandai atitrūkti nepavyko, varžovai keliavo įkandin ir pirmą atkarpą „Ataka“-Kauno Kolegija laimėjo tų paties keturių taškų skirtumu – 17:13.

Antrojo kėlinuko pradžioje, po J.Davniuko taiklaus tolimo šūvio, Kazlų Rūdos komanda pirmavo 6 taškais – 24:18, tačiau čia pat sulaukė varžovų penkių taškų serijos, ir sužaidus tris antro kėlinuko minutes atakiečių pranašumas kaipmat ištirpo – 24:23. Tokiu koviniu atstumu, kuomet rezultatas galėjo svirti į vieną ar kitą pusę dvikova vyko visą antrą kėlinuką. Vis dėlto jo pabaigoje varžovai ne kartą lyginę rezultatą sugebėjo jį persverti ir pirmą dvikovos dalį baigti pirmaujant 39:37.

Rungtynių scenarijus iš esmės nesikeitė ir trečio kėlinuko metu. Kritiškesnėmis dvikovos akimirkomis varžovus gelbėjo tritaškiai, na o Kazlų Rūdos komanda laimės ieškoti dažniau mėgino po varžovų krepšiu skinantis kelią „Ataka“-Kauno Kolegija sunkiasvoriams, M.Gelčiui, K.Šarukui, padedant atlaisvinti kelią atakose ir komandos draugams. Didesnę šios atkarpos dalį pirmaujančios komandos statusas priklausė aikštės šeimininkams, tačiau kėlinukui keliaujant prie pabaigos Raseiniai sugebėjo susikrapštyti šešių taškų pranašumą ir po trijų dvikovos dalių pirmauti 60:54.

Paskutiniame ketvirtyje Kazlų Rūdos komandai pavyti varžovų taip ir nepavyko. Raseiniškiai nuolat turėjo 6-8 taškų persvarą. Desperatiškomis pastangomis atakiečiai rungtynėms einant prie pabaigos turėjo šansą bent jau išlyginti rezultatą, kuomet varžovai, likus rungtyniauti porai minučių, turėjo trijų taškų pranašumą – 70:67. Tačiau prieš tai esančiame epizode atakiečiai nepataikė poros baudos metimų. Dar viena bauda skriejo pro šalį, kuomet Raseinių krepšininkas buvo nubaustas technine pražanga. Iš tokios padėties, galėjusios galbūt ir pakreipti rungtynių eigą svečiai išsivadavo, kuomet sugebėjo rezultatyviai užbaigti ataką – 72:67. Per likusį laiką mėginant Kazlų Rūdos komandai gelbėtis tritaškiais, apčiuopiamo rezultato tai nedavė. Raseiniai taškas po taško tolo ir baigė rungtynes iškovodami pergalę dešimties taškų skirtumu – 79:69.

Kazlų Rūdos komandoje šiose rungtynėse trys krepšininkai rinko daugiau nei dešimt taškų: I.Dirda (20 taškų), K.Šarukas (19 taškų), J.Davniukas (11 taškų). Naudingiausiai ekipoje rungtyniavo 23 NB surinkęs K.Šarukas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai nusileido kovoje dėl atšokusių kamuolių (32 vs 43), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (13 vs 18). Nors komanda rečiau klydo (9 vs 12), geriau realizavo metimus nuo dviejų taškų zonos (25/48 (52 proc) vs 16/39 (41 proc)), tačiau varžovai pranašesni buvo atakuojant krepšį iš trijų taškų zonos (10/27 (37 proc) vs 3/17 (17,6 proc)) bei realizuojant baudos metimus (17/24 (70,8 proc) vs 10/18 (55,5 proc)).