Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija dvigubas savaitgalis be pergalių

Jeigu pergalių ir pralaimėjimų sporte analogijų ieškotume fortepijono baltuose ir juoduose klavišuose, tai galėtume pasakyti, kad praėjusį dvigubą savaitgalį atakiečiai Nostra.lt-RKL „A“ lygos kovose grojo juodais klavišais.. Tiek išvykoje penktadienio rungtynėse prieš Kėdainių „Kėdainius“ ir šeštadienio namų dvikovoje prieš Kauno r. „Omega-Tauras“ T.Bietkio treniruojamai komandai pasiekti nepavyko. Absoliučios sėkmės atveju Kazlų Rūdos komanda turėjo realius šansus nusitaikyti ko gero ir į pirmąjį turnyrinės lentelės ketvertą, tačiau taip jau susiklostė, kad po pralaimėtų poros rungtynių tenka sukti galvą, kaip išsilaikyti aštuntuke tam, kad aštuntfinalyje „Ataka“-Kauno Kolegija turėtų namų salės pranašumą. Šioje zonoje išlikti atakiečiams iki sezono pabaigos dar lieka trys mačai: išvykos rungtynės su Tauragės „Taurage“ ir Prienų „Mačiūnai-KKSC“ ir namų dvikova su LCC.

Grįžtant į dvigubo savaitgalio peripetijas, pažymėtina, jog Kazlų Rūdos komanda rungtyniavo visumoje išties neblogai, tačiau bent vienai pergalei iškovoti to nepakako. Kėdainiams nusileista 74:85 (23:25; 18:22; 15:26; 18:12), „Omega-Tauras“ ekipai po pratęsimo – 104:111 (24:16; 25:29; 21:19; 24:30; 10:17).

Pirma rungtynių pusė su kėdainiškiais Kazlų Rūdos komandai klostėsi gana neblogai. Nuo pat pirmų minučių dvikova vyko taškas į tašką. Atakiečių gretose sėkmingai į žaidimą įsiliejo M.Makauskas, M.Gelčius, G.Asačiovas. Tiesa, savų argumentų turėjo ir aikštės šeimininkai. Sunku Kazlų Rūdos komandai buvo tvarkytis su varžovų lyderiais R.Ūzu, L.Danieliumi. Į rezultatyvias atakiečių atakas varžovai atsakė taip pat tokiomis pat atakomis ir  pirmą atkarpą kėdainiečiai užbaigė turėdami poros taškų pranašumą – 25:23.

Antro kėlinuko pirmomis minutėmis, po K.Šaruko ir D.Ramono taiklių metimų, atakiečiai buvo persvėrę rezultatą 27:26, tačiau po varžovų paprašytos minutės pertraukėlės, pora sėkmingų epizodų turėjo ir aikštės šeimininkai, vėl išsiveržę priekin – 31:27. Iki kėlinuko vidurio Kazlų Rūdos komanda dar pora kartų buvo persvėrusi rezultatą, tačiau antroje jo dalyje „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkams sunkiai sekėsi stabdyti L.Danielių, I.Lukošių ir Kėdainiai iki atkarpos pabaigos susikrapštė 6 taškų pranašumą – 47:41.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai neišvengė duobės trečiajame kėlinuke. Į pora atakiečių klaidų aikštės šeimininkai atsakė rezultatyviomis atakomis ir įgijo dviženklę persvarą – 51:41. Nors “Ataka”-Kauno Kolegija pažadinti į lemtingą kovą mėgino galingu dėjimu pro varžovą kamuolį įkrovęs pagirtinai mače kovęsis M.Gelčius, tačiau ši kibirkštis buvo užgesinta. Varžovai artyn atakiečių neprisileido, o antroje kėlinuko pusėje, po taškų serijos ir R.Ūzo tolimo metimo, Kėdainių pranašumas išaugo iki 16 taškų – 61:45. Kazlų Rūdos komandos mėginimus artėti aikštės šeimininkai gesindavo ir vėlesnėmis rungtynių minutėmis ir po trijų kėlinukų vidurio Lietuvos komanda pirmavo 73:56.

Įtempdami visus raumenis atakiečiai pirmomis paskutinio ketvirčio minutėmis sužaidė atkarpą 6:0, mėgindami pakreipti įvykius sau naudinga linkme – 73:62, tačiau aikštės šeimininkų paprašyta minutės pertraukėlė greitai sustatė viską į savas vėžes. Prie Kazlų Rūdos krepšio taškus rinko R.Ūzas, I.Lukošius, o dar pataikant Kėdainiams ir iš toli, besibaigiant rungtynėms jų persvara išaugo net iki 19 taškų – 85:66. Ją paskutinėmis dvikovos minutėmis atakiečiai aptirpdė, tačiau pergalę atsirevanšuodami už pralaimėjimą Kazlų Rūdoje 11 taškų persvara šventė Kėdainiai – 85:74.

Atakiečių gretose keturi krepšininkai rinko daugiau nei 10 taškų: J.Davniukas (13 taškų), M.Gelčius (12 taškų), G.Asačiovas (12 taškų), I.Dirda (11 taškų). Naudingiausias krepšininkas buvo 18 naudingumo balų surinkęs M.Gelčius.

Komandinėje statistikoje abi ekipos atkovojo po tiek pat kamuolių (37 vs 37), tačiau kėdainiškiai atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (19 vs 7), varžovai tikslesni buvo atakuojant krepšį tiek nuo dviejų taškų (25/40 (62,5 proc) vs (22/52 (42,3 proc)), tiek nuo trijų taškų (8/22 (36,3 proc) vs 5/22 (22,7 proc)) zonos.

Nedaug iki pergalės Kazlų Rūdos komandos krepšininkams pritrūko šeštadienio namų rungtynėse prieš vienus iš Nostra.lt-RKL „A“ lygos lyderių Kauno r. „Omega-Tauras“ komandą. Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi „Ataka“-Kauno Kolegija iniciatyvą išleido paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Pirmame kėlinyje vyko apylygis žaidimas. Į bet kokį Kauno rajono krepšininkų užduotą toną atakiečiai atsakė lygiavertėmis atakomis ir „Omega-Tauras“ ekipai įgyti didesnio pranašumo neleido. Rungtynių pradžia Kazlų Rūdos komandai apkarto, kuomet pirmomis minutėmis traumą gavo vienas iš komandos lyderių M.Makauskas, tačiau kaip rodė įvykių visuma, snaiperio estafetę perėmė G.Asačiovas, kuris tos dienos mače pataikė iš viso šešis tolimus metimus iš septynių galimų. Pora iš jų įkrito dar pirmame kėlinuke. Solidaus puolimo dėka, rezultatyviai jas užbaigiant K.Šarukui, M.Gelčiui, kitiems komandos draugams, aikštės šeimininkai iki kėlinuko pabaigos susikrovė 8 taškų persvarą – 24:16. Antrojo kėlinuko pradžioje, po D.Ratkaus taiklių metimų ir M.Gelčiaus taškų, „Ataka“-Kauno Kolegija įgijo dviženklę persvarą 28:16. Tuomet aikštės šeimininkų puolimas kiek strigtelėjo ir varžovai priartėjo. Po T.Galecko tritaškio buvo likę 4 taškai – 31:27. Kėliniui artėjant prie pabaigos Kauno r. krepšininkai buvo sumažinę Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki minimumo 41:40, tačiau tuomet šeimininkus priekin traukė laiku ir vietoje švystelėti G.Asačiovo pora tritaškių, K.Šaruko taškai, kurie leido pirmą rungtynių pusę atakiečiams baigti turint kelių taškų skirtumo persvarą – 49:45.

Kazlų Rūdos komandos puolimas stabiliai dirbo ir trečiame ketvirtyje. T.Bietkio treniruojama ekipa sugebėjo viso ketvirčio metu laikyti 4-6 taškų persvarą. Šį vežimą tempė J.Davniuko taškų serija, po kurios vienu metu Kazlų Rūdos komanda vėl artėjo prie dviženklio pranašumo – 60:51. Tiesa, varžovai netrukus vėl pradėjo lipti ant kulnų, mažindami atakiečių persvarą iki 3 taškų – 67:64. Optimizmo Kazlų Rūdos komandoje vėl įpūtė kėlinio pabaigoje G.Asačiovo švystelėtas tritaškis, po kurio paskutiniam ketvirčiui atakiečiai rengėsi pirmaudami 70:64.

Pirmosios paskutinio kėlinuko minutės Kazlų Rūdos komandos stovykloje įnešė daug lūkesčių, kad labai nemaža galimybė tądien iškovoti pergalę prieš vienus iš pirmenybių lyderių. Per pora minučių atakiečiai surengė seriją 8:0, po kurios „Ataka“-Kauno Kolegija susikrovė didžiausią tuo metu rungtynėse turėtą 14 taškų persvarą – 78:64. Rungtyniauti buvo likusios dar beveik 8 minutės. Deja, varžovams tiek neprireikė perimti iniciatyvai. Aikštės šeimininkų komandos keletas klaidų, „Omega-Tauras“ tritaškių serija greitai apvertė rungtynes aukštyn kojomis. Iš +14 turėtų taškų persvaros atakiečiai įkrito likus pusantros minutės į -4 taškų deficitą – 86:90. Apmaudžiai paleistas rungtynes sugrąžinti į pusiausvyrą, kapsint paskutinėms pagrindinio laiko sekundėms, mėgino tritaškiu J.Davniukas – 94:94. Varžovams atakai surengti buvo likusios 11 sekundžių, per kurias jie nieko nepešė ir visi įvykiai kėlėsi į pratęsimą. Deja, jo metu užtikrinčiau sužaidė Kauno r. „Omega-Tauras“ krepšininkai, kurie surengę daugiau rezultatyviais metimais pasibaigusių atakų išplėšė pergalę 111:104.

Rezultatyviausiai Kazlų Rūdos komandos gretose šiame mače rungtyniavo po 26 taškus surinkęs G.Asačiovas ir J.Davniukas. 16 taškų sukaupė M.Gelčius, 14 taškų K.Šaruko sąskaitoje, 13 taškų pelnė I.Dirda. Naudingiausiai mače rungtyniavo 27 naudingumo balus surinkęs M.Gelčius, kuris sugebėjo išprovokuoti 7 varžovų pražangas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (32 vs 36), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (22 vs 28), padarė daugiau klaidų (14 vs 11). Tai ko gero tie elementai, lėmusių varžovų pergalę, nes metimų sektoriuje Kazlų Rūdos komanda turėjo panašius ar kiek geresnius rodiklius: baudos metimai (21/27 (77,7 proc) vs 22/33 (66,6 proc)), dvitaškiai (22/43 (51,1 proc) vs 25/49 (51 proc)), tritaškiai (13/28 (46,4 proc) vs 13/31 (41,9 proc)).