Sporto centro dziudo imtynininkas – jaunučių ir jaunių atviro šalies čempionato prizininkas

Kovo 2-3 dienomis Kėdainių sporto arenoje vyko Lietuvos atviras jaunučių ir jaunių dziudo čempionatas, kuriame ant tatamio į dvikovas kibo daugiau nei 500 šalies ir kaimyninės Latvijos dziudo imtynininkų. Konkurencija buvo didžiulė. Tai rodo tas faktas, kad pavyzdžiui vienoje iš svorio kategorijų rungtis dėl čempiono titulo buvo užregistruoti net 46 dalyviai. Kazlų Rūdos sporto centrui atstovavo keturi Aleksandro Kolkatovo treniruojami sportininkai.

Pirmąją čempionato dieną kovojo jaunučiai. Šioje U-15 amžiaus grupėje startavo Simas Beloded. Jam teko rungtis ir su sunkesniais, ir su pora metų vyresniais varžovais. Jaunučių grupėje mažiausia svorio kategorija buvo iki 38 kg. Kazlųrūdietis varžovų nepabūgo ir kovojo pagirtinai. S.Beloded gana užtikrintai laimėjo pirmas dvi kovas, laimėdamas jas anksčiau laiko (jaunučių amžiaus grupėje vienai dvikovai skiriamos 3 minutės, jauniams  – 4 minutės). Sporto centro dziudo imtynininkas trečioje akistatoje su pajėgiu varžovu  pirmavo atlikęs jam “Waza-ari” (šis veiksmas vertinamas puse pergalės), tačiau įgytai persvarai išlaikyti pritrūko patirties ir vėlesnėmis akimirkomis teko pripažinti oponento pranašumą. Po to kazlųrūdiečiui teko susigrumti paguodos dvikovoje. S.Beloded varžovas buvo iš Vilniaus pajėgaus klubo. S.Beloded kovą pradėjo gana užtikrintai, vėl atlikdamas veiksmą, kurį pagrindinis teisėjas įvertino “Waza-ari”, tačiau jau po kelių akimirkų sekretoriato teisėjai šį vertinimą atšaukė… Sporto centro dziudo imtynininko tai nesutrikdė ir jis dar kartą atliko analogišką veiksmą, išsiverždamas į priekį, tačiau varžovas iki dvikovos pabaigos rezultatą išlygino, todėl teko skelbti pratęsimą. Jo metu vilnietis pirmas atliko veiksmą ir minimalia persvara tapo dvikovos nugalėtoju. S.Beloded tarp 29 dalyvių iškovojo septintąją vietą.

Toje pačioje amžiaus grupėje Kazlų Rūdos sporto centrui atstovavo A.Kraujalis. Jis varžėsi svorio kategorijoje virš 81 kg. 85 kg sveriančiam A.Kolkatovo treniruojamam sportininkui teko varžytis su gerokai sunkesniais varžovais. A.Kraujalis turėjo iš viso tris dvikovas. Pirmoje akistatoje dziudo imtynininkas nusileido būsimam čempionui, kurio svoris buvo 112 kg. Kovodamas dėl trečios vietos jis įveikė du varžovus. Pažymėtina, kad jie svėrė 130 ir 140 kg… Po šio pasirodymo A.Kraujalis pasidabino bronzos medaliu. Tai buvo geriausias sporto centro dziudo imtynininkų užfiksuotas rezultatas šiose varžybose.

Antrąją čempionato dieną ant tatamio kovojo jauniai (U-18). Kazlų Rūdai atstovavo du sportininkai. Svorio kategorijoje iki 60 kg, sverdamas gerokai mažiau už varžovus ir pora metų jaunesnis Deimantas Kraujalis įrodė, kad yra tvirto, atkaklaus ir užsispyrusio charakterio sportininkas, turintis potencialo šių savybių dėka ateityje pasiekti išties įstabių rezultatų. Jis pirmą dvikovą švariu metimu, vertinamu “Ippon” prieš varžovą laimėjo per 6 sekundes. Į antra dvikovą D.Kraujalis stojo prieš pora metų vyresnį, tituluotą klaipėdietį, kurio sąskaitoje jau buvo šalies čempionato apdovanojimai. Daug kas varžybinėje aplinkoje prognozavo greitą pabaigą klaipėdiškio naudai, tačiau praėjus pagrindinio laiko keturioms minutėms buvo užfiksuotos lygiosios. Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkas nustebino visus, nes ir pratęsimo metu tvirtai laikėsi. Vargais negalais klaipėdiškis pasiekė pergalę tik po dešimties minučių kovos. Sporto centro dziudo imtynių specialisto A.Kolkatovo pastebėjimu, D.Kraujalis pranoko lūkesčius ir pademonstravo tikro kario charakterį.

Svorio kategorijoje iki 63 kg varžėsi A.Judickaitė. Kazlųrūdietė tokio rango varžybose turėjo labai mažai varžybinės patirties. Po svėrimo procedūros, viršijus mažesnės svorio kategorijos limitą 800 g., jai teko kovoti sunkesnėje kategorijoje. Sporto centro imtynininkė pasirodė pagal galimybes ir įgijo svarbios varžybinės patirties.

Apibendrindamas Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymus, treneris A.Kolkatovas džiaugėsi tiek pasiektais rezultatais, tiek pačių sportininkų nusiteikimu ir pademonstruotomis praktinėmis žiniomis, kurios įgyjamos tik sunkaus, nuoseklaus ir sistemingo darbo treniruotėse metu. Dziudo imtynių specialistas dėkoja tėveliams, artimiesiems, kurie palaiko ir aktyviai prisideda prie sportininkų motyvacijos siekti rezultatų. Ateis laikas, kai bus galimybė varžytis šiame čempionate savoje amžiaus grupėje ir bus pasiekta dar ne viena pergalė, nes žvelgiant šios dienos akimis, perspektyvos labai optimistinės…