Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija išlygino aštuntfinalio seriją Raseiniuose

Nostra.lt-RKL „A“ lygos aštuntfinalio batalijos tęsiasi. Tomo Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai, po patirto pralaimėjimo namuose, antrose serijos iki trijų pergalių aštuntfinalio rungtynėse, demonstruodami kovingą charakterį, įveikė Raseinių „Raseinius“ jų pačių aikštėje ir išlygino serijos rezultatą. Jis šiuo metu yra 1:1. Rungtynės baigėsi rezultatu 73:63 (12:17, 19:14, 17:20, 25:12). Nors komandai negalėjo tądien padėti A.Kuzminskas, atakiečiai rotuodami dvikovoje septyniese iškovojo išties įspūdingą pergalę.

Rungtynės rezultatyvumu nepasižymėjo, aikštėje vyravo daug kontakto, vyriškos kovos, minimali veiksmų laisvė ieškant lengvų metimų. Atakiečiai rungtynes pradėjo pora tritaškių, kuriuos suleido D.Ramonas ir G.Asačiovas. Susidarė įspūdis, kad tai Kazlų Rūdos komandai padaryti buvo lengviau, nei ieškoti taškų iš po varžovų krepšio. Raseiniškiai taškų kaupikliu naudojosi rinkdami juos daugiau iš vidutinių nuotolių ar prasiveržiant po krepšiu, taip pat baudos metimais ir perkopus į antrą pirmo kėlinuko pusę jie buvo įgiję septynių taškų persvarą – 14:7. Pirmas pataikytas metimas atakuojant krepšį iš vidutinio nuotolio, „iš žaidimo“ atakiečiams pavyko tik aštuntąją pirmo kėlinuko minutę. Tai padarė G.Asačiovas, tačiau čia pat Kazlų Rūdos komanda gavo tritaškį ir Raseinių persvara artėjo prie dviženklės – 17:9. Iki atkarpos pabaigos tokio pat kalibro metimu atsakė akylai varžovų saugomas J.Davniukas ir trumpam atokvėpiui komandos keliavo rezultatui esant švieslentėje 17:12.

Antrojo kėlinuko pradžioje prisišaudė I.Dirda, M.Gelčius ir Raseinių komandos persvara po truputį pradėjo tirpti. Na, o tritaškį švystelėjus D.Ramonui, rezultatas tapo lygus – 19:19. Septynių be atsako taškų serija tuomet atsakė aikštės šeimininkai, kurie vėl artėjo prie turėto pranašumo – 26:19, tačiau Kazlų Rūdos komandos priekinės linijos žaidėjų M.Gelčiaus, K.Šaruko ir puikiai į žaidimą įsiliejusio D.Ratkaus dėka atakiečiai vėl pradėjo remti varžovus prie sienos. Likus rungtyniauti porai minučių „Ataka“-Kauno Kolegija ekipą nuo raseiniškių skyrė vos vienas taškas – 28:27. Iki didžiosios pertraukos Kazlų Rūdos komanda neleido varžovams palikti aikštelės turint pirmaujančios komandos statusą. Desperatiškomis pastangomis pora atakų puikiai užbaigė nesugaudomas raseiniškių G.Asačiovas ir po pirmos dvikovos dalies rezultatas buvo lygus – 31:31.

Antroje rungtynių pusėje kova buvo ne mažiau permaininga. Pirmoje kėlinuko pusėje pirmavo tai viena, tai kita komanda. Artėjant jo viduriui, sėkmingą ruožą turėjo atakiečiai. Puolime sėkmingai rungtyniavo G.Asačiovas, D.Ratkus, tritaškį smeigęs J.Davniukas ir antroje kėlinuko pusėje Kazlų Rūdos komanda akimirkai buvo įgijusi 7 taškų persvarą – 43:36. Deja, aikštės šeimininkų tritaškiai ir dar pora sėkmingesnių atakų leido Raseinių ekipai užbaigti trečią atkarpą pirmaujant 51:48.

Paskutinį ketvirtį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Po E.Serkevičiaus tritaškio, jie pirmavo 54:48. Tačiau pergalę šventė komanda, kuri ne sėkmingai pradėjo, bet baigė… Varžovai daugiau neatitrūko. „Ataka“-Kauno kolegija ekipai puolime sėkmingai gelbėjo vėl D.Ratkus, J.Davniukas. Puikų atakų ruožą turėjo K.Šarukas. Tuomet ne tik tirpo varžovų persvara, bet tuoj jie atsidūrė ir besivejančiųjų padėtyje. Po K.Šauko tritaškio, dar ir išprovokavus raseiniškių pražangą ir pataikus baudos metimą vėl vadžias į savo rankas perėmė atakiečiai – 60:57. Tiesa, rungtyniauti buvo likę pusė kėlinuko. Varžovams visu sunkiau sekėsi pataikyti, o tuo pačiu ir stabdyti įsivažiavusį K.Šaruką, kuris šeimininkavo po varžovų krepšiu rinkdamas taškus arba žaidimo metu, arba nuo baudų metimo linijos. Tuomet, likus rungtyniauti beveik trims minutėms atakiečių persvara ūgtelėjo iki 8 taškų – 65:57. Varžovams mėginant priartėti, taikliu metimu atsakė D.Ratkus ir tirpstant paskutinėms dvikovos minutėms vis tvirčiau ant pergalės pjedestalo stovėjo Kazlų Rūdos komanda. Varžovų taktika, stabdyti atakiečių atakas pražangomis ir tikėtis netaiklių baudos metimų, nepasiteisino. Kazlų Rūdos ekipa juos sėkmingai realizavo ir iškovojo sunkią, solidžią pergalę – 73:63. Pažymėtina, kad per trejus metus Kazlų Rūdos ekipa Raseinių aikštelėje iškovojo pergalę apskritai pirmą kartą.

Nugalėtojų gretose dešimt ir daugiau taškų rinko keturi krepšininkai: G.Asačiovas (14 taškų), D.Ratkus (13 taškų), K.Šarukas (12 taškų), I.Dirda (10 taškų). Naudingiausiai atakiečių kariaunoje rungtyniavo 18 NB surinkęs G.Asačiovas  ir 17 NB – D.Ratkus. 12 kamuolių šiame mače sugriebė M.Gelčius.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (45 vs 42), tačiau varžovai rečiau klydo (10 vs 14), atliko kiek daugiau rezultatyvių perdavimų (12 vs 10). Metimų į krepšį zonoje Raseiniai kur kas tiksliau atakavo iš dviejų taškų zonos (15/36 (41,6 proc) vs 13/47 (27,6 proc)), tačiau atakiečiai pranoko varžovus atakuojant krepšį nuo tritaškių (8/17 (47 proc) vs 7/36 (19,4 proc)), taip pat baudų metimo linijos (23/31 (74,1 proc) vs 12/20 (60 proc)).