Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai Vilniuje neatsilaikė paskutinėmis rungtynių akimirkomis

Šeštąją nesėkmę Nostra.lt RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse penktadienio vakarą patyrė T.Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija ekipa. Vis dar nepilnos sudėties rungtyniaujantys krepšininkai trijų taškų skirtumu nusileido išvykoje atkaklioje akistatoje Vilniaus „Ryto-MRU“ komandai. Dvikova baigėsi rezultatu 76:79 (16:17; 21:18; 20:23; 19:21). Pažymėtina, jog tai buvo jau ketvirtos rungtynės, kuomet atakiečiams tenka palikti aikštelę nusileidžiant varžovams 2-3 taškų skirtumu. Panašu, kad šiame sezone kol kas Kazlų Rūdos komandai niekaip nepavyksta prisijaukinti fortūnos…

Na, o rungtyniavo T.Bietkio treniruojami krepšininkai prieš sostinės ekipą iš esmės be didesnių ar ilgai trunkančių duobių, o jei ir pasitaikydavo kokie nelygumai, tai greitai komanda sugrįždavo į vėžes. Ryžtingai šiame mače startavo atakiečių gretose M.Gelčius. Jis buvo tas krepšininkas, kuris pradėjo kaupti Kazlų Rūdos komandos taškų kraitį. Į jo pora rezultatyvių atakų vilniečiai atsakė devyniais taškais ir pirmoje kėlinuko pusėje varžovai išsiveržė priekin 9:4. Netrukus Kazlų Rūdos komandoje taškais prabilo ir jos lyderiai, M.Makauskas, J.Davniukas. Po pastarojo tritaškio, rezultatas buvo kaipmat išlygintas – 11:11. Tokiu tonusu pirmas kėlinukas vyko iki pat pabaigos, varžovams sukrapštant vieno taško pranašumą – 17:16.

Antro kėlinuko pradžioje pora sėkmingų reidų surengė aikštės šeimininkai. Po I.Urbono dėjimo iš viršaus, „Rytas-MRU“ ekipa įgijo penkių taškų persvarą (21:16), tačiau netrukus rezultatą lygino tritaškiu M.Makauskas – 21:21. Į vėlesnius vilniečių mėginimus išsiveržti priekin „Ataka“-Kauno Kolegija atsakydavo taip pat taikliais metimais ir rungtynės vyko taškas į tašką pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai. Kėlinukui artėjant prie pabaigos sėkmingą atkarpą sužaidė atakiečiai, diriguojant ekipos lyderiams M.Makauskui ir J.Davniukui. Likus rungtyniauti gerai minutei, Kazlų Rūdos komanda buvo įgijusi 6 taškų persvarą – 37:31. Deja, ją Vilniaus komandos krepšininkai iki pirmos dvikovos dalies pabaigos sumažino iki poros taškų – 37:35.

Koja kojon žaidimas vyko ir antroje rungtynių pusėje. Trečios atkarpos metu ilgesnį laiką besivejanti komanda buvo Vilniaus krepšininkai. Atakiečiai, sužaidus šešias šios atkarpos minutes, po M.Makausko taiklaus metimo, vėl turėjo 6 taškų persvarą – 52:46. Atrodė, kad trūksta labai nedaug, kad „Ataka“-Kauno Kolegija tvirčiau kontroliuotų rungtynes. Deja, vėlesnėmis dvikovos akimirkomis atakiečių padarytų keletas klaidų puolime kainavo tai, kad „Rytas-MRU“ ne tik išlygino rezultatą, bet kėlinuko pabaigoje įgijo ir 4 taškų pranašumą – 56:52. Tiesa, šią persvarą paskutinėmis sekundėmis iki minimumo tritaškiu sumažino D.Ramonas – 58:57.

Atkakli kova ir maksimali įtampa neslūgo ir paskutinio ketvirčio metu. Varžovų persvara didžiąją kėlinuko dalį neviršijo keturių taškų, atakiečiai buvo nuolat įsikibę varžovams į atlapus. Nemažai optimizmo „perlaužti rungtynes“ Kazlų Rūdos komanda suteikė, kuomet pora tritaškių paeiliui smeigė J.Davniukas. Tuomet „Ataka“-Kauno Kolegija išsiveržė priekin 73:71. O rungtyniauti buvo likusios dar geros dvi minutės. Deja, į tai vilniečiai sugebėjo taip pat atsakyti surengdami rezultatyvias atakas ir likus rungtyniauti 46 sekundėms, pirmauti 77:74. Per likusį laiką Kazlų Rūdos ekipa turėjo pora galimybių atakuoti krepšį iš toli, tačiau mėginimai nebuvo sėkmingi.  „Rytas-MRU“ ekipa atsilaikė ir išplėšė pergalę 79:76.

Rezultatyviausi krepšininkai Kazlų Rūdos komandos gretose šiame mače buvo 25 taškus surinkęs M.Makauskas ir 24 taškus varžovams atseikėjęs J.Davniukas. Pastarasis krepšininkas pataikė net 6 tolimus metimus iš dešimties galimų. J.Davniukas buvo ir naudingiausiu ekipos krepšininku, surinkęs 25 NB. Atakiečių lyderis perėmė 5 kamuolius. M.Makauskas išprovokavo 7 varžovų pražangas. 10 taškų „Ataka“-Kauno Kolegija ekipai pelnė K.Šarukas, 9 taškus  – M.Gelčius.

Komandinėje statistikoje atakiečiai nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (32 vs 37), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (10 vs 14), kiek dažniau klydo (18 vs 15). Vilniaus ekipos krepšininkai taiklesni buvo atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (19/37 (51,3 proc) vs 26/44 (59 proc)).